Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hız sabitleyici

Gene hızlar havada uçmaya başlamış :)

aynen katılıyorum sana ayberk. madem leonlar bu kadar süratli, +30 km için cupra'dan tut, bilmem ne arabalara kadar ya da modifiye için bu kadar zaman fazla para harcamanın mantığını çözemedim, çözemeyeceğim!

iyi bir iniş yakaladıgında çok uzun sürsede 210 u görüyor ve resim çekebilecek telefon yoktu olsa çekecektim ama şu var benim cordoba yaklaşık 5.500 devir çeviriyor o yüzden biraz farklı oluyor sonuçlar diğer 1.4 TDI lara göre
ankara istanbul arasında bolu taraflarında cok uzun ve güzel inişler var oralarda denedim çok kez adana antep arasındada rüzgar olmazsa eğer 3.tünelin çıkışında viyadük boyunca iyi iniş var buralarda yakalayabiliyorum sadece o hızı

senin arabada 5500 deviri nasıl çeviriyor? bişeyler mi yaptın? bende hafif yokuş aşağı bir yolda 197 dedim zaten. düz yolda 190ı gram geçiyor o kadar :)

senin arabada 5500 deviri nasıl çeviriyor? bişeyler mi yaptın? bende hafif yokuş aşağı bir yolda 197 dedim zaten. düz yolda 190ı gram geçiyor o kadar :)

Ben Görkem'in aracının okunmuş olduğuna inanıyorum.
- Mersin İstanbul arası 800km yolda ortalama 158km/h sürat. (aracın azami son sürati 170km/h)
- 1 depo ile şehir içi en az 1000km
- 1 depo ile şehirlerarası neredeyse 1700km
- Yaklaşık 5.500 devir çeviren 1.4 TDI motor
Seat, bu maddelerden herhangi birini reklam kampanyasında kullansaydı, bence satış rakamlarını 10'a katlardı.

Makyajlı Leon da çok denedim max 130km, zaten 130 da da kırmızı çizgi var üstüne çıksamda sabitlediğimde 130 a iniyor, :confused:

bunu makyajlı Leon sahiplerine sormanız daha iyi olur..ancak sanmıyorum ki 130'un üstüne sabitlenemiyo olsun..

130'un üstüne sabitlenmemesi çok saçma.
Adamlar bu arabayı Alman Otobanları için de tasarlıyolar. Hız limiti olmayan bir yerde 130km/h biraz yavaş kalır sanırım CC için.

Ben Görkem'in aracının okunmuş olduğuna inanıyorum.
- Mersin İstanbul arası 800km yolda ortalama 158km/h sürat. (aracın azami son sürati 170km/h)
- 1 depo ile şehir içi en az 1000km
- 1 depo ile şehirlerarası neredeyse 1700km
- Yaklaşık 5.500 devir çeviren 1.4 TDI motor
Seat, bu maddelerden herhangi birini reklam kampanyasında kullansaydı, bence satış rakamlarını 10'a katlardı.

mersin istanbul arası tam olarak kaç km hatırlamıyorum şuan ama istanbulun girişine yakın shell e kadar eğer kaç km ise oraya yetişebildim ve 14.30 da tarsustan otobana girerken depoyu fulledim saat 21.00 da bogaz köprüsündeydim...

1 depo ile şehir içinde min 1000km yapmam çok doğal ortalamaya vurunca 6 lt yapıyor bu şehir içinden kasıt istanbul ankara değil adana mersin gaziantep gibi yogunlugun az oldugu iller için geçerli

şehirler arasında yaklaşık 1700km yapmamında her çeyrek depoda bir fotografları çekerek konuyada ekledim zaten 1661 de 10 km gider yazıyordu ki ben 0 yazdıgında 90-100 km daha gidiyorum ozaman stop ediyor 0 dan sonra servise sorsan 50-60 gideri var diyor zaten

ayrıca ben bu cordoba ile 3.5 in üzerinde ortalama yaptıgımda çok yaktı bu sefer diyorum(şehir dışı sabit 80 de)

