Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Elazığ'da deprem

Yiğit en ufak konusu biraz haksızlık olmuş, yetersiz yada çok yetersiz denmesi daha doğru olur :)

Geçen haberlerde izledim, şu anda aktif ve kırılmayan faylardan bahsedilirken TR için en tehlikeli bekleyişin rodos depremi olacağının altını defalarca çizdiler. Şiddet, süre ve tusunami etkisinin bir çok ege akdeniz sahil şeridinde yıkıcı boyutlara varabileceğini belirttiler. Son yaşanan Elazığ depreminden sonra Bingöl Karlıova için dikkat çektiler. Balıkesir için de Karlıova kadar dikkat çektiler. İstanbul depremi için artık konuşmaya gerek yok herkes biliyoru yorumunu yaptılar. İzmir için de tehlike devam etmekte olup Ege bölgesinin çok şiddetli ve uzun süreli deprem üretemediğini belirttiler. Deprem doğal bir olay, insanoğlu doğal yapıyı bozduğu ve bu şiddetlere karşı önlem almadığı sürece kendi kendinin mezarını kazıyor.

Ben bu konu hakkındaki en güzel yorumun "Uykusuz" dergisinin bu haftaki kapağı olduğunu düşünüyorum.

Geri
Üst Alt