Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

her türlü sağlık sorunlarınız neler?? artık ben de bir doktorum :)

Benim bel hizamda sırtımın ortasında yaklaşık avuç içi büyüklüğünde normal ten rengimin biraz daha koyu renginde bir leke var. Son 6 ayda meydana geldi. Spor yapıyorum bir kaç yağ yakıcı filan kullanıyorum (L-Carnitine vs) onlardan mı oldu acaba? Pek umursamıyorum ama bir yandan da merak ediyorum. Teşekkürler

nette biraz araştırdım da şimdi ancak senin belinde oluşan koyuluğa neden olabileceği gibi bir bilgiye rastlamadım hiç.
L-carnitine :
yağ dokusunu azaltmaya, kas dokularının daha sağlam ve daha sıkı olmasına yardım eder.
Direnç ve kardiyovasküler egzersizlerde yağ yakımını destekler.
Yağ asitlerini bağlayarak emilimini yavaşlatmaya ve kolesterol kontrolüne destek verir.
Beyinde iştah kontrolüne yardımcı olur.

bilinen çok önemli bir yan etkisi olmadığını biliyorum. ayrıca diyabetik nöropatide, erkek infertilitesinde( kısırlığında) sperm oluşumunu arttırmak için, alzheimer hastalığı için, kardiyovasküler hastalıklar için kullanılabiliyor. en ciddi yan etkisinin de çok fazla doz alındığında gastrointestinal semptomlar olduğunu gördm. ama istersen bir dermatoloji ye gösterebilrsin, sağlıklı günler.. ( L-carnitine de fena bişeymiş kullananların yorumları gayet hoş ) :)

Benim bel hizamda sırtımın ortasında yaklaşık avuç içi büyüklüğünde normal ten rengimin biraz daha koyu renginde bir leke var. Son 6 ayda meydana geldi. Spor yapıyorum bir kaç yağ yakıcı filan kullanıyorum (L-Carnitine vs) onlardan mı oldu acaba? Pek umursamıyorum ama bir yandan da merak ediyorum. Teşekkürler

bakın güzel bilgiler var burda herkes faydalanabilir. :)
http://www.facebook.com/topic.php?uid=55604285965&topic=14617

ya bugun bıngıldagım da bı sızı hıssettım nedendır kı?

boğazınızda ağrı kaşınma gıcık varmış gibi hisler var mıydı? boğazınızda ve boynunuzda ele gelen bi şişlik var mıydı? tonsillofarenjit geçiriyor olup lenfadenopati (boyunda boğazda küçük bezecik) yapmış olablrsinz. onun ağrısı olabilir. ama bana hiçbir şeyiniz yok gibi geldi :) fizik muayenede bakmak lazım şimdi.

Senin sorunun iktidarsızlık Ogün. Doktor olmaya gerek yok teşhis için puhaha

Bende şu basit ilkokul sorusu gelecek diye endişe ediyodum, geldi puhaha

kendi içinde paradokslar yaratıyorsun ayberk, birincisi eğer basit bir ilkokul sorusuysa bu neden endişe ediyosun ne gerek var?
2.si ise ben ztn bu soruyu sormamıştım ki dikkat edersen sormak istemiyorum dedm ayberkcim :) :eek:key:

kendi içinde paradokslar yaratıyorsun ayberk, birincisi eğer basit bir ilkokul sorusuysa bu neden endişe ediyosun ne gerek var?
2.si ise ben ztn bu soruyu sormamıştım ki dikkat edersen sormak istemiyorum dedm ayberkcim :) :eek:key:

Allah muhabbetinizi arttırsın.....

Geri
Üst Alt