Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Göstergedeki Uyarı Lambaları

eneSene

Kayıtlı Üye
Bugün aracın kitapçığını incelemek istedim ve birkaç şey kafama takıldı. Cevaplarını bulabilirsem rahatlıcam.
Aracım 2004 Seat Cordoba 1.4 100HP Signo modeli (Bildiğim kadarıyla en dolu modeli)

1- Ön koltuklarda yan hava yastığı olup olmadığını nasıl anlarım (koltuk yanlarında AIRBAG yazısı göremedim). Araç alınırken ekstra istemek mi gerekiyordu?
2- Ön yolcu hava yastığı torpidodaki biryerden anahtar vasıtasıyla kapatılabiliyormuş. Yine bulamadım.
3- Göstergede emniyet kemeri uyarı lambası varmış ancak kemer takmadığım zaman uyardığını görmedim. Opsiyonel bir olaymıdır
4- Far açık uyarısı da varmış onu da duymadım.
5- Bildiğim kadarıyla ESP varmış araçta ancak onunla ilgilide olarakta yandığını görmedim. En azından marş basmadan önce. Yanması gerekiyormu onu da bilmiyorum.
6- Hız sabitleyici ile ilgili olarak ta. Ben bir kez SET butonu ile hafızaya aldığımda CC On konumuna getirip SET'e bir kez bastığımda otomatik olarak daha önceden ayarlamış olduğum hıza gelmesi gerekmiyor mu?
7- Depo kapağı kilidi ile ilgili bir bölüm vardı. Bu da mı opsiyonel seçenekler arasında.

bi araçta ne kadar hava yastığı varsa plastiğin üstünde airbag yazar zaten yoksa yoktur.. muhtemelen ön yolcu hava yastığını kapatmak için olan anahtar ön yolcu kapısını açınca konsolun kapı tarafında kalıyodur..CC'yi bi defa kapatınca hafızaya alınan hız siliniyodur muhtemelen hiç denemedim..muhtemelen o anki hızı hafızaya alıyodur kapatıp açınca..
diğer soruları Cordoba kullanıcıları daha sağlıklı bi şekilde cevaplar.. :)

1-Eğer direksiyon ve konsolun sağında airbag yazısını görüyorsan önce 2 airbag mevcuttur(aracının donanım ismini biliyorsundur ruhsattada yazar onu bizlere iletirsende gerekli ekipmanlarını söyleme sansımız olucaktır)
2-torpidonun içinde bulunuyor anahtar yeri airbag ın
3-Bilemiyorum bendede ön panelde görünüyor ancak ötmüyor donanıma göre değişiyor olsa gerek
4-Eğer anahtar kontakta yol iken farkların acık vaziyette kapıyı acarsan ötmesi gerekli far acık uyarısı
5-Araçta eğer ön panelde yanmıyorsa muhtemelen aracınızda esp yok
6- bilgim cok fazla yok yanlış bilgi vermek istemem
7- El freninin orda bir düğme olsa gerek sanırım depoyu içeriden acmak içinde o düğmeyi kastediyor olsanız

depo kapağı merkezi kilide bağlı olabilir..

1-Eğer direksiyon ve konsolun sağında airbag yazısını görüyorsan önce 2 airbag mevcuttur(aracının donanım ismini biliyorsundur ruhsattada yazar onu bizlere iletirsende gerekli ekipmanlarını söyleme sansımız olucaktır)
2-torpidonun içinde bulunuyor anahtar yeri airbag ın
3-Bilemiyorum bendede ön panelde görünüyor ancak ötmüyor donanıma göre değişiyor olsa gerek
4-Eğer anahtar kontakta yol iken farkların acık vaziyette kapıyı acarsan ötmesi gerekli far acık uyarısı
5-Araçta eğer ön panelde yanmıyorsa muhtemelen aracınızda esp yok
6- bilgim cok fazla yok yanlış bilgi vermek istemem
7- El freninin orda bir düğme olsa gerek sanırım depoyu içeriden acmak içinde o düğmeyi kastediyor olsanız

1- Ruhsatta Signo RS1 yada RSI gibi bişey yazıyor.
2- torpidonun içinde bulamadım.
3- Forum içerisinde bir başlıkta bir arkadaş çok cüzi bir paraya bir parçayı değiştirmiş ve çalışmış. Henüz oradan bir cevap alamadım.
4- Dediğin gibi de denedim ancak ötmedi.
5- Servis olduğunu söyledi. Nasıl öğreniriz acaba.
6- Yiğitin yazdığı doğru olabilir.
7- 2 adet düğme için yer var ancak kendisi yok. Ben birini lpg nin göstergesi olarak kullandım zaten :)

sen eminmisin seat olduguna:p söylediklerinin hepsi bende mevcut iyi bak bulursun:)

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

1-Elinle koltuk kenarını sık eger yastık gibi sert bişey warsa o airbag.bendede yazmıyo ama var biliyorum.
2-Torpidonun içinde sol yukarda
3-Emniyet kemeri uyarısı ses olarak deil sadece görüntü olarak ön tarafta işaret cıkar
4-Farlar acık halde arabayı stop edip anahtar uzerinde iken kapıyı açarsan uyarır.onun dısında anahtarı cekincede kapıyı acarsan uyarıyo die hatırlıyorum
5-ESP, el freninin sol tarafında üzerinde TCS yazan bir buton wardır oradan acıp kapatabilirsiniz eğer yoksa arabanızda ESP yoktur.
6-Hız sabitleyiciyide sinyal kolunun kenarında 3 tane tus vardır ustte zaten yazıyo "on-off"ile acıp kapatabilirsiniz ayarlamak içinse kolun kenarında 2 tane küçük tus var ayagınızı gazdan çekip ustteki tusa basarsanız bastıgınız kadar artar hızınız alttakine basarsanızda yawaşlar.Eger hızı sabitleyip gaza basarsanız Sabitleyici iptal olmaz sollama modu oldugu için ayagınızı gazdan çekince eski hızına geri döner.Sabitleyiciyi dewre dısı brakmak içinde off konumuna getirmenize gerek yok frene hafif basmanız yeterli olacaktır.
7-Walla onu bende bilmiyorum benimki kitlenmiyo bende öyle bi tuşta yok:D

yardımcı olabilmişimdir inş..

tcs yazıyorsa esp yoktur. esp olan araçta direkt esp yazar düğmede.

Geri
Üst Alt