Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Evveeettt jantı seçtik... sıra yay da...

Leonm@nia

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar kardeşler... jantı seçtim yani ebatını... 17" alıcam... 225*45*17 şimdiiii bu tamam da.... Yay işine sıra geldi... 3.5 yada 5 gibi kavramlardan bahsediyorsunuz sık sık... bulunduğum şehirdeki yollar berbat... %99 u taş döşeme desem yalan olmaz. neymiş şehrin tarihi dokusunu bozmamak gerekmiş... tabi bizim araçların takımlarının dokusuyla bizim ceplerin dokusunu düşünen yok... dediğim gibi bu yollarda orjinal yaylarla mı kullanmak mantıklı yoksa değişim şart mı? değiştirmek gerekliyse kaçlık yay? yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...

alper -5 güzel oluyor görüntü olarak ama sen -3 lük tak fazla hırpalanmaz ozaman araba

Anlamadığım konu esnemesimi önemle fazla esnememesimi?

bende omp 4cm var cok guzel dusuruyor yakın zamanda da aracın uzerınde kı eıbachları cıkarıcam eıbachlar 3 cm ıstersen tlfdan ulaş

-3.5 yani -3.5 cm -5 yani eksi 5cm arabanın alçalmıası demek yaylar spor olduğu için ve yayların boyutu kısaldığı için esneme daha az olacaktır..kötü bir yola girdiğinde..yavaş gitmeye başlayacaksın..çünkü araban dağılıyormuş gibi gelecek öyle olmasada..
orjinal yaylar ve o jant ve lastiklerle aracın leylek gibi durucaktır..

örnek olsun diye sana benim aracın resmini göstereyim
-3.5 yay 225/17/45 ile nasıl göründüğü ile ilgili..
ben bu yayla bile sarsılıyorum arabanın içinde...ama genede tavsiyem -5 olur çünkü görüntü çok değişiyor ve harika oluyor..
linki koydum resimleri yüklemekle uğraşmayayım diye

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-seat-leon-sasli-pilot-araniyor-35079722/detay

3.5yeterli olabilir ama 5 fena durur bu gerçeği atlıyamam ama şuda var amortisörlerin 5le tehlikeye girer birazda zıplarsın :) 3.5 konforlu olur....

size önerim HR 3,5 luk yönünde olacaktır çok fazla düşmesi aracın öntakım sağlığı ve konfor açısından pek iyi tercih olmayabilir HR yay diğerlerinden biraz daha orantılı olarak daha fazla düşürecektir tercih sizin

-3.5 yani -3.5 cm -5 yani eksi 5cm arabanın alçalmıası demek yaylar spor olduğu için ve yayların boyutu kısaldığı için esneme daha az olacaktır..kötü bir yola girdiğinde..yavaş gitmeye başlayacaksın..çünkü araban dağılıyormuş gibi gelecek öyle olmasada..
orjinal yaylar ve o jant ve lastiklerle aracın leylek gibi durucaktır..

örnek olsun diye sana benim aracın resmini göstereyim
-3.5 yay 225/17/45 ile nasıl göründüğü ile ilgili..
ben bu yayla bile sarsılıyorum arabanın içinde...ama genede tavsiyem -5 olur çünkü görüntü çok değişiyor ve harika oluyor..
linki koydum resimleri yüklemekle uğraşmayayım diye

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-seat-leon-sasli-pilot-araniyor-35079722/detay

Verdiğim bilgiler için teşekkür ederim Varol... -3.5 lik yay... 17" CMS C14... 225*45 lastiklerle benim arabamda güzel olacak sanırım... en kısa zamanda yapıp resimlerini zevkle koyucam... hepinize teşekkür ediyorum...

Verdiğim bilgiler için teşekkür ederim Varol... -3.5 lik yay... 17" CMS C14... 225*45 lastiklerle benim arabamda güzel olacak sanırım... en kısa zamanda yapıp resimlerini zevkle koyucam... hepinize teşekkür ediyorum...

hadi hayırlısı..sana benim yayları verip -5 lik mi alsam ne yapsam...ama benimkiler çok sert sana gelmez...hadi bekliyoruz resimleri

Geri
Üst Alt