Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FORMENTOR MU PASSATMI

mertcelik3576

Kayıtlı Üye
arkadaşlar selam herkese yeni araç arayışındayım çok karardız kaldım elegance passatmı cupra formentormü daha mantıklı.İç tasarım oturma pozisyonu görünüş ,özellik ve ambiyans ışığından dolayı formentor daha mantıklı geldi ama passatında bir ismi konforu kalitesi ve rahatlığı var karar veremedim açıkçası.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Selamlar. Şimdiden hayırlısı olsun.
Öncelikle ikisi de farklı klasmanda araçlar. Passat bilinen, piyasası olan ama yüzü eskimiş bir araç. Alması, satması kolay, küçük altın gibi değer kaybı olmayan nadir D segmentlerden.
Formentor ise henüz piyasada fiilen görmüşlüğümüz olmayan, nadir bulunan, büyük ihtimalle çok tutmayacak ve satılırken değer kaybı yaşanabilecek (günümüz piyasası hariç), kronik sorunları belli olmayan bir araç.
Görüntü ve teknoloji olarak açık ara Formentor önde olsa da geniş kapsamlı ilerisini de düşünerek ve önceliklerinize göre hareket etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
Birkaç sene sonra satmayı düşünerek ve aileye yönelik alacaksam Passat, uzun yıllar bineyim, satarken değer kaybını gözden çıkartırım, herkesin gözü üzerimde olsun derseniz ise Formentor...

Valla geçen Formentor'u canlı canlı gördükten sonra kendi aracımın satsam ne kadar edeceğini araştırmadım değil :D

Passat'ı oldum olası sevemedim. Bir de @BlaCKaDDeR 'ın dediği gibi yüzü çok eskidi ama gene @BlaCKaDDeR 'ın dediği gibi Formentor'u alıp da satmak isterseniz meraklısını bulmanız gerekir orası kesin.

Bir de ülkenin şartları. Formentor'un markası Cupra tamam ama kendisi çok da Cupra değil benim gözümde. 1.5 150 bg son derece standart bir motor ve Cupra adına yakışacak ekstra bir performans vermeyecek. Ama donanım olarak son derece dolu bir araç. Zor bir ikilemde kalmışsınız gerçekten.

2 aracı aynı donanım seviyesine getirince fiyat farklarını da değerlendirmek lazım.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.Konfor kısmında kafam karıştı açıkçası.Galiba passat daha çok aklıma yattı gibi.Trim sesi formentorda hiç duymadım ama cuprayada 650 bin vermek içimden gelmiyor.Sanırım passat olacak .

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Her zaman kendi zevkime göre araç almayı hedef edindim. Aldığım tüm araçlara büyük bir zevkle bindim. İkinci el satış rakam ve fiyatlarına dahi bakmadan aldım sattım. Bu yüzden hep yüzüm güldü ve istediğim araca binmiş oldum. Bu iki araç arasında kalsam formentor alır geçerim. Şahsi fikrim.

Her zaman kendi zevkime göre araç almayı hedef edindim. Aldığım tüm araçlara büyük bir zevkle bindim. İkinci el satış rakam ve fiyatlarına dahi bakmadan aldım sattım. Bu yüzden hep yüzüm güldü ve istediğim araca binmiş oldum. Bu iki araç arasında kalsam formentor alır geçerim. Şahsi fikrim.

Yorumun içinTeşekkür ederim ismail abim.Hayırlısı bakalım araç bulabilirsem konuşacağım.

Geri
Üst Alt