Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

her türlü sağlık sorunlarınız neler?? artık ben de bir doktorum :)

koraycım anlattıkların daha çok iskelet kas sistemi ağrısına benziyor. kardiyolojik bir durum olduğunu düşünmüyorum, biraz yavaş olur ama geçer ağrısı. gerekirse non-steroid anti enflamatuar ağrı kesicilerden yada parasetamol tarzı bi ağrı kesici alablrsin. bu ara sigarayı azalt, hatta içme diyeceğim ama kesin içmezsin biliyorum =p sağlıcakla kal dostum..

benimde sorunum var:) sağ dizimde merdiven çıkarken çok ağrı yapıyor birde sağ ayak bileğimin orda arada sırada olmak şartıyla bi ağrı oluşuyor

benimde sorunum var:) sağ dizimde merdiven çıkarken çok ağrı yapıyor birde sağ ayak bileğimin orda arada sırada olmak şartıyla bi ağrı oluşuyor

şimdi 1. ne zmndan beri var?
2. nasıl karakterde bir ağrı?
3. yayılımı var mı?
4. sadece eklem bölgelerinizde mi sınırlı?
5.eklemlerinizde şişlik, kızarıklık, sıcaklık artışı var mı?
6. son 2-3 hafta içerisinde üst solunum yolu enf. öykünüz oldu mu?
7. çekilmesi gerekecek olan bilateral ap ve lateral diz, ayak bileği eklemi filmleri..

bunlar olmadan bişey diyemiyorum murat bey :)

şimdi 1. ne zmndan beri var?
2. nasıl karakterde bir ağrı?
3. yayılımı var mı?
4. sadece eklem bölgelerinizde mi sınırlı?
5.eklemlerinizde şişlik, kızarıklık, sıcaklık artışı var mı?
6. son 2-3 hafta içerisinde üst solunum yolu enf. öykünüz oldu mu?
7. çekilmesi gerekecek olan bilateral ap ve lateral diz, ayak bileği eklemi filmleri..

bunlar olmadan bişey diyemiyorum murat bey :)

uzun zamandır var iş yoğunluğundan dolayı doktora gitmedim önemsemedim çünkü. kızarıklık veya başka bişey yok
eklem yerimde diz kapağımda oluyor ağrı birde son bişey var üşüdüğüm zamanlarda sırtımla belim arasında sol tarafta bıçak batar gibide bi ağrı oluyor çok sorunum varmış:D doktora gitmem gerekli galiba ilginiz içinde çok teşekkür ederim

arkadaşlar mrblar. ben çukurova ünv tıp fak.den int.dr ali.
bu sene eğitimimi tamamlamak üzereyim. seneye sahaya çıkacağım. şimdiden hem sizlere faydam dokunsun hem de kendime bir şeyler katayım düşüncesiyle böyle bir başlık açayım istedim. umarım yararlı olur, beğenirsinz. hepiniz sağlıcakla kalınız.. :eek:key:

Öncelikle Böyle yüce bir mesleği seçmen vede Tıp Eğitimi alabilecek kapasitede bir beyin olduğunuz için sizi kutluyor, saygı duyuyorum.

Belki oğlumdan bile küçüksünüz ama okuyan insana, Özellikle de Tıp okuyan kardeşlerime karşı ayrı bir saygı ve sevgi besliyorum içimde. Sen de umarım Şu anki heyecanını ileriki yıllarda, Hastalarına da aynı şekilde ulaştırır, onlarında hayır dualarını alırsın inşaallah. Allah yolunu açık etsin...

ali bnm suratimda belli noktalarda kizarma ve deri dokulmesi oluyor ozellikle sakal trasi olurken biyik ta oluyor nedir bu ( cok asiri baharat yiyorum aci fenalarda ) bnm dusuncem bu cunku baska bisi gelmior aklima cok onemli bisimidir gideyim mi cildiyeciye yoksa sencede baharattanmidir ?

ali bnm suratimda belli noktalarda kizarma ve deri dokulmesi oluyor ozellikle sakal trasi olurken biyik ta oluyor nedir bu ( cok asiri baharat yiyorum aci fenalarda ) bnm dusuncem bu cunku baska bisi gelmior aklima cok onemli bisimidir gideyim mi cildiyeciye yoksa sencede baharattanmidir ?

cenk şimdi dediğin bbelirtiler aynen bende de oluyor, böyle yüzde özellikle kelebek vari bir kızarıklık, pullanma, döküntü varmış gibi bir görüntü oluyor. güneş görünce artıyor, uyuyunca azalıyor. kola cips yağlı baharatlı şeylerle artıyor. bu dediğimiz olay allerjik bir rxn. olarak kabul edilip bünyeden bünyeye değişiyor. bizim vücudumuz bunu yaparken başkası bizim yaptıklarımızın 2-3 katını yaptığı zaman hiç birşey olmayabiliyor. en önemli nokta da işte insanın kendisine neyin iyi geldiğini neyin zarar verdiğini bilip buna göre yediklerine içtiklerine dikkat etmesinde yatıyor. ama gönlüm rahat olsun dersen bir cildiyeciye gidebilirsin. sana diyeceği allerji yapacak şeylerden uzak durman ve de bir güneş kremi, kortikosteroidli bir merhem vermek olacaktir en fazla. abi sağlıcakla kal...

Öncelikle Böyle yüce bir mesleği seçmen vede Tıp Eğitimi alabilecek kapasitede bir beyin olduğunuz için sizi kutluyor, saygı duyuyorum.

Belki oğlumdan bile küçüksünüz ama okuyan insana, Özellikle de Tıp okuyan kardeşlerime karşı ayrı bir saygı ve sevgi besliyorum içimde. Sen de umarım Şu anki heyecanını ileriki yıllarda, Hastalarına da aynı şekilde ulaştırır, onlarında hayır dualarını alırsın inşaallah. Allah yolunu açık etsin...

ahmet bey çok çok sağolun çok onore ettiniz tekrar tekrar teşekkür ederim.. darısı artık sizin de oğlunuza... :)

Geri
Üst Alt