Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hız sabitleyici

ona bi baktırayım iyi hatırlatınız walla teşekkürler

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

denedim ama nafile artık hız sabitleyicim yok gibi davranıyorum öle daha kolay oluyo :D

Yusuf sen çözümü çözmeden bulmuşsun desene :D:D

birde diğer bir sitede görmüştüm birisinde arıza lambası yakmış epc ışığı yanmış ve hız sabitleyici çalışmıyormuş..servise götürmüş fren müşürü arızalı demişler değiştirmiş sorun çözülmüş...

üstteki düğmeyi on konuma getirmek yada herangi bi hızdayken sadece artı tuşuna basmak yeterli değil.hız sabitleyiciyi devreye sokabilmek için ayağınızın gaz pedalının üstünde olması gereklidir.gaza basarken aynı anda artı tuşunada basılı tutarsanız ayağınızı gazdan çektiğinizde ivmelenmenin tuş geçtiğini hissedersiniz.
tuşu bıraktığınız andaki hız sabit hızınız olarak korunur.
frene veya debriyaja basılırsa sistem devreden çıkar.
tekrar artı tuşuna basmanız halinde(artık gaza basmaya gerek yok) son sabitlediğiniz hıza kadar ivmelenme başlar.
gaza basılmadan artı yada eksi kullanılarak hız yüseltilebilir veya düşürülebilir.
esp çalışır bi durum olursa(su birikintisinden geçerken mesela) sistem yine devre dışı kalır.
sistem devre dışı kaldıktan sonra vites değiştirilmiş olsa bile artı tuşuna basılması halinde yine en son hafızada olan hıza ivmelenme başlar.
örneğin 80 km de sistem devreye sokulmuş ve sonra devreden çıkmışsa, hızınız 60 dayken artı tuşuna basarsanız araç kendi ivmelenme gösterir.eğer hızınız 80 km üstündeyse atı tuşuna basıldığında araç kendini 80 km hıza çeker.eğer daha yüksek bi hızda kayıt istenirse yine o hızda gaza basılarak artı tuşuna basılır.

üstteki düğmeyi on konuma getirmek yada herangi bi hızdayken sadece artı tuşuna basmak yeterli değil.hız sabitleyiciyi devreye sokabilmek için ayağınızın gaz pedalının üstünde olması gereklidir.gaza basarken aynı anda artı tuşunada basılı tutarsanız ayağınızı gazdan çektiğinizde ivmelenmenin tuş geçtiğini hissedersiniz.
tuşu bıraktığınız andaki hız sabit hızınız olarak korunur.
frene veya debriyaja basılırsa sistem devreden çıkar.
tekrar artı tuşuna basmanız halinde(artık gaza basmaya gerek yok) son sabitlediğiniz hıza kadar ivmelenme başlar.
gaza basılmadan artı yada eksi kullanılarak hız yüseltilebilir veya düşürülebilir.
esp çalışır bi durum olursa(su birikintisinden geçerken mesela) sistem yine devre dışı kalır.
sistem devre dışı kaldıktan sonra vites değiştirilmiş olsa bile artı tuşuna basılması halinde yine en son hafızada olan hıza ivmelenme başlar.
örneğin 80 km de sistem devreye sokulmuş ve sonra devreden çıkmışsa, hızınız 60 dayken artı tuşuna basarsanız araç kendi ivmelenme gösterir.eğer hızınız 80 km üstündeyse atı tuşuna basıldığında araç kendini 80 km hıza çeker.eğer daha yüksek bi hızda kayıt istenirse yine o hızda gaza basılarak artı tuşuna basılır.

herhangi bir hızdayken sadece + tuşuna basmak yeterli oluyor tevfik, sizin sistemlerde mi farklılık var acaba? bilemiyorum bnmkinde istedğim hızda + ya 1-2 sn kadar basmam sabitlemem için yeterli oluyor.

herhangi bir hızdayken sadece + tuşuna basmak yeterli oluyor tevfik, sizin sistemlerde mi farklılık var acaba? bilemiyorum bnmkinde istedğim hızda + ya 1-2 sn kadar basmam sabitlemem için yeterli oluyor.

Tevfik'in sistemlerde bir arıza var herhalde:D

2011 ibizada artı değil de eksi tuşuna basmak gerekiyo ayrıca leon sahibi arkadaşın anlattığı olay ibizalarda yok yani sabitleyiciyi aktif etmek için gaza basmaya gerek yok ve atıyorum 90 da sabit giderken fren veya debriyaj ile devre dışı kaldıktan sonra hız 60lara düştüğünde tekrar aktif edince en son hafızada olan hıza gitmiyor o andaki hıza sabitliyor...

Benimki 2009 model artı tuşuna değil, eksi tuşuna bastığımda aktif oluyo gazada basmama gerek yok. Örneğin 80le gidiyorum ayağımı gazdan çektim eksi tuşunu birkere dokunmamla aktif oluyo uzun basmayada gerek yok..

130km/h dan sonra da çalışmıyor, aslında güvenli olanıda o , sizlerde farklı bir limiti olan var mı?

Geri
Üst Alt