Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.6 105 hp DSG alıcam

Bence bu noktada DSG kullanıcısı olup olmamak, bu şanzıman hakkında fikir verip vermemekle alakalı bi durum değil.
En basitinden, forumda kimsenin Type-R'ı, birçok kişinin de Leon Cupra'sı yok. Ama bir konu açıldığı zaman herkes en azından bir fikir sahibi. Birçok şeyden emin.
Ki burada tartıştığımız bir fikir değil. DSG ile ilgili gerçekler. Kullanıcıya verdiği zevkle ilgili birşey değil.

amac ıkı sanzıman arasında sıdık yarıstırmaksa:)

Haklısın ayberkcim ama emin ol Type-R kullanıcısından daha iyi Type-R'ı ya da Cupra kullanıcısından daha iyi Cuprayı bilemeyiz, kağıt üzerinde yazanları okur, duyduklarımıza göre yorum yaparız. Ben çok merak ediyorum sizin bahsettiğiniz ses nasıl bir ses diye, ben size anlatıyorum, diğer kullanıcılarda yazmış, sadece bozuk yolda cam açıksa duyabileceğin bir ses.. bu inatlaşıp üstünden gelmen gerekn bir ses de değil, çünkü şehir içinde duyma şansın da yok.. ben dsg kullanmadan sizin yazılarınızı, kötülemelerinizi okusam zannederimki marşa basıyorsun tangır tungur gidiyorsun.. Bazen düşünüyorum ben mi acaba dsg kullanmıyorum diye..

Bu arada can sen anlatmak istediğimi anlamamışsın, ben manuelden daha iyi olan yönlerini söylüyorum ama sen hırs yapıp sidik yarıştırmaya girmişsin, şaşırdım..

Bu tartışma gereksiz uzar, ne yalan söylüym zevk de almadım bu tartışmadan..

Arkadaş ilk dsg güzel mi demiş, kendi görüşümü söylüyorum, ben kullanıyorum çok memnunum..

Sevgiler saygılar hepinize..

Haklısın ayberkcim ama emin ol Type-R kullanıcısından daha iyi Type-R'ı ya da Cupra kullanıcısından daha iyi Cuprayı bilemeyiz, kağıt üzerinde yazanları okur, duyduklarımıza göre yorum yaparız. Ben çok merak ediyorum sizin bahsettiğiniz ses nasıl bir ses diye, ben size anlatıyorum, diğer kullanıcılarda yazmış, sadece bozuk yolda cam açıksa duyabileceğin bir ses.. bu inatlaşıp üstünden gelmen gerekn bir ses de değil, çünkü şehir içinde duyma şansın da yok.. ben dsg kullanmadan sizin yazılarınızı, kötülemelerinizi okusam zannederimki marşa basıyorsun tangır tungur gidiyorsun.. Bazen düşünüyorum ben mi acaba dsg kullanmıyorum diye..

Bu arada can sen anlatmak istediğimi anlamamışsın, ben manuelden daha iyi olan yönlerini söylüyorum ama sen hırs yapıp sidik yarıştırmaya girmişsin, şaşırdım..

Arkadaş ilk dsg güzel mi demiş, kendi görüşümü söylüyorum, ben kullanıyorum çok memnunum..

demek ıstedıgını anladım abı yanlıs anlama senın lafına karsı sıdık yarıstırmak anlamında demedım ben onu yanı sanzımanlar arası sıdık yarıstırma olarak dedım :) dedıgın gıbı dsg manuelden daha hızlı daha ekonomık bunu kabul edıyorum ama bende dıyorumkı eger bahsedılen ses olayına takılcak bır kullanıcı ıse alcak olan kısı dsg nın ustun oldugu kısımları gecebılmek ıcın dedıklerımı yapar dsg yı alt edemesede dsg lı b aracı alt etmıs olur ekonomı ve performans bazında.Bahsedılen sesı ben safanın arabasında duydum sadece kı benım kastım sesten cok arabanın garantısının bıtmesı durumunda sıkıntı yasatırsa acıkta kalmamak ıcın manuel secerım dıyorum.yoksa dsg nın basarısız oldugunu savunmuyorum.ıkıncı durum ıse sıfır araba alıp olmaması gereken bır seyın olması,bunu dsg nın yararlarını goz onunde bulundurup alanların kendı tercıhıdır elbet

