Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza EcoTSI - Akü Problemi

ozdes

Kayıtlı Üye
Merhabalar, İyi bayramlar dilerim herkese.

Benim akü olduğu yerde iki kere bitti. Servise ulaşamayacak kadar uzak bir bölgedeyim. Takviye ile kendine getirdim. Oto farı kullanmıyorum şimdilik, iki kere bu durumda bitmişti.. İdare ediyorum şimdilik ama ilk çalıştırırken akü boşmuş gibi zorlanarak devreye giriyor. Çalışırken ve yol alıp yeterli şarj ettiğini düşündüğümüz zamanlar Start&Stop devreye bile girmiyor. Sanırım akü şarj olmuyor ve hep bitik seviyede.

Ek olarak bir kaç problem daha var. Onları da araya sıkıştırayım. Belki karşılaşanlar olmuştur.
  • El freni yarım çekince arabayı tutmuyor, neredeyse en sona kadar dikmek gerekiyor. Sanki kamyon park ettik
  • Sağ sürücü koltuğunun emniyet toka yeri, yoldayken gacur gucur ses çıkartıyor.

Akü garanti kapsamına girmiyor diye bir goygoy duydum. Ne yapabiliriz? Dağ başında yaşadığım problemin stresi yüzünden Istanbul'a döner dönmez servise iyi bir fırça kaymayı düşünüyorum. Bir de 6.5 ekranı standart hale getirmişler, bu da can sıkıcı. :)

Son düzenleme:
Hayir bayramlar.
Aracinizin akusunun bu kadar kisa surede bitmesi cok normal degil.
Eger farlari vs yi surekli acik birakip gitmedinizse aku bitmemeli.
İllaki bir sarz problemi var.
Benim arac suna 600 km de benimde el freni enaz 3 tik cekince tutuyor.
Ayrica bir problemde ben yazayim.
2500 kmde ilk ibiza style mi satmistim.
Geri geri giderken frene basinca on disklerden kut bir ses geliyirdu.
Bu 2. İbizam led paket buyuk ekranli.
Ayni ses bundada ver. ;)
dudugum.kadari ile yeni pololardada varmis.ama emin degilim.
Fark eden baska birileri varmi acaba?

Herhalde aldığınızda da bitik akü ile verdiler ... Yanlış anlamıyorum değil mi ; farklı 2 akünün bitmesi durumu değil. Aynı akünün 2 defa şarj edilip bitmesi durumu ise baştan bir sıkıntı mevcut. Eğer 2 akü alıp bitti ise bambaşka bir problem var ... Elektronik aksam bir kontrol ettirilmeli. Start/Stop u şimdilik kullanmayın marş motoru da aküden yer .

El freni problemi çok zor olacağını düşünmüyorum. Servise şikayetinizi belirtir iseniz biraz daha gereceklerdir.

Ses ile ilgili bir sorun yaşamadım. Arka tarafın tokası ile ilgili bir problem var . Seat'ten arayıp durumu belirtmişler idi sadece ...

Aynı akünün defalarca bitmesi üstat, bugün 4. kez kartal sınırları içerisinde bitti. Yol yardım ile halletim, servise bırakacağım yarın. Teslim alınca, yapılanların bilgisini burada paylaşırım.

@hakan84 bende bir önceki ibiza'ya sahiptim, benzer bir sesle karşılaşmadım ya da farketmedim diyeyim. :)

Merhaba, 2017 Style manuel aracımda bende el freni ile ilgili problem yaşıyordum. Rampa yukarı park ettiğimde çok fazla çekmem gerekiyor ve yine de güven vermiyordu. 15000 KM bakım sırasında servise bunu belirttim ve ayarlamalarını aktardım ancak pişman oldum. Şu anda rahatsız edecek derecede sert. İdeal ayarı yapamadılar.

Hallolur , hallolur. Aküyü değiştirecekler ücretli ya da ücretsiz bitti gitti. Umarım size yükletilmez .

@jackosman akü problemi varsa garantiden değişeceğini söylediler. Problem yoksa şarj edip göndereceklerdi. Şarj edip göndermeye yanaşmadık, sorunun üstünde durulmasını aksi taktirde benzer problem yaşandığında mahkemeye başvuracağımızı ilettik... Şu an her ihtimali değerlendiriyorlardır.

Bütün bu yaşananların tek güzel yanı ikame araç olarak full donanımlı leon fr aldım :)

Bak o güzel olmuş o zaman. 4 defa seyir halinde bitmesi çekiciler falan zor , çile çekmişsiniz resmen. Umarım hallolur.

Hayir bayramlar.
Aracinizin akusunun bu kadar kisa surede bitmesi cok normal degil.
Eger farlari vs yi surekli acik birakip gitmedinizse aku bitmemeli.
İllaki bir sarz problemi var.
Benim arac suna 600 km de benimde el freni enaz 3 tik cekince tutuyor.
Ayrica bir problemde ben yazayim.
2500 kmde ilk ibiza style mi satmistim.
Geri geri giderken frene basinca on disklerden kut bir ses geliyirdu.
Bu 2. İbizam led paket buyuk ekranli.
Ayni ses bundada ver. ;)
dudugum.kadari ile yeni pololardada varmis.ama emin degilim.
Fark eden baska birileri varmi acaba?

Frenden gelen ses kronik. Çözümü yok B segmen VAG araçların hepsinde var. Önemli bir sorun değil ama takılmayın diyebileceğim sadece.

Geri
Üst Alt