Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EPC ışığı yandı..

emrah.style

Kayıtlı Üye
dün iftar telaşesiyle biraz agresif kullandım..
bide aksilik benzinde bitmek üzereydi..
derken gösterge panelinde sarı epc ışığının yandığını farkettim. arabayı stop edip tekrar kontağı açtım belki resetlenince düzelir falan diye ama olmadı. yol üstü benzinciye girip benzin aldım aldıktan sonra lamba yanmamaya başladı bende derin bi oh çektim.
acaba azalan benzinle alakalı bişeymi diye düşünüyorum ama anlamda veremiyorum. sanırım söneceği vardı da benzin aldıktan sonraya denk geldi. topu topu 10 dk boyunca yandı o ışık ama canımı sıktı doğrusu önemli bir sıkıntı yaratırmı acaba arkadaşlar

Benzinle alakalı olduğu söyleniyor servis tarafından...Bende de 2-3 defa yandı ve kendinden sönmüştü..Sorduğumda,pis benzinden kaynaklanabilir demişlerdi servisten...Sanırım çok dipte kullanmakta iyi değil,pislik v.s olma açısından...

Benımde yanmıstı 1-2 gun yandı sonra sondu.Servise götürdüm problem yok agresif kullanmaktan olur arada dediler.

verdiğiniz bilgiler için saolun gerçekten burası çok faydalı bir yer rabbim hepinizden razı olsun..

sezgin, utku çok teşekkürler demekki benzinden olduğunu anlıyorum..

mustafa allah haepmizden razı olsun..paylaşıma devam..

1. Agresif kullanım da ne imiş, beton bloğa çarpmadıkça, herşey yolunda ise, frenlegaza beraber basma şekli dışındaki hiçbir tarzda, hiçbir arıza lambası yanmaz
Kullandığımız marka/modeller bu kadar değersiz/özensiz imalat değiller.
2. Yanıp bir süre sonra sönen bir uyarı varsa, kontrol ettirmek için yeterli uyarıyı yapmıştır, göz ardı etmeyin
3. DEpodaki pisliği çekme olayında, benzin pompaları, hayatları boyunca, zaten deponun en dibinden yakıt çekerler, az benzin kalırsa pompa biraz fazla ısınır (soğuyamadığı için) o kadar.

servıs calısanlarından yıne super yorumlar gelmıs sevgılı uyelerımıze:) epc arabanın butun elektronık aksamı ıle ılgılı sorunlarda uyarı vermek amacı ıle yanan lambadır,kımısınde fren musuru bozulur yanar kimisinde tps bozulur yanar,yanar da yanar.gecıcı arıza kodlarının logları beyınde durur ve vag.com a baglandıgında cıkar zaten ne oldugu.her turlu baktırmakta fayda var zaten 2dk lık ıs

bu epc lambası bu günde yandı.. canımı sıkıyo:)
arkadaşlarında bahsettiği gibi bi çok nedendn yanabiliyomuş ama neden kafasına göre bi yanıp bi sönüyo? mesela bu gün yokuş aşağı inerken fren pedelına dokunmamla beraber eş zamanlı olark ışık yandı ve gözüme takıldı. bi bilgisayara bağlatıcam zaten o kesin ama yakın zamanda varmı bu sorunu yaşayan arkadaşlarım bilgilerinden yararlanalım

Servise götürdüğümde bilgisayara bağladılar.Hafızaya atılmış bi problem olmadıgını sölediler benimkinde.Dedim yanıp sönüyo olur arada falan filan dediler ondan sonra bidaha hiç yanmadı.Ama genede sen git göster.

Geri
Üst Alt