Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hava yastığı ışığı

yolcu60

Kayıtlı Üye
orta havalandırma ızgarasının soketini çıkardım.Sadece dörtlünün soketi diye düşündüm.Hava yastığı soketiymiş aynı zamanda.Hava yastığı ışığını söndürmenin bir yolu var mıdır yoksa servis yolu mu göründü

Normal bi tamircide sondurur servise gitmenize gerek yok cevrenizde vw grubu tarzi bir tamirci varsa kesin wag kablosu vardir ona 5-10 lira verirsiniz sondurur

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Normal bi tamircide sondurur servise gitmenize gerek yok cevrenizde vw grubu tarzi bir tamirci varsa kesin wag kablosu vardir ona 5-10 lira verirsiniz sondurur

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
teyp kodu da bilmiyorum.acaba servise hem teyp kodu hem de bu hava yastığı ışığı için bir de bu servis uyarısı için gitsem hepsine birden kaç lira alırlar.Ayrı ayrı mı para ister acaba

Yetkili servisler yapılan işlem başına ücret alırlar.

Fakat söylediğiniz yerde hava yastığıyla ilgili birşey olmaması lazım. Aşağıdaki ışıktan mı bahsediyorsunuz? Eğer bu ise, bu arıza lambası değildir, yolcu airbag'inin aktif olduğu ve ön koltuğa çocuk koltuğu takılmaması gerektiğiyle ilgili uyarı lambasıdır, motor çalıştığında 1 dk kadar yanar sonrasında söner.

ON yazıyorsa airbag aktif, herşey normal demektir.
OFF yazıyorsa çocuk koltuğu takılması için kapalı olduğu anlamına gelir ki, ön koltuğa çocuk koltuğu takmıyorsanız derhal torpido'daki airbag düğmesini araç anahtarını kullanarak ON konumuna getirmenizi tavsiye ederim, Allah korusun bir kaza durumunda yolcu airbagler çalışmaz.

shutterstock_1029056302-390x285.jpg

orta havalandırma ızgarasının soketini çıkardım.Sadece dörtlünün soketi diye düşündüm.Hava yastığı soketiymiş aynı zamanda.Hava yastığı ışığını söndürmenin bir yolu var mıdır yoksa servis yolu mu göründü

obd ile aracı bilgisayara bağladıgınızda
airbag acık devre arızası alacaksınız sıldırdığınızde sorun cozülecektir geçmiş olsun :)

Fakat söylediğiniz yerde hava yastığıyla ilgili birşey olmaması lazım. Aşağıdaki ışıktan mı bahsediyorsunuz? Eğer bu ise, bu arıza lambası değildir, yolcu airbag'inin aktif olduğu ve ön koltuğa çocuk koltuğu takılmaması gerektiğiyle ilgili uyarı lambasıdır, motor çalıştığında 1 dk kadar yanar sonrasında söner.

OFF yazıyorsa çocuk koltuğu takılması için kapalı olduğu anlamına gelir ki, ön koltuğa çocuk koltuğu takmıyorsanız derhal torpido'daki airbag düğmesini araç anahtarını kullanarak ON konumuna getirmenizi tavsiye ederim, Allah korusun bir kaza durumunda yolcu airbagler çalışmaz.

aynen o kısım.arkada bir tane soket var o soket hem dörtlü hem de o air bag kısmını yönetiyormuş.söktüm o soketi ve havalandırmayı dışarı aldım.assona arabayı çalıştırarak yerini değiştirdim.gösterge kısmında kucağına top almış oturan air bag uyarının sarı olarak yanık kaldıgını gördüm.zannedrsem kontak açıldıktanbir müdde sonra sönen ışıklardan biri.başka biyer kurcalamadım.kesinlikle sebebi o soketin sökülmesi

FF3780F3-7044-4F2A-A070-2DE188ED7F51.png

sanayide bazı ustalarda cihazı var.takıp söndürüyorlar.servis hatırlatmasını da hava yastığı ışıgını da söndürdüler.beş dakika

Geri
Üst Alt