Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hill: 'Renault cezası talihsizlik'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Eski F1 şampiyonu Damon Hill, FIA'nın Renault'ya verdiği ertelemeli cezaya tepki göstererek, kararı, "Formula 1 için talihsizlik" olarak niteledi.

2008 Singapur Grand Prix'de kasıtlı kaza suçlamalarını kabul eden Renault, dünkü FIA oturumunda şartlı olarak men cezası almıştı. Fransız ekibi, 2 yıl boyunca herhangi bir kural ihlali yapmadığı sürece bu ceza hayata geçmeyecek.

Hill, Renault'ya verilen cezayı çok hafif bulduğunu ancak böyle bir sonucun çıkmasını da beklediğini kabul etti.

Times gazetesine konuşan Hill, "Renault'yu dışarda bırakmamaları sürpriz olmadı. Ancak bu karar, spor açısından talihsizlik" dedi.

FIA'nın, geçtiğimiz yıllarda bu tür durumlarda verdiği kararlarla bir tutarsızlık içinde bulunduğunu savunan Hill, "Formula 1 kendine şunu sormalıdır, bu çok pahalı bir eğlence dalı mıdır, yoksa bir spor mudur? Formula 1'deki yanlışlar koca bir kitap oluşturur. Bu kitabın ismi de Bernie'nin Oyunu. Ve bunun tarihi bölümleri hep tekrarlanıyor" ifadelerini kullandı.

FIA Başkanı Max Mosley ise, cezayı adil bulduğunu belirterek, bunun, FIA'nın verebileceği en ağır ceza olduğunu ileri sürdü.

Mosley, "Doğru bir karar. Renault'ya verilecek ceza diskalifiye cezası ancak bu iki yıl askıya alındı. Yani önümüzdeki iki yıl içinde aptalca bir şeyler yapmazlarsa herhangi bir problemle karşılaşmayacaklar" diye konuştu.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt