Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi jenerasyon daha hızlı?

Floydian

Kayıtlı Üye
Şüphesiz günümüzün otomobilleri çok hızlı. Yalnız bir düşünün gün geçtikte artan otomobilleri regülasyonlara ve kısıtlamalara sokan uygulamaların bir etkisi olmuyormu? Günümüzde özellikle hızlı japon otomobilleri playstation gibi kontrol ediliyor. Çoğu işi sizin yerinize bir bilgisayar yapıyor. Bunlar sizce sürüş zevkini azaltmıyormu? Bunları bir düşünün ama düşünmeden önce aşağıdaki videoları izleyin lütfen. Bu konuya açıklık getirelim. Hangi jenerasyon daha hızlı 1960-1970 yılları arasında doğanların arabalarımı? Yoksa 1980-1990 yılları arasında doğanların arabalarımı? Keyifli seyirler, bol yorumlar..:)

http://www.youtube.com/watch?v=y3qvHJBMHK8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JHnTnWYNxZM

hangi Japon'da inanılmaz elektronik donanım var Alp'im en sağlamı LFA şu zamanda..
bi çok Japon'un kalkış kontrolü bile iyi değil..

hangi Japon'da inanılmaz elektronik donanım var Alp'im en sağlamı LFA şu zamanda..
bi çok Japon'un kalkış kontrolü bile iyi değil..

Nissan R35,bısey mı dedın duyamadım :) Zaten konu japon karsılastırması da degıl ornek vermıs alp,ustunu cız alman flan de fark etmez yawru:)

Konu hakkında benım dusuncem su olcak,herkes kendı devrını sevıcektır dogal olarak sonucta otomobıl sektorunde teknolojı ılerledıkce herseyın daha ıyısı cıkıyor ve ınsan elını ayagını bıraz daha cekıyo.64,5 Mustang a bınmekle 2010 model mustang a bınmek arasında bugun daglar kadar fark var,gıdısıyle olsun guvenlıgı ıle olsun,donanımı ıle olsun.Eskıyı secmek bu durumda tamamen kısının ısteklerıne kalmıs b durumdur.Tabı ben olsam yıne 64,5 u secerım orası baska:)

Nissan R35,bısey mı dedın duyamadım :) Zaten konu japon karsılastırması da degıl ornek vermıs alp,ustunu cız alman flan de fark etmez yawru:)

Konu hakkında benım dusuncem su olcak,herkes kendı devrını sevıcektır dogal olarak sonucta otomobıl sektorunde teknolojı ılerledıkce herseyın daha ıyısı cıkıyor ve ınsan elını ayagını bıraz daha cekıyo.64,5 Mustang a bınmekle 2010 model mustang a bınmek arasında bugun daglar kadar fark var,gıdısıyle olsun guvenlıgı ıle olsun,donanımı ıle olsun.Eskıyı secmek bu durumda tamamen kısının ısteklerıne kalmıs b durumdur.Tabı ben olsam yıne 64,5 u secerım orası baska:)

R35 AWD ve kalkış kontrolü olmasına rağmen düz vites ZR1'e geçildikten sonra çok şaşırdım..diyebilirsin ZR1 daha güçlü ama ne AWD ne de kalkış kontrolü var..bol bol saran bi araba..

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

ki en başarılı launch control'ü olan da R35 zaten..

Eskiler, tabiki daha hızlı. Çünkü çok daha hafifler ve çok daha az elektroniğe sahipler.

bence her daim yenileri daha hızlı özellikle viraj frenaj vs. açısından da..
videoda da söylüyo zaten bi pistte vs. modernler daha iyi olur diye bence de öyle..eskilerden en istisnai durumu McLaren F1 yaratıyo benim de hayalimdeki otomobillerdendir ama..Carrera GT'deki hiç bişi yok McLaren F1'de..içinde intercom ile haberleşilen çok vahşi bi araba..buna rağmen güvenlik adına döneminin de ötesindedir..Ron Dennis'in çok yüksek hızlarda Suzuka'da 130R'de yaptığı kazadan zaten test de edilmiştir yıllar önce..velakin videoda diğer en sevdiğim otomobillerden biri XJ220 de var..o otomobil doğru dürüst viraj alabilen bi otomobil değil ama bi gün bi tanesine sahip olmayı hala isterim elbet..bunun dışında aklıma gelen diğer örnekler C4 ZR1 ile C6 ZR1 arasındaki fark..son ZR1'e kafa bile tutamamaz muhtemelen eskisi..diğer eskilerden benzin canavarı Ford GT var bi de..güncel üretilenler Lambo'ları resmen yiyo ama roll'da..pistte ne olucağı belli..
ben her daim yeniyi tercih ederim..

velakin Alp'im eğer eskisi gibi hiç bi yardım olmasın ama yeni bişiler olsun diyosan hem hızlı hem de ABS'si bile olmayan bi otomobil var senin senin için..Noble M600.. :)

Benim favorim Jaguar XJ220. Tamam çok iyi viraj alamıyor olabilir. Yalnız, Mclaren F1 çıkana kadar dünyada en yüksek maksimum hıza sahip araç oynu. Motor hacmi 3.5Lt maksimum hız 350km/h :). Hızlanma konusundada Pagani Zondayı nasıl halt ediyor ilk videodan belli..

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:45 ----------

Bir pist çevresinde Jeremy'nin açıkladığı gibi yeni araçlar daha hızlı gidiyor. Ama kimin umrunda. Önemli olan ondan zevk almak. Jeremynin dediği gibi Road Seat Ass (Yol Koltuk Kıç) :D

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

Birde eski supercarlar çok daha çekici geliyor bana. F40 ın görüntüsü enzodan çok daha hoş bence. XJ220nin görüntüsüde modern araçlarda yok..

bence Jeremy F40'a F60'a göre niye güzel diyo biliyo musun adam sonuçta bildiğim kadarıyla 47 yaşında..kanadı olan açılıp kapanan farları olan arabalar ona daha "supercar" geliyo da ondan..ben kesinlikle F60'ı alırdım..

Geri
Üst Alt