Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fren diskini ve fren balatasını değiştiricem, fikriniz var mı?

araçta (stylance tdi cordoba) katlanır ayna var hız sabitleyici var ama arkalar kampana önler disk sadece..ne düşündü ne taşındı seat merak ediyorum nasıl bir kar edecekti ki arkaya 2 diski çok gördü.

araç muayeneden geçti şükürler olsun ama fren balataları çok inceldi zor tutuyor disklere zarar vermeden değiştirmem gerek.orta kalite malzeme ile işçilik dahil 400 deniliyor doğrumudur? el freni de zor tutuyordu teli çektirdim ama daha olmuyor balata değişimi şart oldu

Merhaba, bugün ferodo ön disk ve balatarım takıldı...
Orijinal balata ve diskleri 64000 km kullandım..
Yeni disk ve balataların 300 km alışma süreci varmış..
Fren performansını merak ediyorum doğrusu..

Ürün linkleri;

FERODO - Fren Aynası - DDF927

FERODO - Fren Balatası - FDB1094

Görseller;
3c194bd5ca53941b1e3ef881578ca36f.jpg
21b24e131ed84fcf19e86ab6f21bb04f.jpg
2fc2b288933df2ad0d3f0281cd031693.jpg
50fe479b7a2db7c81b652d7b4bd5677f.jpg
78a0f9c243db861054faf448bcf4a7d7.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba Üstad,
Bende disk ve balataları değiştireceğim. Ferodonun disk ve balatalarından memnunmusun?
Birde aldığın disk 256 mm mi? 232 mm olanlar var bir fark varmıdır?

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Merhaba Üstad,
Bende disk ve balataları değiştireceğim. Ferodonun disk ve balatalarından memnunmusun?
Birde aldığın disk 256 mm mi? 232 mm olanlar var bir fark varmıdır?
Merhaba, aldığım ön disk 256mm.. orjinal ebat bu şekilde... Disk ve balatalardan oldukça memnunum tavsiye ederim. 232mm sanırım arka disk ebatıydı...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuyu tekrar yeşillendiriyorum. Ben de 2016 1.2 TSI aracım için balata değiştireceğim. Fakat disk değişimi gerekli mi pek anlamadım. Neye dikkat etmemiz gerek diskte. Diskin kenarları ile iç yüzey arasında ufak bir fark var. İçten dışa dümdüz değil yani. Acaba daha gideri var mı nasıl anlayacağız ? Araç 50.000 km de.

eğer diskte kalınlık varsa dıştaki tırnağı tornada düzeltiliyor 10bin20bin daha kullanırsınız pay yoksa mecbur değişmek zorunda aksi taktirde ses yapar ve risk çoğalır

eğer diskte kalınlık varsa dıştaki tırnağı tornada düzeltiliyor 10bin20bin daha kullanırsınız pay yoksa mecbur değişmek zorunda aksi taktirde ses yapar ve risk çoğalır

Torna ne kadar sağlıklı olur ? En iyisi değiştirmek gibi düşünüyorum. Bir usta bulup göstermem gerek kalınlığı. Ayrıca diski torna ettirmeyip, yeni balata taksam ve birkaç ay sonra diski değiştirsem, eski olan disk yeni balataya zarar verir mi ?

Torna ne kadar sağlıklı olur ? En iyisi değiştirmek gibi düşünüyorum. Bir usta bulup göstermem gerek kalınlığı. Ayrıca diski torna ettirmeyip, yeni balata taksam ve birkaç ay sonra diski değiştirsem, eski olan disk yeni balataya zarar verir mi ?

Ben şahsen diskin tornalanmasına sağlıklı bakmıyorum bunun yerine disk ve balatayı değiştirmek daha sağlıklı. Diski ve balatayıda aynı anda değiştirin bence çünkü önce balatayı değiştirirseniz kullandıkça mevcut diskinizin yüzeyindeki izlerin şeklini alır ve daha sonra yeni diske geçtiğinizde balata tüm yüzeyi ile temas etmez.

Trakya'dan gönderildi..

Ben şahsen diskin tornalanmasına sağlıklı bakmıyorum bunun yerine disk ve balatayı değiştirmek daha sağlıklı. Diski ve balatayıda aynı anda değiştirin bence çünkü önce balatayı değiştirirseniz kullandıkça mevcut diskinizin yüzeyindeki izlerin şeklini alır ve daha sonra yeni diske geçtiğinizde balata tüm yüzeyi ile temas etmez.

Trakya'dan gönderildi..

Bende aynı düşünüyorum. Değiştireceğim. Ferodo ya da trw alacağım ama internet üzerinden hangi firma ile iletişime geçtiysem her iki markanın da özellikle balata için birden fazla modelini söylüyorlar. Hangisi olduğu belli değil. Nasıl bulacağız bakalım

Son düzenleme:
Haftasonu euromastera götürdüm aracı. Disk için tornaya veya değişime gerek yok, bir dahaki balata değişiminde diski de değiştiririz dendi. Ayrıca zaten tornaya 150 lira istiyorlarmış sanayide. Onun yerine sıfır disk alırım. Balata için ise 110 liraya sanayiden trw marka buldum. Taktırdım. 110 lira balata + 50 lira takması 160 liraya mal oldu. Bir de çukurlardan geçerken iki metalin birbirine sürtme sesi gibi bir ses çıkıyordu. O da balata değiştirince gitti.

Geri
Üst Alt