Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geçiş üstünlüğü kimde ?

omurkayabasi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba 1 saat önce maddi hasarlı bir kaza geçirdim aracımla ben ara sokaktan başka bir sokağa giderken gelen araç bana vurdu fotoğrafları paylaşıyorum bu konularda biraz deneyimsizim suç kasko tarafından kimde olur sizce bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim
[doublepost=1493501772,1493501412][/doublepost]IMG_8721.JPG IMG_8722.JPG IMG_8720.JPG

Normal şartlar altında, aynı statüde iki yolun kesisiminde sağdan gelen aracın geçiş üstünlüğü vardır. Karanlıkta yolların cadde yada sokak olduğu çok belli olmuyor. Şayet siz sokak, karşı taraf cadde üzerinde ilerlemiyor ise Muhtemelen kusur karşı tarafa çıkacaktır, aynı anda geçiş gerçekleşmiş gibi duruyor.

IMG_8730.jpg IMG_8731.jpg IMG_8732.jpg
Normal şartlar altında, aynı statüde iki yolun kesisiminde sağdan gelen aracın geçiş üstünlüğü vardır. Karanlıkta yolların cadde yada sokak olduğu çok belli olmuyor. Şayet siz sokak, karşı taraf cadde üzerinde ilerlemiyor ise Muhtemelen kusur karşı tarafa çıkacaktır, aynı anda geçiş gerçekleşmiş gibi duruyor.

Street wiew den bunları buldum bi bakabilirmisiniz tekrardan ben 6.cadde istikametinden 5.caddeye sağ tarafa dönüş sağlayacakken oldu

Ekli dosyalar

• IMG_8733.PNG
    IMG_8733.PNG
    42.4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba 1 saat önce maddi hasarlı bir kaza geçirdim aracımla ben ara sokaktan başka bir sokağa giderken gelen araç bana vurdu fotoğrafları paylaşıyorum bu konularda biraz deneyimsizim suç kasko tarafından kimde olur sizce bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim
[doublepost=1493501772,1493501412][/doublepost]Ekli dosyayı görüntüle 15069 Ekli dosyayı görüntüle 15070 Ekli dosyayı görüntüle 15068

Gönderdiğiniz resimde sanki 5. cadde ana cadde, 6. cadde de katılım yolu gibi görünüyor. Eğer öyleyse kusur sizin tarafınıza yansıyabilir. Allah beterinden korusun.

Geçmiş olsun .

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cadde sokak üstünlüğüne bakınız, bir de kesişme noktasına bakın, noktada yol ver dur tabelası varsa ona göre belli olur.Gönderdiiniz street e göre kusur sizde gibi.Çok geçmiş olsun, Allah daha kötüsünden korusun...

muhtemelen size yuklenecektir..geciş ya da trafik işaretleri yoksa bunu expere memurlara bahane edebilirsiniz....boyle durumlarda geciş ustunluğu yoktur benım için kım önce davranmıssa ona yol veririm kaybım 1 dk olur...yol hakkı benım dıye de tapa gaz gidilmez ki :) mahalle sokak cadde araları maalesef böyle... olan arabaya olsun allah korusun motorsıkletli ya da yay cıksaydı nolurdu..allah korumuş buyuk gecmiş olsun

Geri
Üst Alt