Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Güncel Vag-Com Özellikleri

Rica ederim. Daha detaylı bilgiler edindikçe paylaşmaya devam edeceğim. :)

Gosterge selamlama 2012 style paket araçlarda oluyor mu acaba

Style'larda oluyor. Copa pluslarda kadran 260 ile bitiyor. Sanırım o yüzden yenilerde olmuyor welcome modu. Henüz kesin öğrenemedim ancak.

arkadaşlar aracım 2012 elımde kablo da var ancak sellektor yapınca sıslerın sonmesınden baska hicbirsey yapamadım ilker beyden gauge test olayını ogrendım sagolsun cok yardımcı oldu ancak 2012 beyinlerde biraz daha farklıymıs yardımcı olabılecek 2012 araclara neler yapabılecegımızı bılen bı arkadas varmı

elimde vag 10.6 kablo var 2012 leona bu kablo ve yazılımla müdahale edebilirmiyim?yoksa en son sürümmü gerekli?

Daha evvel açılmış Vag-Com konuları olduğu için 2012 model arabalar ile alakalı bilgiler ağırlıklı olacaktır.

• Welcome Mode:

2012 model Leon'ların bir kısmında bu özellik mevcut. Ancak özellikle sonbahar üretimi olan Leon'larda bu özellik kaldırılmış durumda. Dolayısıyla son gelen FR'lar ile Copa Plus'larda welcome modunu açmak mümkün değil. Bu durumun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu henüz belli değil. İlerleyen günlerde netleşecektir.

• Coming - Leaving Home:

Dot-Matrix ekran bulunan Leon'larda iki seçenek de yol bilgisayarında gözükmekte. Ancak Leaving Home özelliği aktif olarak çalışırken Coming Home özelliği çalışmamaktadır. Bu özelliği kullanabilmek için serviste ya da Vag-Com ile aktif edilmesi gerekmektedir. Vag-Com aktivasyonuna dair yapılacaklar eski konuda bulunabilir.

Aynı şekilde Coming Home ve Leaving Home özelliklerini kullanırken bi-xenon'lar yerine sisleri yakmak da mümkün. Vag-Com ile halledilebiliyor. Serviste yapılabiliyor mu bilgi sahibi değilim.

• Konfor Sinyali:

Konfor sinyalinin sayısı bu modellerde de 1 ile 5 arasında azaltılıp artırılabilir. Bunu yine servis ve Vag-Com aracılığı ile halletmek mümkün.

• Sellektör ile Sislerin Sönmesi:

Bu özellik 2012 model arabalarda da mevcut. Vag-Com ile açıp kapatabilmek mümkün. Servis yapabiliyor mu bilgi sahibi değilim.

• Optik Park Sensörü Göstergesi:

Copa Plus'lar ve FR'lar ile birlikte gelen OPS'ler teyp ekranında kalan mesafeyi gösterebilmekteler. Ancak bu özellik fabrikadan kapalı olarak geliyor. Servis bu özelliği kendilerinin açamadığını iletti. Vag-Com ile açmak için sırasıyla:

- Module 10 Park/Steer Assist
- Function 16 Security Access
- İmleci ¨Enter security access key¨ alanına götürdüğünüzde şifre gözükecektir. Şifreyi girin ve ¨Do it!¨ tıklayın.
- Module 07 Coding
- ¨Long coding helper¨ a tıklayın.
- Byte 0'ı seçin ve Bit 4 ¨Optical illustration active¨ olarak işaretleyin. Ekrandan çıkın ve ¨Do it!¨ tıklayın.
- Module 37 Navigation
- Function 07 Coding
- ¨Long coding helper¨ a tıklayın.
- Byte 6'ya gidin ve listeden ¨00 Optical Park System & Interior Graphics: Standart (via CAN)¨ seçin ekrandan çıkın ve ¨Do it!¨ tıklayın.

• Push To Talk Tuşunun Mute Olarak Değiştirilmesi:

Copa Plus'lar ve FR'lar ile gelen sesli kontrol sistemi İngilizce bilmeyenler için eziyet olmaktan öteye gitmemektedir. Sesli komut sisteminin bulunmadığı araçlarda bu tuş mute görevi görmekteydi. Yine aynı şekilde kullanmak için sırasıyla:

- Select Control Module
- 16 Steering Wheel
- 07 Coding
- Long Coding Helper
- Bit 3 ¨Multi Function Steering Wheel with Push to Talk button installed¨ yanındaki tik kaldırılarak inaktif yapılır.

