Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hulkenberg F1'e geçmek için hazır

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
nico-hulkenberg-gp2-almayna-2009.jpg


Geçtiğimiz hafta Monza'da 2009 GP2 şampiyonluğunu ilan eden Nico Hulkenberg, başarısının Formula 1'e geçiş bileti olmasını umuyor.

Alman Sport Bild'e konuşan 22 yaşındaki pilot "Bunu umuyor ve bekliyorum." dedi. Auto Motor und Sport'a olan röportajında ise "Şu an olayların gelişimi iyi görünüyor" şeklinde açıklamada bulundu.

Basına göre Alman pilotun şansı oldukça yüksek. Hulkenberg gelecek yıl yarış koltuğuna oturtmak için takım tarafından seçilebilir. Ayrıca Alman pilot tartışmasız Formula 1 tarihinin en başarılı pilot menejeri Willie Webber tarafından yönetiliyor.

Alman haber ajansı DPA'e konuşan Webber "Birçok takımla görüşüyoruz. Williams da bir seçenek." dedi.

Hulkenberg ise şunları ekledi: "Williams ile çok iyi ilişkim var ve seve seve burada kalmak isterim."

Diğer taraftan GP2 şampiyonası genellikle F1 gridi için kuvvetli bir bilet olmuştur. Serinin ilk kurulduğu yıllara dönüş yapacak olursak yalnızca Hulkenberg'in halefi Giorgio Pantano şampiyon olmasına rağmen F1'e geçemedi.

Ayrıca Hulkenberg'in referansı da mükemmel. 2005'ten beri Formula BMW, A1GP, Zandvoort'da F3 Masters ve European F3 şampiyonluğuna ulaştı. Sir Frank Williams'ın daha önce "Nico F1 için hazır" yorumunda bulunmuştu.

Bununla birlikte bu yıl Hulkenberg'in karşılaştığı rekabet kalitesi hakkında da söylentiler ortaya atıldı.

Roman Grosjean en fazla puan kazanan pilotken Renault tarafınn F1'e çağırıldı ve Hulkenberg'in şampiyonadaki rakibi yüksek değerli sponsorlarla yarıştığı bilinen Vitaly Pedrov kaldı.

Hulkenberg ise Petrov'un iyi bir pilot olduğunu ve ona saygı duyduğunu söyledi.

"Petrov çok iyi ve çok çalışıyor; çok çok çalışıyor ve her şeyi çok ciddiye alıyor. Ona çok büyük saygı duyuyorum."

Petrov'un şu anda Campos takımı ile görüştüğü biliniyor fakat Hulkenberg henüz herhangi bir Formula 1 takımıyla görüşmüş değil.

Bir sonraki adımı konusunda görüşmelerin başlaması konusundaki beklentileri sorulduğunda Hulkenberg " Gelecek haftalarda olmasını umuyorum." şeklinde cevap verdi.

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
Geri
Üst Alt