Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hepsiburada'dan Alışveriş Yaparken Dikkat

Sektörde olduğumdan burada bir kaç konuda açıklık getirmek istedim. Öncelikle @Hezarfen geçmiş olsun gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Sorunun çözülmesine sevindim.

Şirketler genelde yasal şartlar içerisinde sorun çözmeye çalışırlar. Sizin yaşadığınız durumda ise olayın içerisinde bir başka şirket mevcut. Kargo firmasından bilgi gelmeden müşteri deneyimi ekibi kendi rızasına göre iade geçemiyor ve biz müşteriler bir müddet iade için beklemiş oluyoruz. Ek olarak, firmaların 10 (ürünün firmaya ulaşma süresi) + 14 (ürün kendisine ulaştıktan sonra) = 24 gün ücret iade süresi bulunuyor.

Ne yazık ki e-ticaret firmaları da artık bu kargo sorunlarından bıkmış durumda. Kargo firmaları nasılsa kotalarımız doluyor dediği için; oraya götürmüyoruz gel al, yada geldik yoktunuz şubeden teslim alın gibi bir çok çirkefliye başvurabiliyor.

Corona'dan dolayı insanlarımız her şeyini online aldığından dolayı aslında o beğenilmeyen e-ticaret siteleri %100 üzerinde büyümeler elde ediyor. Milyonlarca sipariş içerisinden de ister istemez bu şekilde sorunlu siparişler oluşuyor. Şimdi biz diyoruz ki eskiye göre çok kötü sorunum hızlı çözülmüyor. Evet haklıyız sorunumuz hızlı çözülmüyor ama eskiden 100 sipariş alıp 10 sorun yaşanıyorsa şu an aynı oranda 1M siparişte 100k sorun yaşanıyor. İster istemez bunların düzgün yönetilmesi içinde yasal şartlar sonuna kadar kullanılıyor.

Söylediklerine kısmen katılıyorum dostum fakat benimki standart bir iade süreci değil. Yani bana gelip de geri çevirdiğim bir ürün yok.
Başta ürünü almadan 2 kere emin olabilmek için müşteri hizmetlerinden bilgi alarak alışveriş yaptım fakat bana ikisinde de yanlış bilgi verildiğini ürünü aldıktan sonra öğrendim. Bilsem almazdım. Burada bildiğin müşteriyi bilerek yanıltma var.
Ayrıca ben bir para ödedim ve ürünümün hiç gelmeyeceğini öğrendim.
Senin söylediğin 24 gün standart iade süreçleri için geçerli olabilir.
Bu aşamadan sonra yok ürün kargo şirketine verilmiş yok verilmemiş açıkçası beni alakadar etmez. Ürün gelmeyecekse paramı ödesinler.
Bana hiç gelemeyecek ürünün kargo şirketinden online alışveriş sitesine gitmesini beklemek zorunda değilim. Yok ısrarla bekletiyorlarsa nitelikli kısa süreli gasp a girer. Aynısını piyasada esnafa yapacak olsan gemide filminin repliği gibi adamın bir yerinden kan alırlar. :))

Ayrıca pandemi sürecindeki yoğunluğu anlayabiliyorum ama burada da 2 durum çıkıyor karşımıza

1) Yoğunluk yaşanıyorsa ürüne aynı gün kargo, hızlı teslimat gibi ibareler yazılmasın. Bu durum tamamen müşteriyi yanlıtıcı bir bilgidir.
2) Pandemi süreci bütün yıla yayılan bir yoğunluk ve böyle bir yoğunluk varsa gelir artar gelir artar ve iş de artarsa personel sayını artırmalısın. Yoksa hem çalışan mutsuz olur hem müşteri. 2 yıl sonra da sonu yıllar önce parlayıp sonra kapanan zamanında hepsiburada ya rakip www.estore.com gibi olur.

Ben bugün dünyanın öteki ucundaki aliexpress e Türkiyedeki online alıveriş sitelerinden daha çok güveniyorsam ülkemin online alışveriş sitelerinin çalışma sistemlerinde sorun var demektir. Neresinden bakarsan bak bu durum böyle.
Bizimkilerin maçaları yiyorsa kargo tesliminden sonra alıcının onay yöntemi ile paralar geçsin hesaplarına.
6 aya kalmaz bir çoğu batar.

Son düzenleme:
Allah sabır versin bende bir kaç hafta önce aras kargo ile sorun yaşamıştım kargo teslim edilememe nedeni:Meydana gelen toplumsal olay nedeni ile teslim edilememiştir yazıyordu fakat olay falan yok şubeye ulaşmak zaten mümkün değil her yere şikayet ettim hiç kimse ilgilenmedi sonuç kargo iade

Geri
Üst Alt