Biz çoğumuz ses konusunda çok hassas yapıdayız arabanın bi yerinden bi tıkırtı gelsin o gün moralimiz resmen sıfır olur :) bu sesi ne kadar kafaya takmıyorum desekte takıyoruz bunun inceliği kullandığın yol güzergahı ve bozukluğu ile de alakalı sesi kötü yoldda ne kadar duyuyosan ve o tıkırtıyı hisettiğin yolda ne kadar gidiyosan o kadar rahatsız olursun demektir şimdi biri sadece asfaltta kullanır ana artellerden evine varır biri ise evinin her tarafı o çalışma bu çalışma ile delik deşiktir orayı kullanır ve sesi daha çok hiseder yani bu şu demek oluyor sesi ne kadar duyacağın yolda gidiyosan o kadar rahatsızsın demektir....:eek:key::eek:key: bunun tartışması bile bence olamaz:) sesten rahatsız olmayan bi araba tutkunu hiç olamaz :D

Aracı en iyi kullanıcısı bilir görüşüne katılmıyorum. Aracı kullanan, kullanmayan birçok insandan daha fazla şey bilir benim fikrim bu.
Günümüz dünyası paylaşım konusunda öyle bir noktaya geldi ki biraz araştırma ile herşey ile ilgili gerekli bilgileri bulmak da mevcut. Ve herkezin çevresinde her tip araçtan var. Bazen onların fikirlerinden yola çıkarak, bazen onların araçlarını tecrübe ederek herkes fikir ediniyo.
Ayrıca her araç sahibi kendi aracını tarif ederken biraz taraflıdır. Başka bir kullanıcının görüşü de bu yüzden dolayı aracından soğuduğu yönünde (forumdan Safa arkadaşımız).
Ses konusunu kafaya takanların da çoğunlukta olduğunu dünya çağındaki kullanıcıların şikayetlerini internetten araştırarak bulmak mümkün.
Şöyle bir örnek vereyim. Mesela aracınızla 1 saat aralıksız gazladığınız zaman hararet yapması sizin için bi problem olur mu?
Kim nerede yol buluyo da 1 saat aralıksız tapagaz gidebiliyo. Bu durumla kaç kullanıcı karşılaşabilir? Ha ama böyle bişeyi, ben nasılsa 1 saat aralıksız gazlamıyorum diyip kabullenir misiniz yoksa bunu bi sorun olarak mı görürsünüz?
Bence bu olay neyse, DSG'nin bozuk yollarda çıkardığı seste aynı. Sadece bozuk yollarda hafif bi tıkırtı sesi yapması açıkçası benim bütün keyfimi kaçırır. Ayrıca bu tür sesler sanki bi yerin kırılmak üzere olduğu izlenimini verir insana ve rahatsız eder. Nitekim çevremde de bu tür insanlarda çoğunlukta. Bu güne kadar 2 kişi 1.4 TSI Cupra almaktan, 1 kişi de TDI DSG Caddy almaktan vazgeçti kendilerine bu ses problemini anlatmamdan sonra.
Garanti süresince herşey güzel peki ya garanti bittikten sonra? Sanayide dolu DSG şanzımanı var tamir bekleyen. Demekki pek de gözardı edilecek bi problem değil gibi..

DSG dusmanı ayberkpuhaha

Bana göre otomatik vites (isterse 0.1 saniyede vites atsın) lüks segment araçlarla uygun kaçan bi sistem. Ben performans aracında otomatiğe karşıyım. Gerek manuelin verdiği zevk, gerek modlamaya daha uygun olması bence daha çekici.
Ancak orada belirttiklerim DSG düşmanı olduğum için değil gerçek şeyler Şemun :D

Bana göre otomatik vites (isterse 0.1 saniyede vites atsın) lüks segment araçlarla uygun kaçan bi sistem. Ben performans aracında otomatiğe karşıyım. Gerek manuelin verdiği zevk, gerek modlamaya daha uygun olması bence daha çekici.
Ancak orada belirttiklerim DSG düşmanı olduğum için değil gerçek şeyler Şemun :D

iş yuklenmeye gelınce haklısın ama ben takıntılıyımdır ama o dsg dekı ses benı hıc tıksındırmedı ondan dıyelımkı kısıden kısıye degısır ...

iş yuklenmeye gelınce haklısın ama ben takıntılıyımdır ama o dsg dekı ses benı hıc tıksındırmedı ondan dıyelımkı kısıden kısıye degısır ...

Kişiden kişiye değişir tabiki. DSG'si bozulunca rahatsız olmayan insanlar da var. O da kişiden kişiye değişir :D

ayberk cıtırtı sesını neden bozlmayla bır tutyon be ğüüülüüüm senı gıdı antıDSGpuhaha

Arkadaşlar ,değerli fikirleriniz için herkese ayrı ayrı teşekür ediyorum ,benim anlamadıgım nokta bu konuda iyileştirme olmadımı bugüne kadar adım atılmadımı koskoca vw grubu dsg sadece ibiza aracta mı devam ediyor , bu problem ?

Geri
Üst Alt