Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Front Assist ; Acil Fren Desteği ve Yaya Koruma Sistemi ; Ncap Testleri

Bu bilgilendirmede görseldeki kısmın içindeki sensörün ismini bilen var mı ? Maalesef parça bozuldu fiyatını araştırıyorum ama fikir sahibi olamadım. Ön alt ızgara kırılınca sensör zarar gördü görünürde bir sorun yok ama çalışmıyor uyarı veriyor
Sorunun sensörden olduğuna emin olmadan sensörün değişimini yapmayın. En pahalı parça sensör o grupta. Sensör brakeri (sensörü tutan ayak) kablolar vb hasar görmüş olabilir. Önce net emin olun sorunun nerden kaynaklandığına. Ona göre çözüme ucuzdan pahalıya doğru gidin.

Benim de başıma sensör arızası olayı geldi. Araç büyük bir çukura düşünce sensörün olduğu ızagaranın alt kısmındaki petek şeklindeki yerler kırıldı, sensör de devamında arızaya geçti. Ertesi gün servise gitmek için yola çıktım, servis ile evim arası yaklaşık 20 km. Yolun 10. kilometresindeyken sensör kendiliğinden düzeldi. Servise danıştığımda ise sensörün sürüş esnasında kendisini adaptasyon yapabildiği ile ilgili bilgi aldım. Eğer bu işlemi serviste yaptırmak isterseniz de yaklaşık 1000 tl lik bir maliyeti varmış. Özetle aracınızdaki sensör bozulmamış olabilir. Öncelikle trafiksiz bir yolda bir miktar yavaş ve hızlı olacak şekilde sürüş yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca servise gitmeden önce sensörün arkasına elimi sokup soketi sensöre doğru dikkatlice bastırdığımı da ekleyeyim.

Geri
Üst Alt