Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Ses Yalıtımı

onkal

Kayıtlı Üye
Her ne kadar Ibiza diğer bir çok modele göre daha sessiz de olsa bir şeyler yapma isteği ile yalıtım işine giriştim.

Yalıtım konusunun psikolojik mi yoksa gerçekten etkisi olur mu diye ölçüm yaparak adım adım ilerledim.

Önce stok olarak ölçüm yaptım, daha sonra arka koltuk altına ve bagaj içine bitüself döşedik ve ölçüm yaptım. Son aşamada da kapatılan bir 5d sinemada kullanılan akustik süngerleri yine arka koltuk altına ve bagaja koyarak ölçüm yaptım.

Testler şehir içinde kesme taşlardan yapılmış (Çanakkale'yi bilenler için kordon boyu) yolda 40 km/s sabit hızda, şehir dışında ise beton asfalt olan çevre yolunda 120 km/s sabit hızda yapıldı. Ölçümü özellikle aynı noktalarda ve saatlerde yapmaya çalıştım ki başka herhangi bir etken olmasın diye.

Sonuç;

Bu rakkamların fikir vermesi açısından bugün kullandığımız Aveo Sedan dizel aracın 100 km/s hızda asfaltta ki ölçüm değeri

EmirP

Kayıtlı Üye
Elinize sağlık güzel çalışma olmuş.

fimus

Kayıtlı Üye
Ellerinize sağlık cok güzel olmuş...gürültüden uzak günlerde kullanin ins...

#ismail

Kıdemli Üye
Güzel paylaşım.
Ellerinize saglik

Celo

Kayıtlı Üye
Emeginize sağlık cok guzel olmuş Allah kaza bela vermesin

celo

dadaş34

Administrator
güzel işçilik ellerinize saglık..

ULU

Kayıtlı Üye
Eline sağlık bende düşünüyorum, artık kış ayinda arac garajda yatarken hallederim elimde kahve kupamla, simdi zaman yok, malzemelerin maliyeti ne oldu?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KİREÇ

Trakya Bölge Sorumlusu
güzel ve sessiz günlerde kullanın...
ellerinize sağlık. ölçümlerle de kanıt ortada...

mertesn

Kayıtlı Üye
Başarılı bir çalışma olmuş elinize sağlık.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt