Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jant değişimi

Abdllahsari

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar cümleten. Aracıma yeni jant lastik buldum onu takacağım ama şuan üzerinde bulunan lastik basınç sensörü ile alakalı kafam karışık. Yeni janta takabilirmiyiz ? Takarsak eğer sağlık bir şekilde çalışır mı ? Söküp takarken nelere dikkat etmeliyiz ? Tecrübesi olan varsa bilgilenmiş oluruz. Teşekkür ediyorum şimdiden

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Leon larda basınç sensörü lastikte değildi. Esp sistemi ile entegre çalışarak lastik dönüş katsayısına göre basınç hesaplaması yapıyordu. Eğer Arona da da aynı sistemse lastikte sensör yoktur. Kitapçıktan kontrol edebilirsiniz. Eğer aynı ise lastik değiştirirken birşey yapmanıza gerek yok.

İyi akşamlar cümleten. Aracıma yeni jant lastik buldum onu takacağım ama şuan üzerinde bulunan lastik basınç sensörü ile alakalı kafam karışık. Yeni janta takabilirmiyiz ? Takarsak eğer sağlık bir şekilde çalışır mı ? Söküp takarken nelere dikkat etmeliyiz ? Tecrübesi olan varsa bilgilenmiş oluruz. Teşekkür ediyorum şimdiden

Selamlar grubun lastikçisiyim Seat marka araçlarda lastik basınç sensörleri jantların üzerinde bulunan siboplarda değildir bu yüzden jant değişiminde size problem yaratmayacaktır.

Yukarıda da bahsedildiği gibi, araçta aslında basınç ölçmek için özel bir donanım yok, tekerlerin bağımsız hızlarını okuyup anormal bir durum oluştuğunda (örneğin bir lastik diğerlerine oranla çok sönükse diğer 3 tekerden farklı hızla döner) uyarı verir.

Selamlar grubun lastikçisiyim Seat marka araçlarda lastik basınç sensörleri jantların üzerinde bulunan siboplarda değildir bu yüzden jant değişiminde size problem yaratmayacaktır.

Peki hocam aracın bijon aralığı 5x100 idi benim taktığım jant ise 5x112 bijon aralığına sahipti. Flanş takarak araca taktık jantı sence güvenlik açısından bir mahsuru varmı ? Çok araştırdım ama güvenli değil diyen görmedim

Geri
Üst Alt