Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hoparlör cm bilgisi

FATSALI

Kayıtlı Üye
Selam SCW ailesi, aracım 2017 İbiza 1.0 eco tsi . Aracı aldığımdan beri 2 kez arka hoparlörler garantiden değişti. Patlak ses geliyordu. Aracım aile aracı ve çok yüksek sesle müzik dinleme olmuyor. Su falanda gelmesi söz konusu değil. Bir kaç ay önce arka 2 hoparlör yine patladı. Malum garanti bitti , dışarıda ki müzik sistemi işlemi yapanların hiçbiri panzubu söküp değiştirmeye yanaşmıyor. Cam sistemi nedenli. Yetkili servisle görüştüm 50 tl karşılığında takacaklar. Servis cm bilgisi veremedi, şaşırdım. Ölçü bilgisine sahip değiliz dedi.Sorum bizim bu ön kapıların ve arka kapıların hoparlör cm'leri nedir ? son olarak normal düzeyde hoparlör markası / tipi önerisi verebilir misiniz? Teşekkürler

Selam SCW ailesi, aracım 2017 İbiza 1.0 eco tsi . Aracı aldığımdan beri 2 kez arka hoparlörler garantiden değişti. Patlak ses geliyordu. Aracım aile aracı ve çok yüksek sesle müzik dinleme olmuyor. Su falanda gelmesi söz konusu değil. Bir kaç ay önce arka 2 hoparlör yine patladı. Malum garanti bitti , dışarıda ki müzik sistemi işlemi yapanların hiçbiri panzubu söküp değiştirmeye yanaşmıyor. Cam sistemi nedenli. Yetkili servisle görüştüm 50 tl karşılığında takacaklar. Servis cm bilgisi veremedi, şaşırdım. Ölçü bilgisine sahip değiliz dedi.Sorum bizim bu ön kapıların ve arka kapıların hoparlör cm'leri nedir ? son olarak normal düzeyde hoparlör markası / tipi önerisi verebilir misiniz? Teşekkürler
Merhaba, 2013 model Volkswagen Polo 6R aracımda arka kapı hoparlörleri 16.5" idi. 17"e kadar yeri vardı. Genelde de bu ölçülerde oluyor diye biliyorum. O dönem arka kapılara 17" Pioneer TS serisi 3 yollu bir çift hoparlör + 2 adet pandizot üstü Pionner serisi yine 3 yollu hoparlör + 2000w amfi ile inanılmaz bir ses elde etmiştim.

Merhabalar bende arkaların 13 cm olduğunu biliyorum. Polo 'da arkalar daha büyük olabilir tabiki. Benim önerim anfi koymadan takacağın bir hopörlerden çok sağlıklı bir ses alamıyacaksınız ve genelde anladığım kadarıyla yüksek seslerde dinlediğiniz için bu ses sizide tatmin etmeyecektir. Önlere ve arkalara midrance takıp anfi ile onları beslerseniz sizi tatmin edecek bir kalitede ve yükseklikte aracınızda keyifle müzik dinleyebilirsiniz. Oem teyibinizden muhtemelen anfi çıkışı yoktur ama teyp arkasına takılan bir dönüştürü ile bu işi çözebilirsiniz.

Standart hoparlörler takıldıktan sonra araç radyosundan sesi %30 gibi ön hoparlörlere kaydırın, önlerin sesini yükseltmeden arkaları kısar, yük altında kalmamış olur. Ben hemen hemen bütün araçlarımda bu şekilde yapıyorum. Hem arka hoparlörden gelen sesi duymayı sevmiyorum hem de yüksek sesle müzik dinlediğim ve arka hoparlörler hep arka hoparlörlere göre daha dayanıksız olduğu için patlatmamak için her zaman yaptığım bir ayardır.

Sound menüsünde fader/balance ayarlarında grafiksel olarak görerek ayarlayabilirsiniz. Teknik olarak sürücü koltuğunda otururken arka hoparlörleri duymayacağınız kadar kısıldığında yeterli olacaktır.

Degerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. 13 cm lik alacağım.

Geri
Üst Alt