Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Halojen Ampul Hakkında..

Sinan

Kayıtlı Üye
Aracıma ( yeni ibiza elegance paket [farlar tek gözlü, kısa uzun aynı ampulden.] ) beyaz halojen ampul almayı düşünüyorum. Kısalar H4müş galiba, sisler de 9007. Hangi markanın hangi ürünü iyidir? Aydınlatma çok daha önemli benim için. Önümü görmek istiyorum, görsellik 2. planda. Aracımda mercek yok.. O yüzden xenon pek düşünmüyorum.....

Halojen ampullerin ömürleri ne mertebede, 6 ay-1 yıl arası imiş sanırım ürüne göre :/

Kısalarla birlikte parklar, sisler de değişecek, uyumlu olması lazım, kelebek misali olmasın. :D

Ek olarak plaka aydınlatması için de bir ampul lazım arıza ışığı yakmayan LED olursa daha iyi olabilir. :)

Şu ürünler hakkında kullanan gören bilen varsa yorumlar lütfen..:

Philips Crystal Vision ?
Philips Xtreme Power ?
Philips Power2Night Gt150 3400 Kelvin ?

Crystal Vision ben kullandım bı zaman onlardan kesınlıkle gorus acın dusecek su anda kullandıgım ampullerıne gore eger durumun varsa xenon al rahat et cunku cok verımlı olmıycak dedımıssn aydınlatma benım ıcın onemlı ıse xenon alma nda yanayım kardesım...

xenon görünümlü halojen ampul almayi düşünüyorsaniz hiç almayın vazgeçin..
merceksiz fara xenon takmak evet daha iyi aydinlatma sağlar ancak karşidan gelen trafik için pek hoş karşilanmaz..zaten siz de merceksiz xenon istemiyorsunuz bu güzel =)
eğer amacınız aydınlatmada "şekil" yapmaktan ziyade performansı kuvvetli bir aydınlatma yakalamaksa osram nightbreaker epey başarılı..ama bildiğiniz sarı ışık çok çok çok az bir beyazlık var ama kesinlikle xenon gibi bir beyazlık değil.
crystal vision kesinlikle bir performans ampulü değil.onu direk listeden eleyin..
power2night osram nightbreaker 'a eş değer ancak eski seri bir ampul..
ben uzunlarımda osram nightbreaker kullaniyorum ve aşırı memnunum..yakın zamanda sislerimdeki xenonları çıkartıp onlara da osram nightbreaker takacağim.

amacım xenon görünümü değil, biraz beyaz yanması ve daha iyi aydınlatma. Xenon alınır alınmasına, ama karşımdakini kör etmek istemiyorum + garanti için pürüz yaratacaklarına eminim.. O yüzden xenona şu an sıcak bakmıyorum.

Ne kadar sarı peki bu nightbreakerlar ? :) Aracın üzerinde orijinal gelen ampuller var şu an, bunlardan daha mı fazla?

amacım xenon görünümü değil, biraz beyaz yanması ve daha iyi aydınlatma. Xenon alınır alınmasına, ama karşımdakini kör etmek istemiyorum + garanti için pürüz yaratacaklarına eminim.. O yüzden xenona şu an sıcak bakmıyorum.

Ne kadar sarı peki bu nightbreakerlar ? :) Aracın üzerinde orijinal gelen ampuller var şu an, bunlardan daha mı fazla?

aracınızın standart ampullerinden çok az daha beyaz...ama xenon gibi mavi beyaz değil...standart ampul renginin photoshopta parlaklığının arttırıldığını düşünün =) başka türlü betimleyemedim )=

bu konuyu işin ehli volkan cevaplayıcaktır ve senı yeterınce aydınlatacaktır...

aracınızın standart ampullerinden çok az daha beyaz...ama xenon gibi mavi beyaz değil...standart ampul renginin photoshopta parlaklığının arttırıldığını düşünün =) başka türlü betimleyemedim )=

photoshopla aram yok :D anladım galiba, ama yine de renk konusunda fotoya ihtiyacım var :)

osram nightbreaker yazip google görseller de aradiğinizda bir sürü resim çikiyor ama fotoğraflar yanilticidir..ışık her makinenin çekimine göre farklı renklerde çıkabiliyor..
en yakın rengi bulmayi denicem..koyarım buraya..
en yakın bulabildiğim bu;
5C46EFCBD31D4470886BA5A5439D6231.jpg

bu da yakin..
far2fz0.jpg

bu da nightbreaker ile çekilmiş ama kesinlikle bu renk değil..fotonun yaniltması
0BDE9239FCB248CB996A58FBDDAD9F74.jpg

Sinan nightbreakerların performansından herkes çok memnun. Resim de görmüştüm internette, google'a yaz kesin çıkar. Fakat rengi bildigin limon sarısı gibi bişey.

Crystal vision ise dün de konustuk tam bembeyaz renkte. Yani artistik olarak daha iyi :)

Ben aydınlatmasından da çok çok memnundum. Kesinlikle uyduruk mavi ampuller gibi değil.

Ben seni anladım senin istedigin ampul bu crystal vision :D

iki ampul arasında kaldım şimdi. Nightbreaker VS Crystal Vision. :D
@aux,
en üstte verdiğiniz fotoda aracın uzunları da açık + far tek gözlü mü çift gözlü mü bilmiyoruz.. Çift gözlü ise kısalarda da ampul olacağından etkileyecektir performansı olumlu yönde.. en sondaki fotodaysa sanki aşırı parlak çıkmış.

Geri
Üst Alt