Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ferrari'de Görev Değişikliği..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Ferrari, motor ve elektronik departmanının başında bulunan Gilles Simon'un yerine Luca Marmorini'nin görevlendirileceğini söyledi.

Toyota'da yaklaşık 10 yıl çalıştıktan sonra bu Ocak ayında Japon ekibinden ayrılan Marmorini böylece eski takımında yeniden görev almış olacak. İtalyan teknik adam, 1900'lı yıllarda İtalyan ekibinde bulunmuştu.

Takımdan yapılan yazılı açıklamada, "Ferrari, Gilles Simon'un, 1994-2006 yılları arasında Motor Tasarım bölümünün başkanı ve sonrasında tüm Motor Departmanı'nın başkanı olarak Gestione Sportiva ile geçirdiği yıllarda takıma yaptığı katkıdan dolayı kendisine teşekkür eder" denildi.

Açıklamada ayrıca, Simon'un takımda yer aldığı yıllarda, Ferrari'nin Maranello'da üretilen V10 ve V8 motorlarıyla altı dünya şampiyonluğu ve sekiz markalar şampiyonluğu kazanıldığı ve takımın 106 kez podyumun tepesine çıktığı belirtildi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt