Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hiç Arabanızı Kendiniz tamir ettinizmi?

aslında başarabilen varsa cok zevkli birşey oldugunu düşünüyorum kendi arabanı sökmek takmak uğraşmak.

insanın kendi sorunlarına kendisinin müdehale edebilmesi gerçekten velinimet ama herkesin her işi anlamaması gayet te normal. tekniker olmamdan kaynaklanan bir deli cesaretim var. araba yada diğer teknik konular olsun çok ağır arıza/sorun olmadığı müddetçe hakim olabiliyorum sanırım. mesela eski 2005 focus aracımda sol ön kapı üst kısımlarında bir yerlerde sarsıntılarda duyulan "çıt-çıt" şeklindeki tanımı zor bir ses için tamirciler bile yetersiz kalmıştı da ben çözmüştüm :) tamirciyide kötülemek istemiyorum ama zaman ayırıp ayrıntılı inceleme gerektiren bir işti. daha önce hiç yapmamış olmama rağmen ön kapı üst kısımları ile güneşlik arasında kalan tavan bölgesindeki döşemeyi ve çıtalarını komple söküp dağıtmıştım. öyle ses gelen kısım açık vaziyette bir miktar yol yaptıktan sonra çıtırtının kaynağının o bölgedeki iki şasi metalini birbirine sabitleştiren puntolardan olduğunu anladım. iki levhanın arasını bir tornavida yardımıyla kanırtıp (puntoya zarar vermeden) sorunu gidermiştim. o kadar kafama takıyordum ki çok sevinmiştim sorunu giderince.

Geri
Üst Alt