Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hondaların süper 3'lüsü

ayberk daha dogrusu soyle soylıyeyım asıl amac nedır bu ozellıktekı???
Boşta aracı kökleyince belli bi devirde kalıyo ya, devir saatinin dibini görmeden önce. Kısaca bu launch kontrol. Yaradığı şeyse, sen gazı köklüyosun, araç mesela 4.500d/d'da kesici varmış gibi davranıyo, sonra ayağını debriyajdan çektiğin anda, ayağın dipte durmaya devam ediyo ve kesici tekrar normal devrinde devreye giriyo.
Amacı kalkışta aracın patinaja en az kalacak şekilde, ideal bi devirde debriyajı bırakması ve bu esnada gazı ayarlayıp tekrar köklemek için zaman kaybetmemen.

---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

Tam launch control olmasada otomatik araçların çoğunda vardır hatta şanzımanı korumak için.

Boşta aracı kökleyince belli bi devirde kalıyo ya, devir saatinin dibini görmeden önce. Kısaca bu launch kontrol. Yaradığı şeyse, sen gazı köklüyosun, araç mesela 4.500d/d'da kesici varmış gibi davranıyo, sonra ayağını debriyajdan çektiğin anda, ayağın dipte durmaya devam ediyo ve kesici tekrar normal devrinde devreye giriyo.
Amacı kalkışta aracın patinaja en az kalacak şekilde, ideal bi devirde debriyajı bırakması ve bu esnada gazı ayarlayıp tekrar köklemek için zaman kaybetmemen.

pekı bu her turlu araclar ıcın gecerlımıdır??? FN2 TYPE R ılk pıyasaya cıktıgında dergıde okumustum 4000d/d ustunde kalkamıyor arac dıye zara vermesın dıye heralde...

pekı bu her turlu araclar ıcın gecerlımıdır??? FN2 TYPE R ılk pıyasaya cıktıgında dergıde okumustum 4000d/d ustunde kalkamıyor arac dıye zara vermesın dıye heralde...
Honda'lara çoğunlukla ara modül, beyin takıyolar zaten. Oyuncak gibi Japon'lar. Beyinden herşeyi ayarlayabiliyosun. VTEC açınca klima kapatmasını bile ayarlayabiliyosun bilgisayarla.
Honda'larda sıfırdan, VTEC üstü kalkınca araç çok patinaja kalıyo. 2. viteste bile görebilirsin hatta patinaj çekerler bol bol başlarında.
Onlardaki zararı engellemekten değil de, ideal fırlamayı sağlamak için :)

---------- Post added at 00:52 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

Ama istediğin araca yaptırabilirsin bu launch control olayını. Beyin ve programla ilgili tamamen.

vte ustu baya patı cektırıyor araca sonucta max guc vtec acılınca alıyor honda ozamn bu launch kontrol turbolu araclarda daha dusuk devırde goreve gırıyor ozamn

Evo X'un hangisinde var? Manuelinde mi? WRC'deki araçlarda, debriyaj var mı bide ona bi bak bakalım.

sen araştırsana ben söyliceğimi söyledim..
WRC'nin olmazsa olmazıdır zaten launch control..

debriyaj pedalı ne alaka ayrıca. ??
M3,M5 ve M6'da mesela launch control debriyaj pedalıyla mı çalışıyo sanıyosun. ??

Launch control DSGli vag grubu arabalarında mevcut :)

Geri
Üst Alt