Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Halojen Ampul Hakkında..

valla ben crystal vision' almazım heralde çünkü o ampul hem beyazlık hem de normal bir aydinlatma isteyenler için çok uygun..

ama ampul değişimindeki esas amaç performans ise malesef crystal vision o kategoride değil..bu yönde karar vermek gerekir..

ha bu arada nightbreaker'in piyasada çok sahtesi varmış..tuning dükkanlarından değil de bauhaus koçtaş gibi yerlerden alirsaniz daha iyi olur.

Sinan nightbreakerların performansından herkes çok memnun. Resim de görmüştüm internette, google'a yaz kesin çıkar. Fakat rengi bildigin limon sarısı gibi bişey.

Crystal vision ise dün de konustuk tam bembeyaz renkte. Yani artistik olarak daha iyi :)

Ben aydınlatmasından da çok çok memnundum. Kesinlikle uyduruk mavi ampuller gibi değil.

Ben seni anladım senin istedigin ampul bu crystal vision :D

konuya tam hakim değilim, ama farın yapısı da sonuçta performansa büyük etken. Belki de crystal vision üst düzey performans + görselliği karşılayabilir bizim farlarda. Görmeden olmayacak galiba :) 2-3 ürün belirleyelim de.. Onları mukayese edelim.

valla ben crystal vision' almazım heralde çünkü o ampul hem beyazlık hem de normal bir aydinlatma isteyenler için çok uygun..

ama ampul değişimindeki esas amaç performans ise malesef crystal vision o kategoride değil..bu yönde karar vermek gerekir..

Aynen budur.

Nightbreaker performansı bekleme crystal visionlardan.

Gittigidiyorda hepsibuarada.com'da filan var 55TL. Bence al bi dene.

bizim araçtan kullanıp da xenon takan birinin fikirlerini alsak daha iyi galiba. Halojenlerin ömürleri de düşündürücü :S herşeyin kendine göre bi derdi var ya, en sonunda stock kalacak farlar :/

Eğer su beyaz ampulleri diyorsan direk uzak dur derim ya elindeki orj ampulle ile devam et(önünü görememen için bir sebebe yok) yada gidecen xenon alıcan başka yolu yok bu işin...

Biraz daha sabredin xenon işinizi de halletmeye çalışacağım arkadaşlar. Far ampülleri konusuna gelince herkesin deneyimi farklılık gösterecektir. İş bu sebeple en iyisi her ikisinide demeke olacaktır. Resimler her zaman yanıltıcı özellikte materyaller olur bu konuda arkadaşlar. Bunun en iyi ve sağlıklı sağlaması ampüllerin gece kullanılması ile görülebilir. Kaldı ki yeni bir araç olması sebebi ile alıncak her iki ampülde kısa vadede ışık şiddeti olarak aynı tatmini sağlar diye düşünüyorum. Ha ama beyazlık ya da xenon beyazlığı konusu bana yabancı :) Maalesef bu tarz ampül çeşidi yok elimde sadece çok sorulduğu ve istendiği için ya mtec ya da philips in mavi ampüllerinden getirttim lakin onlarında modelleri hakkında bir fikrim yok

Philips Crystal Vision ?
Philips Xtreme Power ?
Philips Power2Night Gt150 3400 Kelvin ?

Ben Hepsını kullandım kullanmayada dewam edıyorum GT 150 yanı(power2night) sadece 150 m ılerıyıyı gosterır benden gectı crytal vısıon eh ıste ıdare eder xtreme power gecmedi suan aracımda Phılıps Nıghtguide kullanıyorum cok memnunum ampul alıcam dersen nıghtguide ama xenon alıcam dersen phılıps bu ıste en ıyısı

galiba xenon olacak bu işin sonu :/

@brave,
nightguide kullandığınız araç için, marka/model nedir? Far yapısı nasıl? Varsa gece fotolarını alabilir miyim..?

galiba xenon olacak bu işin sonu :/

@brave,
nightguide kullandığınız araç için, marka/model nedir? Far yapısı nasıl? Varsa gece fotolarını alabilir miyim..?

Aman dikkat et selektörde sorun cıkmasın farların tek göz H4 Ben sıkıntı yasamamıstım ama yasayanları duydum...

xenonun en kötüsü bile normal ampulden iyi aydınlatır garantiden sıkıntı olur diyorsan serviste taktırmanı tavsiye ederim mert abi sana bu konuda yardımcı olacaktır

ama bu konuda karar vermek için öncelikle xenon olan bir araç kullan derim iner inmez en yakın yerden edinmeye karar vereceksin çünkü ben xenonsuz araba kullanınca sanki cama yapışacak gibi gidiyorum aradaki farkı her ikisinide deneyip görebilirsin

Geri
Üst Alt