Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

jant renk seçimi

seçelim

• parlak krom

Kullanılan: 5 13.9%
  • titanyum grisi

Kullanılan: 19 52.8%
  • mat siyah renk.

Kullanılan: 12 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    36
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
anlaşıldı arkadaşlar tamam kafama vurmayın daha yanlış tanımlamışım renkleri :D:D:D

Cezmi abi teşekkürler yardımların için.

Faruk abim dediğim bronz bu tarz ya da biraz daha açık tonlardaki..

kendi aracıma mat siyahtan sonra en çok yakıştırdığım renk bu..

15-15.jpg

Yiğit bu kadar koyu ton olacaksa epeyce güzelmiş bu, bronz deyince ben pek sıcak bakmamıştım. Bu rengi bi düşüneyim, açığı değilde bu yada az biraz daha koyusu, fotodaki mat mı parlak mı? sanırım mat.

aracın üstündeki baya bayaa mat değil de soluk duruyo ayrı duran pek mat gibi değil..
mat renk biliyosun yansıma yapmaz pek o jant yansıma yapıyo pek mat gibi de değil o nedenle..

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

sen arabanı benim ellerime bırak Faruk abi bak daha neler olucak.. :D :D

büyük resimdeki rengin tanımı nedir abicim? nasıl anlatacaz Halil ustama?

rengi göstermenin en kolay yolu..

fotoyu kaydedip cep teline at abim sonrasıda ekranda gördüğün renkten farklı duruyosa kontrast ve ışığıyla oynayıp kaydetmen ustaya da o şekilde göstermen..

ya da..
fotoyu kaydedip bi dijitalciye gidip bastırman ki farklı tonda çıkarcak makina istediğin tonda çıkarana kadar adama komutlar vererek istediğin tonu yakalayıp bastırıp götürmen Faruk abi..jantta siyah bronz hafif altın bile var gibi duruyo..tabii bunun yanında ustaya benim jantlarım boyandığında bunun gibi durur mu da demek lazım..sen daha iyi biliyosun farklı metaryeller üzerinde renkler farklı durur abim.. :)

metalle rengin pek alakası yok be yiğitcim, zemini ve boyaya uygun şartları nemi sıcaklığı kalınlığı ne kadar iyi adapte edersen o kadar uzun ömürlü olur başka da bişey yoktur. Şimdi böyle absurt bi renk tutturursak ve adam elle karışım yapıp renk kodu veremeden uygularsa çok güzel olur ama sonradan rütuş gerekirse her ayrı rütuşun ayrı bir yama gibi duracağı da kaçınılmaz olacaktır. bi renk kodu ile yapılırsa işler biraz daha kolaylaşır gibime geliyor. bana kod lazım paşa, hadi biraz daha boza pişireyim ensende :D:D:D yaşasın kötülük...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt