Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

• mobil

Kullanılan: 66 27.7%
  • bp

Kullanılan: 2 0.8%
  • castrol

Kullanılan: 142 59.7%
  • repsol

Kullanılan: 1 0.4%
  • shell

Kullanılan: 13 5.5%
  • devv

Kullanılan: 0 0.0%
  • total

Kullanılan: 0 0.0%
  • elf

Kullanılan: 1 0.4%
  • opet

Kullanılan: 4 1.7%
  • diğer

Kullanılan: 9 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    238
Depoda yazıyor..Yei modellerde de yazıyorsa var demektir...

o zaman artık sadece TR'de tamamen yok..
ben de özellikle Repsol istemiştim bakımda bulmak imkansız gibi bişi demişlerdi..

Mert abi Castrol görünümlü başka bi yağ mı yoksa yahu..
kıllandım şimdi. ??
:)

Ben yeni konu açmadan başka birşey sormak istiyorum yağla ilgili.Aracım 8700 de ve bu gün arkadaşlarla baktık ve yağın değiştirilmesi gerektiğini söylediler.Buralar çok sert kış yaşıyormuş ve sanırım yağı ona göre seçmem gerekiyor fakat ben yaza kadar aracımı sadece şehir içi kullanacağım ve max 1000 km bile yapacağımı sanmıyorum(İş yerim arabayla 5 dk) Bu durumda ben eğer kışlık yağ alırsam yaza kadar km yapmadığım halde değiştirmem mi gerekiyor yoksa böle yazlık kışlık mevsimlik güzel kaliteli bir yağ tavsiyeniz var mı?
Ayrıca yeri gelmişken belki konu dışı oacak ama kışa girerken aracın ne gibi bakımları yapılmalı?Çok soğuk yerler için motor suyuna hangi antifirizi (renk vs) kullanmalıyım? Bunun yanında öne iki tane kış lastiği takmam gerekiyormuş çünkü buralarda buzlanma kar vs çok oluyormuş bunun için de çok pahalı olmayan 2009 TSI Leon a uygun önereceğiniz lastikler var mı? Son olarak kış için başka yapılması gereken birşey varsa bilgilerinizi almak isterim. Tecrübesize yardımlarınızı esirgemeyin :).Saygılar.

servis ne koyuyorsa onu kullanıyorum..

Ben yeni konu açmadan başka birşey sormak istiyorum yağla ilgili.Aracım 8700 de ve bu gün arkadaşlarla baktık ve yağın değiştirilmesi gerektiğini söylediler.Buralar çok sert kış yaşıyormuş ve sanırım yağı ona göre seçmem gerekiyor fakat ben yaza kadar aracımı sadece şehir içi kullanacağım ve max 1000 km bile yapacağımı sanmıyorum(İş yerim arabayla 5 dk) Bu durumda ben eğer kışlık yağ alırsam yaza kadar km yapmadığım halde değiştirmem mi gerekiyor yoksa böle yazlık kışlık mevsimlik güzel kaliteli bir yağ tavsiyeniz var mı?
Ayrıca yeri gelmişken belki konu dışı oacak ama kışa girerken aracın ne gibi bakımları yapılmalı?Çok soğuk yerler için motor suyuna hangi antifirizi (renk vs) kullanmalıyım? Bunun yanında öne iki tane kış lastiği takmam gerekiyormuş çünkü buralarda buzlanma kar vs çok oluyormuş bunun için de çok pahalı olmayan 2009 TSI Leon a uygun önereceğiniz lastikler var mı? Son olarak kış için başka yapılması gereken birşey varsa bilgilerinizi almak isterim. Tecrübesize yardımlarınızı esirgemeyin :).Saygılar.

ben yeni aldığım bir aracın yağını hemen değiştiririm nedeni fabrika çıkışlı bir aracın kullandığı açık yağ ve benzer şartlar.aracını 1000 km kullanacaksan tüm kış süresi sorun yok,sadece yağ seviyeni kontrol et.antifiriz konusu ise şu an senin aracında mevcut olan pempe renkteki antifirizin üzerine yine aynı marka(wv)veya mobil ekle,geriye sadece po var zaten başkada yok,lastik için kar tipi ve çivi takılan bir desen seç ve kendi jantın dışında demir 5*112bir başka jant kullan,sadece önlere takman yeterlidir.saygılar.

Castrol magnatec 10w 40. Bilgisayara girince bu çıkıyo zaten leonda. Volkswagen grubuda castrolle anlaşmalı bütün servisler öle. Mobil 1 de iyi yağ. Zaten günümüzde kötü yağ kalmadı artık hepsi aynı kalitede sadece psikolejik.

Geri
Üst Alt