Daha önce bahsedilmiş kodları yazmadım. Şimdiye kadar konusu açılmamış kodlar bu şekildedir. Farklı gelişmeler olduğu taktirde güncellenecektir.

NOT: ALINTI DEĞİLDİR.

Altını çizip Kalınlaştırdığım özellik için bir gelişme varmı?

arkadaşlar aracım 2012 elımde kablo da var ancak sellektor yapınca sıslerın sonmesınden baska hicbirsey yapamadım ilker beyden gauge test olayını ogrendım sagolsun cok yardımcı oldu ancak 2012 beyinlerde biraz daha farklıymıs yardımcı olabılecek 2012 araclara neler yapabılecegımızı bılen bı arkadas varmı

beyinler farklı değil. aynı. ancak donanımsal farklılıklar var.

elimde vag 10.6 kablo var 2012 leona bu kablo ve yazılımla müdahale edebilirmiyim?yoksa en son sürümmü gerekli?

Ferhat sendeki araba için son sürüm kablo gerekli ne yazık ki..

Altını çizip Kalınlaştırdığım özellik için bir gelişme varmı?

Abi donanımsal bir farklılık var anlayabildiğim kadarıyla. Bizim arabalarda mümkün değil diye biliyorum. Bizdeki kadranlar farklı o yüzden olmuyor.

Bende de vag 11.11.2 kablo var ama konfor sinyali haricinde birşey değiştiremedim. Yaptığım her kodlama yapıldı olarak uyarı veriyor ama özellikler aktif olmuyor. 2012 sonu fr leonlarda bir sorun var.

Bende de vag 11.11.2 kablo var ama konfor sinyali haricinde birşey değiştiremedim. Yaptığım her kodlama yapıldı olarak uyarı veriyor ama özellikler aktif olmuyor. 2012 sonu fr leonlarda bir sorun var.

kablonuz son sürüm ve bahsettiğim özelliklere direkt olarak ulaşabilmeniz lazım. kablonuzda bir sıkıntı olabilir. başka bir leon ile denerseniz daha sağlıklı fikir edinebilirsiniz.

Kabloda bir sorun yok tüm özellikleri bulup aktif ettim. long coding helper icindeki ozellige tik atıp exit do it yapiyorum.. aktif olan özellikler çalışmıyor. Menuye tekrar giriyorum aktif ettigim herseyin ilk haline döndüğünü goruyorum :(

Bende az önce denemelerim sonucunda;

1. "mirror down" özelliğini aktif etmeme ve menude görmeme rağmen çalışmadı.
2. "rain closing" actif oldu.ilk yağmurda sonucu yazarım.
3. geri viteste rcd310 da mesafe göstermesi konusu, security access kodu sorduğu ekranda kaldım.Yazıldığı gibi kod girilen yerde bekliyorum.Herhangi bir kod falan yazmıyor.Bende bir sonraki ekrana geçemiyorum.

Bende az önce denemelerim sonucunda;

1. "mirror down" özelliğini aktif etmeme ve menude görmeme rağmen çalışmadı.
2. "rain closing" actif oldu.ilk yağmurda sonucu yazarım.
3. geri viteste rcd310 da mesafe göstermesi konusu, security access kodu sorduğu ekranda kaldım.Yazıldığı gibi kod girilen yerde bekliyorum.Herhangi bir kod falan yazmıyor.Bende bir sonraki ekrana geçemiyorum.

Mirror down ve rain closing bende de menüde çıktı ama ikiside çalışmıyor, ayna için aynada ekipman lazımmış sanırım. Rain closingde menüden aktif ediliyor ama daha sonra ektif ettiğin kutu geri deaktif oluyor. Yağmur sensörüne su döküp denesende olmuyor. Bunu ayarlayıpta çalıştırabilen oldumu acaba??
Park sensörü olayınıda sorunsuz bir şekilde halettik. Kod yazacağınız yere tıklayınca veya üzerine mause ile gelince kod orda görünüyor ve oraya giriyorsunuz.

Geri
Üst Alt