Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PATRON

Administrator
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
11,144
ÜYELİK ŞARTNAMESİ

Bu forum kuralları SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum ile site/forum üyeleri (yöneticilerde dahil) arasında üyelik başvurusu sırasında yapılmıştır. Foruma üye olanlar, aşağıda yazılanları okuduklarını, onayladıklarını ve kabul ettiklerini garanti ederler. Kabul etmeyen üyelerimiz iletişim sayfasından bilgi göndererek üyeliğini iptal ettirebilirler.

A. FORUM KURALLARI
 1. Sitemizde yönetim kadrosundan izin alınmadığı yada sponsorluk anlaşması yapılmadığı takdirde forumda reklam yapılması kesinlikle yasaktır. Bu direk süresiz uzaklaştırma sebebidir.
 2. Forum içerisinde konu açarken konu başlığı veya yazılan cevaplar büyük harfle yazılıp tespiti halinde direk uyarı puanı verilir ya da 1 GÜN geçici süreyle forumdan uzaklaştırılır. Tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılabilir.
 3. Konu açarken "Yardım, acil bakar mısınız, dikkat" v.b tarzı başlıkla konu açmak yasaktır. Bu kurala uymayanlar 1 GÜN geçici olarak forumdan uzaklaştırılır. Tekrarı halinde ise bu süre daha fazla olacaktır. Örnek konu başlığı: "2. El Leon 1.4 TSI Arıyorum" Arama motorlarına ne yazmalıyız ki direk konu bulunup sitemiz ziyaret edilsin mantığı taşımaktadır.
 4. Sitemizde konu açabilmeniz ve yardım alabilmeniz için "Üyelerimiz" kısmında kendinizi tanıtmanız zorunludur. Aksi taktirde açtığı konu kilitlenecek, yardım edilmeyecektir.
 5. Konuyu doğru kategoriye açtığınızdan emin olunuz. Yönetim insiyatifiyle ön görürse 1 GÜN geçici olarak forumdan uzaklaştırma alabilirsiniz.
 6. Forumda 50 mesajı olmayan yada 1 AYLIK üyeliğini doldurmamış yeni üyeler satış konusu açamazlar (NOT: Hem mesaj sayısını hem de üyelik gün süresi doldurmamış üyeler yine konu açamazlar. Her iki sürenin de dolması gerekmektedir). Açmaları halinde konu kilitlenir yada silinebilir. Tekrarı halinde geçici 3 GÜN uzaklaştırma cezası verilir.
 7. Organizasyon konvoylarında aşırı hız yapmak, konvoy güvenliğini tehlikeye atacak hareketler yapmak (gazlama, makas, bitişik durma vb) yasaktır. O esnada her hangi bir forum yetkilisinden uyarı alınıp tekrarı yapılırsa kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.
 8. Forumda aktif halde rol alabilmek icin üye olmaniz gerekmektedir. Bu sayede foruma mesaj gönderebilir, daha önce gönderilen konulara cevap yazabilirsiniz.
 9. SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum adresinde hizmet verecek forum alanı tamamen ücretsizdir. Kayıt formunu eksiksiz ve geçerli olarak dolduran herkes için üyelik başvuru hakkı sağlanır. Geçerli ve aktif olan bir e-posta adresi bildirilmesi zorunludur. Forum yönetimi bunu e-posta adresine üyelik onayı için bir e-posta göndererek konfirme eder. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. SeatClubWorld.Com verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan SeatClubWorld.com© sorumlu değildir.
 10. Forum üyeliği icin kayıt sırasında gerekli kısımları doldurmayan kişilerin üyelikleri onaylanmaz.
 11. Foruma farkli kullanıcı adları altinda birden fazla üye olunamaz. Kendisine ait olmayan ''gerçek isim ve soyadları'' üye ismi olarak kullanılamaz.
 12. SeatClubWorld.Com© üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan SeatClubWorld.Com© sorumlu değildir.
 13. Forum yönetimi, üyenin üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni arzdan sorumlu değildir.
 14. SeatClubWorld.Com©’a üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. SeatClubWorld.Com© şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
 15. Forumda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajların, veya forum alanlarında belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum © sitesini bağlamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptırımında üyenin savunuculuğunu üstlenmez, üyeler kendi sorumlulukları ile başbaşadır. Forum yönetimi hiçbir şekilde bu tür durumlarda üyeye destek olacağı vaadinde de bulunmaz.
 16. Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez.
 17. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. (Hack, crack, warez istegi içeren mesajlar; illegal link, içerik ve yazi yollanamaz.).
 18. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcilarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
 19. Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.
 20. Ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez.
 21. Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.
 22. Forum üyeleri, diledikleri an tek taraflı olarak üyeliklerini iptal ettirebilirler. Ancak iptal işlemi, söz konusu kullanıcıların üyelikleri sırasında gerçekleştirdikleri icraatlerin sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez.
 23. Üzerinde Copyright hakkı bulunan ve başka site veya kişlere ait olan materyaller izinsiz olarak forum alanında kullanılamaz. Aksi takdirde, forum yönetimi, üyenin yukarıda belirtilen türdeki mesajlarını silme ve üyenin üyeliğini süresiz iptal etme hakkını mahfuz tutar.
 24. Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamazlar. Küfürlü, tehditkar, karşı tarafı rencide edecek, genel ortamı bozmaya yönelik her türlü mesaj yasaktır. Bu tarz mesajlar yöneticiler tarafından forumdan silineceği gibi gerekli durumda üye uyarılır veya forumdan ihraç edilir. Bu kural Özel mesaj yolu ile gönderilen mesajlar içinde geçerlidir.
 25. Site adresinizi yazarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satilan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar yasaktir.
 26. İllegal otomobil yarışlarına çağrı yapmak, karşı tarafı otomobil yarışına davet etmek, bu tarz olaylar hakkında forum üyelerini bilgilendirmek, sokak/cadde yarışlarına özendirici ve teşvik edici konular açmak, bu konulara mesaj yazmak, bu konularla ilgili hertürlü yayın, cd vb malzemelerin takası/satışı gibi konuların açılması, bu satışa forum üzerinden aracılık edilmesi , yol gösterilmesi yasaktır ve forumdan ihraç sebebidir.

