Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Elazığ'da deprem

Abı sımdı haberlerde ızlıyorum hakıkaten cok kotu olmus gecmıs olsun olenlerede allah rahmet eylesin

Allah rahmet eylesin ölenlere...kalanlara büyük geçmiş olsun..:(

deprem bolgesıne gonderılmek uzere
kullanılmayan esya
kıtap defter
giyilmeyen giyecek vb.
yardım göndericez
destek vermek ısteyenler benımle ırtıbata geçebilir..

ben perşembe ye kadar çevremden toplamaya çalışıcam özgür...

perşembe sabah araçyola cıkıcak abi
carsamba aksamı artık topladıklarını gelır senden alırım
alah razı olsun abı
tesekkurler

ALLAH yardımcıları olsun bu kış gününde çok zor ölenlere ALLAH rahmet eylesin yaralılara acil şifalar versin...hepsine ALLAH sabır versin...rabbim tekrar göstermesin...

Maalesefki DEPREM denen olay ülkemizin gerçeği, ne yazıkki yaşananlardan hala ders almıyoruz alamıyoruz. Önümüzde yaşanması kuvvetle muhtemel İstanbul depremi var, ancak dün akşamki ana haber bülteninde izlediğim bir haber tüylerimi ürpertti. Kentsel dönüşüm projesinde pilot bölge seçilen Zeytinburnu'nda insanların mala olan düşkünlüğü, para hırsı vs. nedenlerden dolayı iptal edilen proje nedeniyle 1999 Marmara depreminde ağır hasar gören binalara insanlar tadilat yaptırıp tekrar taşınmaya başlamışlar. Göz göre göre akıl bile bile mezara giriyorlar. Haberde iki insan analizi;

1- Belediye bana 1 daireme karşılık 1 ev veriyor. Benim zaten 1 evim var, artı evimin bahçesi var. Niye 1 daireye 1 evi kabul edeyim.

2- Zar zor kıt kanaat bu yaşına kadar 1 evi anca alabilmiş bir aile, maddi durumum yok olsa başka yere taşınırım.

Üç beş mal düşkünü zat yüzünden bütün proje iptal ve insanlar mezara. Yarın deprem olduğunda sırf bu düşkünlükleri yüzünden ölecek insanların vebalini nasıl kaldıracaklar. Gerçekten çok merak ediyorum. 17 Ağustos Marmara (Adapazarı), 12 Kasım Düzce (Adapazarı), 27 Haziran 1998 Adana (Adana) depremlerini bizzat yaşamış biri olarak Allah bu acıları tekrar yaşatmasın diyorum. Ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Allah yardımcıları olsun.. :( :(
topun ucunda İstanbul hala ama en ufak bi hazırlık yok.. :mad: :S :S

Geri
Üst Alt