Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdı performans artışı

Benim araç da dumanlı ama şöyle durumlarda duman atıyor;

- Zorladığım zamanlarda
- Ne kadar dikkat etsem de bazen dalıp 2000 devirden önce fazla gaz verdiğimde; yanmamış yakıt kapkara çıkıyor

Yoksa günlük sakin kullanımda araçta duman atma durumu yok. Diğer konuda da zaten dumansız yazmıştım. Ama dediğim gibi durumlarda her dizel gibi kara tren maaşallah:D
Süha turbo zorlamak turboya custom (oynanabilir) yazımlarla basabileceğinden fazla bar bastırmak ve turboyu 1000km de eline almak:D Eğer ki işin ehli yerlerde yaptırırsan yazılım işlemini, hiçbir sorun yok, benim 10.000kmyi geçti çok şükür hiçbir sorun yok.

Yazılım yaptırıp turbosuz benzinli araçlara duman solutmak pahabiçilemez:D Hele gaza abanıp 2000 devirden 3500 devirlere kadar gram hız kesmeden hızlanması yok mu o da pahabiçilemez:D

Önceden otoyolda 80km hıza gelip 5. vitese atıp 140 gelene kadar canı çıkardı, ama şimdi 80-140 muhteşem ibre stabil bir şekilde hızla yükseliyor:D

Benim araç da dumanlı ama şöyle durumlarda duman atıyor;

- Zorladığım zamanlarda
- Ne kadar dikkat etsem de bazen dalıp 2000 devirden önce fazla gaz verdiğimde; yanmamış yakıt kapkara çıkıyor

Yoksa günlük sakin kullanımda araçta duman atma durumu yok. Diğer konuda da zaten dumansız yazmıştım. Ama dediğim gibi durumlarda her dizel gibi kara tren maaşallah:D
Süha turbo zorlamak turboya custom (oynanabilir) yazımlarla basabileceğinden fazla bar bastırmak ve turboyu 1000km de eline almak:D Eğer ki işin ehli yerlerde yaptırırsan yazılım işlemini, hiçbir sorun yok, benim 10.000kmyi geçti çok şükür hiçbir sorun yok.

Yazılım yaptırıp turbosuz benzinli araçlara duman solutmak pahabiçilemez:D Hele gaza abanıp 2000 devirden 3500 devirlere kadar gram hız kesmeden hızlanması yok mu o da pahabiçilemez:D

Önceden otoyolda 80km hıza gelip 5. vitese atıp 140 gelene kadar canı çıkardı, ama şimdi 80-140 muhteşem ibre stabil bir şekilde hızla yükseliyor:D

bir başka konuda bende duman yok demiştin bende okudum ve şaşırdım ben zorlayınca iyi duman atıyor. bu arada mersinde dyno vardı sanayide bir yerde hala duruyormu acaba? sen bi ölçüm yaptırdın mı?

dumanın yoğunluğu tartışılır tabi aracın durumuna göre bide yakıt kalite durumu bu durumun şeklini değiştirebilir.... 1.9 dizellerimizde uzun zamandır kullanıyoruz yazılım dumanımız var ama azaltma şansımız oldu GTL yakıt kullanımıyla... dizel araç stok haldede az da olsa ilk etapta veya çok zorlamalarda duman atar....

Murat senin yazılım custom değilmiş anladığım kadarı ile bunu biraz açarmısın, ne farkı oluyor?

@GRKMSRGL sende c.tuning var mı? yoksa orjinalinde de mi çok duman var;ben,pek hatırlamıyorum,ilk 1000km orjinal kullandım sadece..
@pckopat_6 Murat,son kaç yapıyor senin PancarDizel:D
custom yazılımda, uygulayan kişi(mapper) yazılıma, kullanıcının isteklerine göre müdahale edip,değişiklik yapıyor.. ben daha hiç yaptırmadım,ama mapper'i ikna edip turbo boost değerini yükselttirsem hiç fena olmaz.. şu an bendeki yazılım biraz safe mode sayılır..
normal yazılımda ise;mesela xxxxchips; firma ne yazdıysa o,dışarıdan müdahale yok.. siz bu firmanın bayisine gittiğinizde,aracınıza uygun dosya yükleniyor.. sonrasında arıza,orjinale dönme v.s. dışında bayide işiniz kalmıyor..
bence işini iyi bilen birine custom yazılım yaptırmalı,olmadı limitlerde olan (revo'nun yayınladıkları) yazılımlar yüklenmeli.. abt ise gereksiz pahalı..

Geri
Üst Alt