Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi firmanın Euro Dizeli

eski dizel aracımda bp den alıyordum çok memnundum ama bu aralar bi bilgim yok malesef

Shell de GTL denilen eurodiesel kesinliklee tavsiye ederim dumanın belirgin şekilde azalır ve motorun daha sessiz çalışır ben çok denedim bi ara işlerimden dolayı haftada bir depo dolduruyodum shell in GTL yakıtı tartışılmaz derecede başarılı ve dumanı çok kesiyor ben GTL kullanmaadan önce 2 günde tamponum simsiyah oluyodu bu GTL yakıtla haftalara uzadı emin ol iki üç depodan sonra çok memnun olacaksın... biraz fiyat farkı var ama değer...

ben opetçiyim.. shellden bidaa mazot almak mı eywah eywah.. full depoda normalde 170 km de oynayan ibre 170 kmde bi çeyrek götürdü..araba 600 km yaptı 2 farklı shellden denedim.. opetin mazotundan çok memnunum özellkle atalar sahil yolu migrosun yanındaki opet..

Timur noktayı koymuş, yakıtlar aynı, katkılar ve bayilerin farkı var. bence indirimleri kovalayın ve güvenmediğiniz yerden de almayın.

Cogunlukla shell i tercih ediyoruz ama denk dusmedigi zaman total den

Aracımı aldığımdan beri PO euro diesel kullanıyordum. Araç performansı gayet güzeldi. Sonra depo bitti ve %75 ini pro(Yani eski kırsalın yeni adı pro) diesel ile doldurdum aracın sesi arttı çekiş düştü tepkime gitti. Lanet ettim çok km gidiyo ama araba gitmiyo istediğim performans yok. Bu gece bitiremedim mazotu yarın bitiricem tamamen ve shell vpower deniycem. Babamın aracada biniyorum babam opet kullanır gene araç 2011 s40 araç ilk geldiğinde 225kmh gördüm şuanda 195- 196 yı geçmiyor. Servis yakıt kaynaklı dedi. sürekli opet euro dizel kullanıldı. Onada aynı şeyi uygulamaya basladım 2 depo shell vpower doldurdum ve sonunda araç 220 dedi. 4-5 depo sonrasında tekrar eski performansı alıp eskişehir yolunda 245kmh yı görücem işallah :)

bizim ülkemizdeki mazot ve benzin malesef çok düşük kalitede...suriye ve iran petrollerini tek geçerim.ama ordan almak şartıyla...bu ülkelerde öyle bizlerdeki gibi oyun yok, yok euro diesel miş yok 97 oktan mış bunlar hepsi hikaye..bütün istasyonlarda sadece benzin ve mazot şekli var kalitesi çok yüksek...bizim ülkemizde farklı kalkınma şekilleri yüzünden halk uyutuluyor ve bunun neticesinde bazı avrupa amerika şirketleri zengin oluyor(bp shell).çare yok akaryakıtla kalkınmak için devam...

Evimin yanında Total var, hep ordan alıyorum benzinin nasıl gittiğini anlamıyorum valla...
gerçi 1.6 motor 110 bg ama PO'dan alınca daha çok gidiyor.

Geri
Üst Alt