 • Foruma Gönderilen Video, Dosya vs. Linkleri;
 • a. SeatClubWorld.Com Forumlarında yayınlanan veya linki verilen tüm hareketli görüntü dosyalarının sorumluluğu yayınlayan üyemize aittir.
 • b. Burada yayınlanan tüm bu dosyalar tamamıyle bilgilendirme amaçlı olup; oluşturacağı iyi veya kötü hiçbir sonuçtan SeatClubWorld.Com sorumlu tutulamaz.
 • c. Türkiye'den illegal görüntülere sahip her türlü araç videolarının yayınlanması yasaktır. Ayrıca bu tür videoların ülkemizde suç delili olduğunu hatırlatırız.
 • d. Buradaki videoların bir çoğu profesyonel dublörlerce gerçekleştirilmektedir. Bunu unutmayınız, denemeye kalkışmayınız.
 • e. Din, dil, ırk propogandası yapan; siyasi mesajlar veren; pornografik materyaller içeren; yasadışı davranışlara teşvik eden ve özendiren dosyaların yayınlanması kesinlikle yasaktır. Forum içerisinde Siyasi propoganda, siyasi parti sloganları, siyasi görüş fikirlerini belirtmek, siyasi parti logo-fotograf kullanmak yayınlamak yasaktır.. ( Ne yazık ki sonu olmayan tartışmalara gebe kalınacağından dolayı forum içerisinde konuşmamak en doğrusu ) Ayrica, Avatar ve İmza bölümümüz de hiç bir siyasi içerik bulundurulmaması gerekmektedir! f. SeatClubWorld.Com admin ve moderatör'leri uygun görmedikleri dosya ve dosya linklerini, ve mesajları tekrar düzenleme ve gerekirse silme yetkisine sahiptir.
 • Forumda site hakkında ve yönetim / yönetici tarafından uygulanan cezalar için hiçbir konu açılamaz. Öğrenilmek istenen bir konu var ise mail yolu ile yöneticiye bildirilerek cevaplanması istenebilir. Forum içerisine site ve yönetim / yönetici hakkında açılan tüm konular silinir, açan kişi uyarılır ve tekrarında forumdan ihraç edilir.
B. YÖNETİCİ YETKİLERİ
 1. Forumda site hakkında ve yönetim / yönetici tarafından uygulanan cezalar için hiçbir konu açılamaz. Öğrenilmek istenen bir konu var ise mail yolu ile yöneticiye bildirilerek cevaplanması istenebilir. Forum içerisine site ve yönetim / yönetici hakkında açılan tüm konular silinir, açan kişi uyarılır ve tekrarında forumdan ihraç edilir.
 2. Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiplerdir.
 3. Forum yönetimi, forum alanının genel ahlak ve felsefesine ters düşecek herhangi bir ideoloji veya materyalin forum içerisinde yer almasına izin vermez.
 4. Forum kurallarına uymayan üyeler gerekli hallerde yöneticiler tarafindan uyarılıp, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir . Kaydı silinen üyenin foruma başka kullanıcı adı ile kaydına izin verilemez/silinir
 5. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerine saklıdır ve gerek görüldüğü her an güncellenebilir. Yürürlükte olan veya güncellenen forum kurallarını kabul etmeyen kullanıcılar üyeliklerinin iptalini isteme hakkına sahiptirler.
 6. Teknik aksaklıklardan dolayı SeatClubWorld.Com©'da hata ya da kesinti olabilir. SeatClubWorld.Com©, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir.
C. GİZLİLİK İLKELERİ
 1. Kisisel Bilgileriniz: SeatClubWorld.Com©, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan tüm bilgileri ve mail adreslerini, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam, mailing ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir ancak kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmayacaktır.
 2. Üyelik İptali: Forum üyeliğinizi dilediğiniz an iptal edilmesini talep ederek kullanıma kapattırabilirsiniz. Ancak üyelik iptali o güne kadar yazdığınız mesajların ve forumdaki icraatlerinizin sona erdiği anlamına gelmez ve bunlardan doğacak hertürlü kanuni sorumluluğunuz devam eder. (Üyelik iptali ile üye bilgileri ve hareketleri silinmez, sadece üyelik kullanıma kapatılır.)
 3. Forumda Gezinme ve Cookie’ler: Cookie’ler, web siteleri tarafından kullanıcıların bilgisayarına gönderilen ve kullanıcıya daha sonraki ziyaretlerinde daha esnek, daha hızlı bir kullanım imkân vermeyi hedefleyen küçük metin dosyalarıdır. Kullanılan cookie’ler kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt