Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hız limitörü hak.

Emretemizkan

Kayıtlı Üye
Herkese selam, 1.2 tsi 2016 Leon’a sahibim, bu araçta hız limitörü var mıdır? Var ise nasıl öğrenir/değiştiririz, artıları eksileri nedir, teşekkürler

Hiz limitleyici yeni kasa (2021 model) araclarla geldi, onceki modellerde sadece sabitleyici mevcut

hız limitleyici yeni kasa ibiza ve yeni leonlarda var fakat hız limitleyiciyi sehir icinde kullanmanızı tavsiye etmem tehlikeye sebebiyet verebiliyor 70km ye ayarladiginizi düşünecek olursak biraz hızlanarak bi şeyden kurtulmak istediğinizde sistemi kapatmadan hizlanamiyorsunuz uzun yolda zaten gerek yok hız sabitleme var yani. ben denemek için bir kac kez kullandıktan sonra kullanmamaya karar verdim. şimdi ki aracimda zaten acc var hız limitleyici de var ama limitleyiciyi kullanmadım hiç :)

Birde şunu merak ediyorum aslında, güvenlik sebebiyle yazılımsal olarak araçlara belli bir hız limiti koyuluyor mu? Örneğin limit vardır 180km, 180’den sonra araç aslında gider fakat güvenlik ve yazılım sebebiyle gaz yemez gibi. Bir kaç yerde bu tarz videolar gördüm açıkçası merak ettim

Hız limitleme
hız limitleyici yeni kasa ibiza ve yeni leonlarda var fakat hız limitleyiciyi sehir icinde kullanmanızı tavsiye etmem tehlikeye sebebiyet verebiliyor 70km ye ayarladiginizi düşünecek olursak biraz hızlanarak bi şeyden kurtulmak istediğinizde sistemi kapatmadan hizlanamiyorsunuz uzun yolda zaten gerek yok hız sabitleme var yani. ben denemek için bir kac kez kullandıktan sonra kullanmamaya karar verdim. şimdi ki aracimda zaten acc var hız limitleyici de var ama limitleyiciyi kullanmadım hiç :)
Bu sistemi devre dışı bırakmak için kapatmanıza gerek yok. Dip gaz yaparsanız sistem otomatik devreden çıkıyor. Herhangi bir riski yok bu sebeple.
2016 modellerde hız uyarısı mevcut sadece. Ayarladığınız hızı geçince sesli uyarıda bulunuyor araç.

Birde şunu merak ediyorum aslında, güvenlik sebebiyle yazılımsal olarak araçlara belli bir hız limiti koyuluyor mu? Örneğin limit vardır 180km, 180’den sonra araç aslında gider fakat güvenlik ve yazılım sebebiyle gaz yemez gibi. Bir kaç yerde bu tarz videolar gördüm açıkçası merak ettim
Kesici denilen bir sistem var. Markadan markaya değişiyor. Kimi modeller 180 km de, kimileri 200 km de kesiciye giriyor ve daha fazla hızlanamıyor yazılımsal olarak.

Leon araçlarda nasıl? Kaçta giriyor kesiciye var mı bilginiz?
Valla Leon'da kesici olduğunu sanmıyorum, hafif, uzun bir eğimde 238 görmüştüm dijital kadranda.

Bir çok araçta 250km dir ama zaten bizim araçlar stok bir şekilde o hıza çıkamazlar. 250 km altındaki limitleyiciler genelde aracın güç olarak o hızı geçme kapasitesi var ama geçince tehlikeli oluyor durumunda konulur. Yani stok ya da sadece motor modifiyeli bir araçta hız limitleyici kaldırmak çok da akıllıca birşey değil. Ha derseniz ki uygun body kit, aero kit, fren modifiyeleri de var araçta, o zaman şartlar değişir tabi :)

Hız limitleme

Bu sistemi devre dışı bırakmak için kapatmanıza gerek yok. Dip gaz yaparsanız sistem otomatik devreden çıkıyor. Herhangi bir riski yok bu sebeple.
2016 modellerde hız uyarısı mevcut sadece. Ayarladığınız hızı geçince sesli uyarıda bulunuyor araç.
Aynen @BlaCKaDDeR 'ın dediği gibi gaza yüklenince geçici olarak devre dışı kalır sistem, limitin üstüne çıkar, altına inince otomatik olarak devreye girer. Eşimin aracında sık sık kullanırdım. Şile otoyolu gibi hız limitini zaten geçemediğimiz, insanların da hız limitinde bile gitmediği yollarda çok büyük rahatlık oluyordu.

Yeni aracımda benim de ACC olduğu için limitleyiciyi denemedim bile.

Geri
Üst Alt