5500 devir çevirme olayına gelince buna servistekilerde hayret ediyor ben aracı aldıgımda 7km idi otobana uzaklık 3-4 km idi ve 10. kmden sonra dip gaz gidip ne kadar hız yapacagını test ettim 90 kmlik yolculuk boyunca ilk bastıgımda 180 ikinci 185 civarı ve üçüncüde 195 i gördüm ondan sonraki seferlerde 195 civarında hep yapıyordu o istanbula 158 ortalama hız ile gittim dediğim yolculuktada bolu dağından inerken bayır aşağı 210 u gördü cupra tampon taktıktan sonra hiç 210 u göremedim ama öyle bir yokuş denk geldiğindede 200ü rahat görüyorum

bu saydıklarıma inanmayanlar buyursunlar denemesini yapalım;)

mersin istanbul arası tam olarak kaç km hatırlamıyorum şuan ama istanbulun girişine yakın shell e kadar eğer kaç km ise oraya yetişebildim ve 14.30 da tarsustan otobana girerken depoyu fulledim saat 21.00 da bogaz köprüsündeydim...

1 depo ile şehir içinde min 1000km yapmam çok doğal ortalamaya vurunca 6 lt yapıyor bu şehir içinden kasıt istanbul ankara değil adana mersin gaziantep gibi yogunlugun az oldugu iller için geçerli

şehirler arasında yaklaşık 1700km yapmamında her çeyrek depoda bir fotografları çekerek konuyada ekledim zaten 1661 de 10 km gider yazıyordu ki ben 0 yazdıgında 90-100 km daha gidiyorum ozaman stop ediyor 0 dan sonra servise sorsan 50-60 gideri var diyor zaten

ayrıca ben bu cordoba ile 3.5 in üzerinde ortalama yaptıgımda çok yaktı bu sefer diyorum(şehir dışı sabit 80 de)

5500 devir çevirme olayına gelince buna servistekilerde hayret ediyor ben aracı aldıgımda 7km idi otobana uzaklık 3-4 km idi ve 10. kmden sonra dip gaz gidip ne kadar hız yapacagını test ettim 90 kmlik yolculuk boyunca ilk bastıgımda 180 ikinci 185 civarı ve üçüncüde 195 i gördüm ondan sonraki seferlerde 195 civarında hep yapıyordu o istanbula 158 ortalama hız ile gittim dediğim yolculuktada bolu dağından inerken bayır aşağı 210 u gördü cupra tampon taktıktan sonra hiç 210 u göremedim ama öyle bir yokuş denk geldiğindede 200ü rahat görüyorum

bu saydıklarıma inanmayanlar buyursunlar denemesini yapalım;)
Bende aksi bişey söylemedim zaten. Tıpkı servis çalışanları gibi şoktayım ve araç okunmuş kanaatindeyim :D
1 depo 1 depo demek aslında biraz yanlış oluyo. Çünkü aracın depo kapasitesinin neredeyse çeyreği kadar fazladan mazot almışsın araca. Bu 1 değil, 1 depo + çeyrek depo demek, litre bazında bakınca :)

Bende aksi bişey söylemedim zaten. Tıpkı servis çalışanları gibi şoktayım ve araç okunmuş kanaatindeyim :D
1 depo 1 depo demek aslında biraz yanlış oluyo. Çünkü aracın depo kapasitesinin neredeyse çeyreği kadar fazladan mazot almışsın araca. Bu 1 değil, 1 depo + çeyrek depo demek, litre bazında bakınca :)

bir tek ben değil tüm Cordoba ve ibizalar 60 lt alıyor o yüzden 1 depo diyorum sadece katalogda 45 lt yazması saçmalık olmuş

hatta o hesaba göre konuşursak deponun 3 te 1 i kadar daha mazot koymuş oluyoruz:) 1 depo + çeyrek değilde 4/3 depo demek gerek:)

İşte zaten insanlara inanılmaz gelen kısmı işin 1 depo kısmı.
60lt ile 1660km gittim demek daha açıklayıcı olur bence. Deponun ne kadar aldığını tartışmamak adına söylüyorum :)

Geri
Üst Alt