Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hava filtresiz kullanım

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
geçende bir ustaya fiat bisin cok yaktıgından bahsettim 12 lt yakıyor çünkü hava filtresiz kullan dedi yakıt düşeğini söyledi filtre kapagınada bir ten çorap geçirirsin yaprak vs girmez dedi sizce ne kadar mantıklı?

o çorap emin ol motorun içine kaçar. ordaki sıcaklığa naylon çorap dayanmaz.

denemesine denerimde daha motoru yaptıramadım içine ten çoraptan önce 500 tl kaçtı:)

walla çorap sağlam bişey olsun hemşo.

hava filtresinin çıkarıldıgında sesi etkilediğini biliyorum . düşük devirlerde baya güzel ses verir. yakıt sarfiyatı konusunda arttırır diye biliyorum. ama söz konusu bi bis . bu dediklerim normal araçlar için geçerli.

Keşke almasaydın boşa masraf...

valla öyle oldu :) ama aldık bi kere ne olursa olsun ben 10 numara yapacam onu iş inada bindi:)

---------- Post added at 01:02 ---------- Previous post was at 01:01 ----------

hava filtresinin çıkarıldıgında sesi etkilediğini biliyorum . düşük devirlerde baya güzel ses verir. yakıt sarfiyatı konusunda arttırır diye biliyorum. ama söz konusu bi bis . bu dediklerim normal araçlar için geçerli.

valla banada hava filtresi olmazsa cok yakar gibi geliyor ama ne bilim ben bu arada bisin motor sesi zaten efsane:)

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:02 ----------

walla çorap sağlam bişey olsun hemşo.

abi sağlamını koyarım yaparsam o işide ben mantık konusunda hemfikirmiyz onu anlamaya calısıyorum bana pek mantıklı gelmedi

---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 01:03 ----------

havlu corap tak sen.

o nasıl oluyor ya:)

Geri
Üst Alt