Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza iç kapı kolları deformasyonu. . .

onurello

Kayıtlı Üye
aracımın iç kapı kollarında çok fazla sıyrılma var,bunun nedeni kullanılan boyanın kalitesizliğinden olabilirmi acaba, boya o kadar kötüki tırnağımla hafifçe sıyırdığımda bile kolayca çıkabiliyor,buda gri boya ile boyanmış olan kapı kolunun altındaki siyah plastiğin gözükmesine neden oluyor ve görüntü bozukluğuna neden oluyor, bi kaç önce bi boya ustasına gösterdim,ince su zımparasıyla zımpara yapıp üstüne yeni boya yapsak nasıl olur dedim,bana farkeden bişey olmaz plastik döşeme güzel boya tutmaz, tekrar üstü sıyrılacaktır dedi... acaba bu konu hakkında başka düşüncesi olan varmı??

Daha önceleri buna benzer bi konu açılmıştı,ordan hatırladığım kadarıyla o deformasyon olan yerlere folyo uygulaması yapanları duymuştum sanki öyle hatırlıyorum..

Benim şöför tarafında var böyle soyulma..ancak folyo ile hiç denemedim..bu gibi durumda folyo yada başka türlü çözüm bulan arkadaşlar bizimle paylaşırsa sevinirim..

Boya yerine folyo da yapabilirsin fakat ben genede iyi bir plastik astarıyla boya atılması taraftarıyım fakat karbon bir folyo uygulamasıylada çok güzel bir görünüm elde edebilirsin birçok kullanıcı bu konuda folyo uygulamasından iyi sonuçlar almıştı bi araştır zevkine göre karar ver derim...

o sıyrılan kısım boya değil yumuşak bir malzemedenkaplama. onu komple kazıyıp boyayan arkadaşlarım oldu bildiğim kadarı ile sorunsuz kullanıyorlar.

kaplama fln hıkaye boyatıcaksın bak ben rengını yaparım gel yanıma :) kendı aracımı boyattım sanada yardımcı olurum plastıge boya tutmaz dıye bısı yok ona gore malzemesı var plastık astar atıcak sora boya atıcak bak nasıl duruor orjınalden daha guzel :D

o aslında boya gibi de değil değişik bi malzeme..
folyo kaplatmak en pratik ve ucuz yöntem olur..

güzel bir karbon folyo bulursam,muhtemelen onunla kaplatacam bulamazsam boya yolu göründü sanırım ,teşekkürler ...

wolgsvagen grubu araçların kanayan yarası ,iç kapı kolları, tutma kolları çabuk deformasyon oluyo..

wolgsvagen grubu araçların kanayan yarası ,iç kapı kolları, tutma kolları çabuk deformasyon oluyo..

Alman araçları Bu tip boyaları izolaasyon yönünden kullanıyolar bildiğim kadarıyla boyanın yumuşak bir yapısı var bu soyulma olayını alman araçları dışında birçok araçta gördüm en küçük örnek vermek gerekirse meganlar... bence iyi bir karbon folyo uygulaması dene ben yeni çıkan yüzeyi mat ve kabartmalı folyoları görünce çok beğendim senin aracındada güzel duracaktır... piyasa malı parlak olanları tavsiye etmem çok yapmacık duruyolar geçen bir BMW de uygulanırken gördüm yeni çıkan folyolardan çok başarılıydı kaliteli duruyordu....

Alman araçları Bu tip boyaları izolaasyon yönünden kullanıyolar bildiğim kadarıyla boyanın yumuşak bir yapısı var bu soyulma olayını alman araçları dışında birçok araçta gördüm en küçük örnek vermek gerekirse meganlar... bence iyi bir karbon folyo uygulaması dene ben yeni çıkan yüzeyi mat ve kabartmalı folyoları görünce çok beğendim senin aracındada güzel duracaktır... piyasa malı parlak olanları tavsiye etmem çok yapmacık duruyolar geçen bir BMW de uygulanırken gördüm yeni çıkan folyolardan çok başarılıydı kaliteli duruyordu....

+1..
Megane2'ler özellikle..
bi tane sağlam kalmışını görmedim şu zamana kadar..

Geri
Üst Alt