Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geceden buzlanmış camlar için çözümünüz nedir?

Lethero

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Eki 2017
Mesajlar
201
Puanları
28
Bu sabah işe giderken aracın tüm camlarının geceden buzlandığını gördüm. Yan camlar bezle hafif bastırarak ön ve arka camları ise klimayla ısıtarak erittim. 10 dakika falan sürdü, internetten araştırdığımda camlar için kolonya, alkol, sirke, ılık su vs gibi yöntemler tavsiye edilmiş. Sizin önleminiz ya da yönteminiz nedir?
 

VARG

Kayıtlı Üye
Katılım
9 May 2017
Mesajlar
271
Puanları
43
Sabah arabaya bindiğimde aynı durumdaydı araba. Arka cam resistansını çalıştırdım o 2 dakikada eridi. Ön camda da nasılsa antifrizli cam suyu var diye sileceği çalıstırdım çok güzel temizlendi fakat hareket ettikten 10 saniye sonra camda çok hızlı buz oluştu. Korku filmi gibiydi kristaller hızla yayılıyordu rüzgarın etkisiyle. Ben fıskiyeyi çalıştırınca eriyor sonra daha bir hızlı buz oluyordu. Görüşüm %30 lardaydı diyebilirim kabaca. Havalandırmayı ısındığı kadarıyla ön cama verdim 1 dk sonra açılmaya başladı. Ama o dakikaya kadar kör gibiydim. Arabaya binmeden mutlaka temizlemek gerek buzları onu ögrendim :D cam suyu pek güvenilir değil bu konuda. En iyisi kazıma veya özel buz çözücü solüsyonlar. Alkol de mantıklı ama içmek varken cama dökmek çok akıllıca gelmedi:p
 

expectopatronum

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Kas 2017
Mesajlar
10
Puanları
3
Autokitin ucuz yollu buz solventi çok etkili oluyor camsil şişesinde satılan. Sıktığın yer anında eriyor. Buz biraz kalınsa iki fısta eriyor. Sonra silecekten cam suyu fışkırtıp bir de durularsan hızlıca işini bitirmiş olursun.
 

leonall

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Tem 2017
Mesajlar
38
Puanları
8
Ön cam için araç cam brandası kullaniyorum gayet güzel sabah brandayı kaldiriyorum ön cam tertsmiz yanlar için sprey kullaniyorum arka resistansli zaten
 

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Mar 2017
Mesajlar
1,072
Puanları
113
İzopropil alkol kullanıyorum. (1/3 su) Saniyeler içinde çözülüyor. Sonrasında güzelce kurulamaz gerek. Yoksa giderken yine buzlanma yapabilir.
 

memet_one

Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
14,202
Puanları
114
Kış geldi bir püskürtmeli bidona antifirizli su koyun sabah aracın camlarını bu şekilde çok basit çözersiniz
 

dadaş34

Administrator
Katılım
24 May 2013
Mesajlar
8,161
Puanları
113
Büyük marketlerde buz solventi satılıyor akşam park edince aracı uygulayın camlara bir hafta götürür sizi sabah kalkınca ugrasmak zorunda kalmazsınız


SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

karekulak

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Tem 2017
Mesajlar
119
Puanları
28
Musluk suyunu dökerken bezle silinirse temizleniyor.
Not:gaziantep


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

OMERFARUK

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kas 2015
Mesajlar
428
Puanları
63
Güneyde yada eğede yaşarsan bu problemi kökten çözmüş olursun. sana tavsiye:D
 

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Kas 2016
Mesajlar
778
Puanları
63
Kütahya'da hiç unutmuyorum bir gece vakti bir tencere sıcak su dökmüştük cama hiç de bişey olmadı.yalnız çok aşırı kaynar değildi ılıktı.dikkat edelim lütfen kaynar değil ılıktı.
 
Üst Alt