Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Grip aşısı ters etkileri

patrıot

Kayıtlı Üye
Katılım
31 Ağu 2009
Mesajlar
2,834
Yaş
43
4 yıl once hanımın ısrarları sonucu bır kez oldum su an hala o asının pıslıgını temızlemeye çalışıyorum o zaman kus grıbı vardı ısrarcı oldu kıramadım o zamana kadar ıcmedıgım ılacı bızım cok bılmış doktorlar sayesınde altı ayda ıcmıstım
 

thedoctor

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Eki 2009
Mesajlar
55
Yaş
49
Bu tarz haberler genelde her ilaç hakkında çıkar..altında ne ararsanız var..bazen gerçeklik payı bile oluyor..öncelikle FDA onayı almadan amerikada hçbir ilaç veya aşı piyasaya çıkmaz..grip aşısı derken her yıl ortalama bir suş inaktive edilerek aşısı üretilir,yani aşı virüs içeriyor ancak hastalık yapıcı özelliğini devre dışı bırakmışlardır,ve biz hastalığı silik bir şekilde farkına varmadan geçirmiş olup bağışıklık kazanıyoruz..grip yani influenza virüsünün 2000 civarı suşu var,heryıl en fazla hastalık yapabilecek suş örnek alınır..immün yani bağışıklık sistemi bozuk olan kişilere bu tarz aşılar yapılmaz..yapılırsa hasta olur kişi..gelelim domuz gribine,sağlık çalışanları,çocuklar ve yaşlılar,askerler,huzurevleri,bunlar risk grubunu girer,bunlara yapılması şart ve yapacaz zaten..normal vatandaşların yani risk grubuna girmeyenler yaptırmayabilir..el yıkama,kişisel hijyen kurallarına uydukça hiçbir şey olmaz..heskese sağlıklı günler dilerim..
 

fnasif

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ağu 2009
Mesajlar
5,482
Yaş
49
Evet bu grip aşısını olmak yerine organik taze meyveler yemeye dikkat etsek lifli yiyeceklerle beslenmeye çalışsak çay yerine ıhlamur içsek sağlığımızı kontrol altına olmış oluruz....

organik diye satılanlar bence organik falan değil, bildiğim doğal domates eğri büğrü hiç bir şekle benzemeyen yapıda olması lazım, organiklerin hepsi maşallah tornadan çıkmış gibi. Yapacak bişey yok bu durumda, sıkı tutalım dikkat edelim bulacaksa da bulsun.
 
Üst Alt