Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Enteresan

omerdrms

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dikkat ettim, yağmurlu havada aracın performansı,motor sesi, ve süspansiyonu çok hârika oluyor. Bir süre bu hal devam edip kısa süreli stop'dan sonra eski hâline dönüyor. Bunun sebebi nedir.

Ustadim soguk havada oksijen miktari daha fazladir. Bu yuzden kisin aracın performansi biraz daha iyi olur. Yagmurlu havada dogal olarak soguk oldugu icin iceri giren havada oksijen miktari daha fazla olup performansa kucukte olsa katkisi oluyordur. Aracini iyi taniyan genelde hemen farkeder performans farkini ;) motor seside dogal olarak buna paralel daha tatli gelmesi dogal bir durum..

Suspansiyon ise psikolojik bir durum olabilir :) yada suspansiyon parcalari islandigi icin aradaki toz vs gibi kucuk etmenlerin etkisini azaltip sustunmeyi dusurdugu icin suspansiyonlarin tam randimanli calisip konfor anlaminda etki ediyor olabilir...

Anladım hocam. Sürekli böyle performanslı olması için ne yapmam lazım sensörü değişmek iş görürmü. Sensörler temiz her ay temizliyorum.

Ordaki hissedilen performans aslinda cok farkedilecek bir performans degil ama dedigim gibi aracini iyi taniyan biri farkeder durumu. Sirf bunun icin gaz kelebeginin hava akisini duzeltip delik capini cok az asindirarak motorun daha rahat nefes almasini saglayanlar var ama yapilan is ile cikan performans kiyaslaninca degecek bir durum degil. Bunun yerine (varsa tabi) yazilim vs gibi islemlerle alinacak performans cok daha ust seviye olacaktir.

1. Ve 2. Viteste geri vites sesi gibi bir ses var. Boşa alınca ses azalıyor. Hızlanırken artma yok sesin şiddeti aynı.
Ama bahsettiğim bu performans artışı olunca bu ses tamamen kayboluyor. Kalkış çok iyi oluyor. Yani az birşey değil önemli derecede değişiklik var.

Ustadim ozaman bir problem soz konusu olabilir. Disli sesi hayra alamet olmayabilir. Yağmurla nasil bir alakasi var cozemedim ama sanziman yagini kontrol ettirir misin? Bu zaman kadar degismemisse degistirmeni de oneririm. Konu hakikaten basliktaki gibi enteresan bir sekilde ilerlemeye basladi :D

Bu sesi aracı aldıktan 1 hafta sonra farkettim. Dişli sesi olsa git gide artardı. Ama hiç artma yada eksilme yok. 1 yıldır hep aynı. Diğer viteslerde yok sadece 1 ve 2. Yağ değişimi için ustaya bıraktım şanzıman yağında eksilme vardı tamamladım dedi. Zaten şanzımanda olsa sürekli olur.

Şuan hava yağmurlu,iftardan önce ve sonra tekrar bindim deneme yaptım, sonuç mükemmel

Geri
Üst Alt