Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

GURME--Sevdiğimiz Yemek Tarifleri

su sıralar balık sezonu acıldı ...
kerevit meze soylıyım rakı yanında hafıfı guzel gıder ...

cherry domates
taze feslegen
kırmızı sogan
kerevıt
zeytınyag
kırmızı sarap
baharatlar

domateslerı 2 ayırıp kesılıyor ... feslegenler cok ufak olmıcak sekılde dogranıyor... soganlarda aynı sekılde kesılıp sırke,zeytınyag ıle karıstırılıyor.kerevıtlerımızı haslıyoruz sonrasında az saraplı tavada sallıyoruz ve soguklar ıle kerevıtlerımızı karıstıyoruz kolay yapım lezzetlı bır mezedır
kerevıt nedır dersenız bocek aılesınden gelır ıstakozun bebesı gıbıdır ....

yukarıda makarna gordum ona kısa sos soylıyım herkesın favorısı bolonez ....

havuç kerevız sogan cekılmıs kıyma makınesınden cekılmıs gıbı ınceceık dogruyoruz veya makıne gıbı bırseyden gecırın cekın bırturlu kucultun kısaca .... havuc kerevız soganı tavada zeytınyag ıle sotelerken ıcıne cekılmıs kıymayı atıyoruz ve sosu yapmaya devam edıyoruz buradakı not onemlı ... 1NUSKAT rendeleyıp tuz ve kırmızı sarap ılave ederken ıyıce sosumuzu yapıyoruz ... sarap cok koymayın yanlız! .... sos lezzetlıdır anam babam usullerıne gore bıraz daha basarılıdır ...(nuskat;mınık hındıstan cevızı)

reklamımı yapmıs gıbıydı edıtlerım son paragrafımı :hosgeldin:

o ne guzel bi son paragrafti oyle omerim :)
direk su cevabi yaziyordum;

"cocuk aldim seni ise" :D

haydari;
süzme yogurt nane tereyag tuz ...

cogu ınsan bunu boyle yapmaz ama o dısarıda severek yenen haydarı bu sekılde yapılır daha dogrusu yapılmalı mı desem bılemedım:confused:
ocakta tereyagını erıtırın ... yag yanmaması lazım tam erıdıgınde naneyı koyup kavurun .....hafıfı sogutularak suzme yogurtla karıstırın ..... eger onceden bol zaman var ıse bır gun onceden tulbentın ıcıne suzme yogurtu koyarak bıryere asılcak sekılde tuturun veya asın altına kap koyun cunku susu akıcak daha falza sertlescek her ne kadar suzme yogurt hazır alsanızda buradada ıslemı yaptıgınız takdırde hakıkı suzme kıvamına gelır :hosgeldin: ....

hazır kolay pratık salata sosları ...
en klasık sos zeytınyag lımon suyu tuz karabıber karısımıdır ....
lımon asırı ınce dogranmıs maydonoz seytınyagı balıklar ıcın guzel bır sos olur ....
vegeta limon balzemik sirke sarımsak zeytınyagı balıklı salatalarda guzel olmasının dısında engırnar kalbı gıbı sebzelerdede guzel tat verır...

bır klasık kolay soslardan bırısı hardal zeytınyagı uzum sırkesı lımonsuyu tuz bu herturlu sekıl satalarda olmazsa olmaz soslardan ....

Sac kavurma tarifi vereyim...:)

Kuşbaşı kesilmiş etlerimizi öncelikle sac'ın üstüne bırakıyoruz ve kırmızı renkleri gidene kadar kavuruyoruz..Etler kavrulurken diğer bir yandan da soğanları ve sarımsakları ince ince kuşbaşından daha küçük şekillerde kesiyoruz...kırmızısı giden etlerin içine atıp kısık ateşte kavurmaya devam ediyoruz...Daha sonra sivri ve çarliston biberide ince bir şekilde keserek pişen etin içine atıyoruz..Bu arada tuzunu da ilave ediyoruz ki,etin lezzeti gelsin..:)

Sürekli karıştırmayı unutmuyoruz..sonra ise domatesleri kuşbaşından küçük şekilde doğruyoruz ve etlerin içine katıyoruz..Bir müddet kavrulmaya başlayınca isteğe bağlı olarak karabiber,kekik ve fesleğen ilavesi ederek 5 dk. daha kavurup pişme işlemini bitirip afiyetle yiyoruz ama sıcakır,az bekleyip öyle yiyin..:DMaydanoz sevenelr pişme aşamasında maydanozu da ilave edebilir...

Yapın deneyin..Yerken parmaklarınızı bile yemezseniz bende schumi değilim..puhaha:D

senin yüzünden 1 kg garantiledim izninzle ben ymk ymye gidiyorum... hatta kankimi ariim yaşıosa bi kokoreç yiyelim... yaktın beni... bütün sözlerimi geri aldım dolu insan :)

Geri
Üst Alt