Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Havaalanı Gümrüğünde Kalır mı?

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
Baktım ki ebay.com ile ilgili konuda bilgi sahibi olan çok. Bende Şubat ayında kısa süreli Almanya'ya gidicem. Bir kaç araba parçası getirmem lazım. Örneğin debriyaj seti vs. Bu tip ürünler havaalanından geçerken problem yaratır mı?
Birde ek ağırlık için ne kadar para ödemem gerekir?
Not: THY ile seyahat edicem.

Ayberkcim malı alırken tax free fatura al, bu faturayla problemsiz gümrükten geçersin. Ağırlık konusu ülkeden ülkeye, firmadan firmaya değişir onu THY ye sor

Ahmet abının dedıgı gıbı faturası oldugu surece sorun olmaz ama genel olarak almanya turkıye arasında kontrol cok az,gecen hafta dayımlar geldı ozellıkle sormustum kontorl ettıler mı dıye hc ustunde durmuyolarmıs.Zamanında almanyadakı bısıkletımı bıle getırmıstık ucakla ne gumruk aldılar ne bsey dedıler:)

Ayberkcim malı alırken tax free fatura al, bu faturayla problemsiz gümrükten geçersin. Ağırlık konusu ülkeden ülkeye, firmadan firmaya değişir onu THY ye sor
Tax Free fatura almak için, malı alırken belirtmem yeterli olur mu?

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

Ahmet abının dedıgı gıbı faturası oldugu surece sorun olmaz ama genel olarak almanya turkıye arasında kontrol cok az,gecen hafta dayımlar geldı ozellıkle sormustum kontorl ettıler mı dıye hc ustunde durmuyolarmıs.Zamanında almanyadakı bısıkletımı bıle getırmıstık ucakla ne gumruk aldılar ne bsey dedıler:)
E madem öyle bi Çupra getirsinler ordan sana :D

ayberk malı alırken soylemen yeterlı ama THY ıle uctum gecen sene burdan gıderken agırlık fazlam vardı abı ıdare et dedım tamam gec dedı ama hamburg dan dondugun zaman 35kg için 50 euro odedım...

Malı alırken Tax Free diye belirt yeterli. bide dikkat edeceğin nokta malı yanına alacağın cantaya değil kargoya vereceğin cantaya koy. Yoksa biliyosun uçağa binene kadar 2 kere daha kontrolden geçeceksin sıkıntı olmasın.

Açıkçası yurt dışına ilk defa çıkıyorum. Uçağa da ilk binişim olacak. Hani hiçbişey bilmediğim için bu kadar çok sordum yadım edenlere çok teşekkür ediyorum. Hani bunlar çok ağır, bunları bırak gibi bir politika olmamasına sevindim :D Alınan ek ücret önemli değil. Debriyaj setini isteyenlerden alıcam onu :D

Tax Free fatura almak için, malı alırken belirtmem yeterli olur mu?

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

E madem öyle bi Çupra getirsinler ordan sana :D

Parca parca getırtıcem kanka,her gelene cantasına bsey attırcam 2-3 sende belkı toplarız b tane :D

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

Açıkçası yurt dışına ilk defa çıkıyorum. Uçağa da ilk binişim olacak. Hani hiçbişey bilmediğim için bu kadar çok sordum yadım edenlere çok teşekkür ediyorum. Hani bunlar çok ağır, bunları bırak gibi bir politika olmamasına sevindim :D Alınan ek ücret önemli değil. Debriyaj setini isteyenlerden alıcam onu :D

onu kımın ıstedıgını bılyorum ben :D

Malı alırken Tax Free diye belirt yeterli. bide dikkat edeceğin nokta malı yanına alacağın cantaya değil kargoya vereceğin cantaya koy. Yoksa biliyosun uçağa binene kadar 2 kere daha kontrolden geçeceksin sıkıntı olmasın.

abı ben getırdıgım esyaları yanımdakı cantaya koymustum bır kez actılar cantamaı ama 40 dakkam gıtmıstı...

onu kımın ıstedıgını bılyorum ben :D
Biliyosan, sende Çupra'yı toplarken debriyajdan başla işe :D Sonra 2 katı güce çıkarıp stok debriyajla binmeye çalışanların arasına karışma :D
Az bi komisyonla sana da bi set getirebilirim :p Bi yerden başlamak lazım.

Geri
Üst Alt