Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hotmail kullanıcıları dikkat!

ZGR

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
14,927
Yaş
32
Avrupa'da binlerce hotmail kullanıcısının şifrelerinin kırılması tedirginliğe neden oldu.
061020090949411760588_2.jpg

BBC'nin haberine göre 10 bin kişinin hesap bilgilerinden ulaşan bir liste çeşitli internet sitelerine gönderildi. Listede elektronik posta adresleri hotmail.com, msn.com ve live.com'la biten kullanıcıların mailleri bulunuyor.

Microsoft şirketi yetkilileri de konuyla ilgili bir açıklama yaparak hacker saldırısını doğruladı ve olayı çözmek için soruşturma başlıttıkların belirtti. BBC'ye konuşan uluslararası internet güvenliği şirketi Sophos'un danışmanı Graham Cluley, internet sitelerine servis edilen listenin aslında çok daha uzun olan bir listenin kısa versiyonu olabileceğini söyledi. 10 bin kişilik listenin A ve B harfleriyle başlayan kullanıcı isimlerinden oluşması Cluley'nin bu tezini kuvvetlendiriyor.

Cluley ayrıca kullanıcılara acilen mail şifrelerini değiştirmelerini önerdi. Cluley buna kullanıcıların farklı sitelerdeki şifrelerinin de dahil olduğunu belirtti. Zira dünya çapında e-mail kullanıcılarının yüzde 40'ı farklı sitelere giriş için e-mail şifrelerinin aynısını kullanıyor.

vatan
 
Oldum olası sevemedim şu hotmailide msn ide
 
ben oldum olası operamail kullanıyorum sorun yok benim icin demek :D:D
 
operamail kullanman ayrı
hepsını messenger a tanımladıkları ıcın
senın maıl sıfrenı degıl ama messenger sıfrenı kırabılıyolar
 
ne anlıyorlar bu işi yapınca
 
hack forever düşüncesine sahip olanlar'a tek sorum Neden?
 
MSN kullanmıyorum zaten güvende miyim.. :D
 
sen evde otursan bıle guvende degılsın:D
 
Geri
Üst Alt