Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

JANT/LASTİK DEĞİŞİMİ

burak5858

Kayıtlı Üye
Öncelikle Selamın Aleyküm

Seat İbiza 2016 Reference 1.2 TSI paket araca sahibim. Aracımın üzerinde 14 kara jantlar mevcut yeni jant ve lastik aldım ölçüsü "215/40/17" araştırdığım sitelerde 6j kasa ibizalarda bu lastik ile uyumlu.
6j öncesi kasa için cupra modelde 205/40/17 orijinal ebat yazıyor. Yorumlarınız ne olur? Cevaplarınızı bekliyorum.

Normal ibiza için 17” jant fazla oluyor benim görüşüm

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

215/45/16 daha uygun bir seçim olabilirdi. Zaten opsiyonları arasında da bu boyutlar var. Sonuçta çamurluk ve dönüşe sıkıntı çıkartmadıktan sonra kullanıcı istediği lastik jantı kullanır ama yanak yüksekliğinden araba seke seke gidebilir ayrıca jant ve lastik ağırlığı aktarmalara ekstra yük bindirir diye düşünüyorum.

bende 205/17 var sürtme falan olmuyor, 215 bilemem.

Selamun aleyküm bende 215/40/17 var sürtme falan olmuyor ama yolda en ufak çukuru bile hissediyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben 205 40 17 takmıştım aracıma fakat o kadar çok rahatsız etti ki beni o kader sertti ki arabanın gidici ufacık bir kasiste bile haldir huldur oluyordu araba. Şimdi jantları degistirdim 25 45 16 kullanıyorum ve çok memnunum .. imkanınız varsa ve aracınızı kullandığınız yer iyi yollara sahip değilse kesinlikle 205 45 16 öneririm

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt