Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Epc Arızası

okinay

Kayıtlı Üye
herkese merhaba
2004 model ibiza 1.4 16 valf BBZ motor benzinli aracımın EPC lambası yandı ve hiç gaz yemiyor. Araç ilk başlarda bir kaç gün kullanmadığım zaman ilk çalıştırdığımda EPC arızası veriyordu sonra kontağı açıp kapatınca düzeliyordu.
Sonralar da geri vitese aldığım zaman yanmaya başladı
şimdi ise sürekli yanıyor ve bulunduğum yerde bilgisayara bağlatabileceğim bir yer yok maalesef. Araç lpg li fakat benzin yada lpg sistemi ile alakası olduğunu sanmıyorum
Elektriksel bi sorun mu acaba diye kendim bi kontrol etmek istedim ama sorunlu bi yer görünmedi.
Daha önce yaşayan yada konu hakkında bilgisi olanlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.
Teşekkür ederim herkese iyi günler dilerim.

Ustadim gecmis olsun. Bilgisayara baglamadan birsey soylemek cok cok zor. Cunku komplike bir sistem ve bu sistemdeki bir sensorde bu soruna sebep olabilir bir elektriksel sorunda olabilir. Pcye baglatma sansi bulursan daha saglikli yorumlariz diye dusunuyorum..

Selamlar, ben otoyolda 140 ile giderken araç bir anda stop edip EPC yanmıştı. Arabayı çalıştıramadım, cekici ile servise çektik. Yüksek basınç benzin pompası arızası vermiş. Bizde değiştirmişken araçta yazılımlı diyip 2.0 cupra nin yüksek basınç benzin pompasını taktık. Aracinizda LPG olduğunu belirtmişsiniz, yakıt sistemini bir kontrol ettirmenizi öneririm. Ayrıca arıza kontrolü icin hepsiburada da ELM 327 diye küçük bluetooth bir cihaz var OBD den android cihazınızla arıza okuyabiliyorsunuz. 25 TL fiyatı vardı. Alıp bu is icin kullanabilirsiniz. Umarım benim olay gibi büyük birsey değildir, iyi günler dilerim.

Bende de yanmıştı epc buji kablololarini değiştirdik düzeldi. Aracım ibiza 2012 1.2 tsi dsg
Selamlar, ben otoyolda 140 ile giderken araç bir anda stop edip EPC yanmıştı. Arabayı çalıştıramadım, cekici ile servise çektik. Yüksek basınç benzin pompası arızası vermiş. Bizde değiştirmişken araçta yazılımlı diyip 2.0 cupra nin yüksek basınç benzin pompasını taktık. Aracinizda LPG olduğunu belirtmişsiniz, yakıt sistemini bir kontrol ettirmenizi öneririm. Ayrıca arıza kontrolü icin hepsiburada da ELM 327 diye küçük bluetooth bir cihaz var OBD den android cihazınızla arıza okuyabiliyorsunuz. 25 TL fiyatı vardı. Alıp bu is icin kullanabilirsiniz. Umarım benim olay gibi büyük birsey değildir, iyi günler dilerim.

selamlar
obd2 cihazını buldum bağladım verdiği arızalar kodları ve Türkçe açıklamaları ile şöyle:
P600 Seri iletişim bağlantısı
P0444 Evaporatif emisyon kontrol sistemi tahliye kontrol vanası devresi açık
P0031 HO2S ısıtıcı kontrol devresi düşük
P0036 HO2S ısıtıcı kontrol devresi Sensör
P0106 Egr Monifold Mutlak basınç/Barametrik basınç devresi aralıpı performans sorunu
P0170 Yakıt Durumu (depoda yarım depo benzin var LPG şu an iptal)
P1183 Birden çok açıklama (arızanın Türkçe karşılığı bu)
P0038 HO2S ısıtıcı kontrol devresi yüksek bank1 sensör 2
verdiği tüm arızalar bunlar.. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

selamlar
obd2 cihazını buldum bağladım verdiği arızalar kodları ve Türkçe açıklamaları ile şöyle:
P600 Seri iletişim bağlantısı
P0444 Evaporatif emisyon kontrol sistemi tahliye kontrol vanası devresi açık
P0031 HO2S ısıtıcı kontrol devresi düşük
P0036 HO2S ısıtıcı kontrol devresi Sensör
P0106 Egr Monifold Mutlak basınç/Barametrik basınç devresi aralıpı performans sorunu
P0170 Yakıt Durumu (depoda yarım depo benzin var LPG şu an iptal)
P1183 Birden çok açıklama (arızanın Türkçe karşılığı bu)
P0038 HO2S ısıtıcı kontrol devresi yüksek bank1 sensör 2
verdiği tüm arızalar bunlar.. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Çözüme ulaştınız mı?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt