Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

her türlü sağlık sorunlarınız neler?? artık ben de bir doktorum :)

nette biraz araştırdım da şimdi ancak senin belinde oluşan koyuluğa neden olabileceği gibi bir bilgiye rastlamadım hiç.
L-carnitine :
yağ dokusunu azaltmaya, kas dokularının daha sağlam ve daha sıkı olmasına yardım eder.
Direnç ve kardiyovasküler egzersizlerde yağ yakımını destekler.
Yağ asitlerini bağlayarak emilimini yavaşlatmaya ve kolesterol kontrolüne destek verir.
Beyinde iştah kontrolüne yardımcı olur.

bilinen çok önemli bir yan etkisi olmadığını biliyorum. ayrıca diyabetik nöropatide, erkek infertilitesinde( kısırlığında) sperm oluşumunu arttırmak için, alzheimer hastalığı için, kardiyovasküler hastalıklar için kullanılabiliyor. en ciddi yan etkisinin de çok fazla doz alındığında gastrointestinal semptomlar olduğunu gördm. ama istersen bir dermatoloji ye gösterebilrsin, sağlıklı günler.. ( L-carnitine de fena bişeymiş kullananların yorumları gayet hoş ) :)

çok teşekkürler ilginiz ve cevabınız için. Ben de GNC ye sormuştum yan etkisi vs. için ama L-Carnitine neden olmaz demişlerdi. Bir dermatologa goruneyim.:)

çok teşekkürler ilginiz ve cevabınız için. Ben de GNC ye sormuştum yan etkisi vs. için ama L-Carnitine neden olmaz demişlerdi. Bir dermatologa goruneyim.:)

rica ederm ne demek, kendim de öğrenmiş oldum bu sayede. siz faydasını gördnüz mü L-carnitine nin? idmansız kullanılsa bir etkisi olur mu ki acep? :confused: :) idman yapacak ortamım pek yok da ondan :)

rica ederm ne demek, kendim de öğrenmiş oldum bu sayede. siz faydasını gördnüz mü L-carnitine nin? idmansız kullanılsa bir etkisi olur mu ki acep? :confused: :) idman yapacak ortamım pek yok da ondan :)

yağ yakımını hızlandırır ama idmansız verilen kilo büyük oranda kastan gider zaten.. :)
2 hafta kullanıp 2 hafta ara vermekte fayda var diye biliyorum, vücudun hormonal yapısını bozduğu için..bozma derken de vucut spor yaparken zaten yağ yakımı için adını hatırlamadığım bişileri salgılıyomuş..sürekli kullanımda vücut salgıladığı miktarı düşürmeye başlıyomuş..bu sebepten..

başarılar dilerim.benim çocuğun ağlamasına (her yerde ev+araba) çare bul sana prof olana kadar dua edeyim.saygılar...

bi soru daha geliyo..
çatlak bel kemiği nasıl anlaşılır..yoksa çatlak olsa ağrıdan durulmaz mı. ??
Cuma günü sporda barfiks çektikten sonra neden bilmiyorum aşağı yukarı 50cm'dir tahminimce sert bi şekilde iniş yaptım..bacaklarımla süspanse etmeden yani..Cuma akşamından bu yana giderek azaldı ağrısı ama bişi var mıdır diye de tırsmıyorum desem yalan olur..2 günde iyileşme hızına göre Salı'ya bişiyim kalmaz gibi geliyo ama merak ediyorum.. :)

bi soru daha geliyo..
çatlak bel kemiği nasıl anlaşılır..yoksa çatlak olsa ağrıdan durulmaz mı. ??
Cuma günü sporda barfiks çektikten sonra neden bilmiyorum aşağı yukarı 50cm'dir tahminimce sert bi şekilde iniş yaptım..bacaklarımla süspanse etmeden yani..Cuma akşamından bu yana giderek azaldı ağrısı ama bişi var mıdır diye de tırsmıyorum desem yalan olur..2 günde iyileşme hızına göre Salı'ya bişiyim kalmaz gibi geliyo ama merak ediyorum.. :)

anlattığın öyküye göre çok önemli bir şeyinin olduğunu düşünmüyorum. çatlak vs olması demek illa ağrı olacak manasına gelmez tabi sinire bası yaparsa çok fecii ağrı duyabilirsin. bir düz grafi çektir dememe bile gerek görmüyorum. ufak bir travma olmuş olabilir. izleyip görelim bakaılm ne olacak? ama çok ağrın olduğu zmn kas gevşetici, ağrı kesici alabilirsin =) geçmiş olsun yiğit

teşekkür ederim..
3-4 gün daha arada bi ağrı hissedersem doktara gidicem zaten.. :)

Geri
Üst Alt