Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hata: Aydınlatma mesafesi ayarı

Resmi gördüm ilk fırsatta paylaştığınız konudaki resimde yer alan parçayı elle-gözle kontrol edeyim. Teşekkürler 👍
Aynı sorun bende oldu hocam 2015 Leon bende de yay yoktu. İlk kontakta far senkronize yaparken bi far aşağıda kalıyordu. Bu sorun ile ilgili servise çok gittim 2016-2017 yılında fakat servis hep güncelleme yapıp geri yolladı beni. Şuanda bi sıkıntım yok çok şükür. Ben uzun hüzmeli far ayarını kendim yaptıktan sonra yaşamıştım sıkıntıyı ve onunla bağdaştırmıştım siz hiç far ayarı yaptınız mı yakın zamanda?

Aynı sorun bende oldu hocam 2015 Leon bende de yay yoktu. İlk kontakta far senkronize yaparken bi far aşağıda kalıyordu. Bu sorun ile ilgili servise çok gittim 2016-2017 yılında fakat servis hep güncelleme yapıp geri yolladı beni. Şuanda bi sıkıntım yok çok şükür. Ben uzun hüzmeli far ayarını kendim yaptıktan sonra yaşamıştım sıkıntıyı ve onunla bağdaştırmıştım siz hiç far ayarı yaptınız mı yakın zamanda?
Far değişimi oldu ondan sonra oldu, şuan servisler uzak,, yaklaşık 6 aydır 3-5 gün yapıyor 3-5 gün yapmıyor bu sorunu, değişim yapan firma sigorta/kasko şirketi, bir araç farın ön camının kırılmasına sebebiyet verdi rapor tuttuk, far kaskodan ödendi ve sıfır takıldı sorun bundan sonra başladı. Takılınca adaptasyon mu yapılması gerekiyordu veya hatalı mı taktılar bilemeyiz, kapı camları gibi adaptasyon mu istiyor anlayamadım, ilk etapta sorun etmedim ama şu kış günlerinde baya can sıktı, farın göstermesinde sorun yok ama yazı olarak hata verdikçe yazması sıktı, şuan bana en yakın servislerden en az 350-400km uzağım, o yüzden ilk etapta basit yoldan çözebilirsek sebebini öğrenmek istedim. Sanırım uzakta da olsa randevu alıp servis yolu gözüktü ilk önce yukarda yazan bir arkadaşın dediği yerdeki parçaya bakacağım. Yardımınız için teşekkür ederim.

Merhaba aynı hatayı bende far sökülüp tekrar takıldıktan sonra almaya başladım çözüm bulabildiniz mi

Merhaba aynı hatayı bende far sökülüp tekrar takıldıktan sonra almaya başladım çözüm bulabildiniz mi
Merhaba yorumunuzu yeni gördüm, sorun için şuan çözüm bulamadım ama alıştım soruna çok az yapmaya başladı bir püf noktası var çözdüm çözemedim gibi birşey, ben genellikle eşimi ve çocukları arka koltuğa bindiririm, kendim kullandığımda değil arkada yük olduğunda çok yapıyor sol arka teker dingilinde yeşil bir cihaz var yumurta büyüklüğünde, aracın arka ağırlığı aşağıya doğru inince ayarı seyir halinde iken bile farı yola göre ayarlıyormuş bu dingildeki parça arızalı diye düşündüm bir ara. Sonra sonra uzun yol yaptığımda bi 5dk mola verip araç çalışır vaziyette beklerken durduk yere vermeye başladı. Şuan ne zaman ayar hatası verecek, vermeyecek çalıştırma esnasında tam olarak tahmin edebiliyorum öyle alıştım yani 😂 😂 😂. Benim için tek sorun TÜVTÜRK muayenesinde bu hatayı ağır kusur kabul edip muayeneden geçmesse bunu hemen yaptırabileceğim bir yer yok, bu hatayı bilen tecrübeli kimse yok sorduğum kşm varsa abi kalması lazım tampon inecek farı söküp bakıcaz bir sürü iş. Yani kısaca hem alıştım hem yıldım. Çözüm bulursam yazarım, siz çözerseniz sizde yazın bu sorunu yaşayanlar var hiç olmassa tecrübe olur.

Geri
Üst Alt