Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Efem otomotivden hiç memnun değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

notyet

Kayıtlı Üye
Başımdan geçen iki olayı anlatıyorum;

- Eski lambalarımı değiştirip mercekli lambalarımın takılması için yaklaşık 1 ay önce efem otomotivden saat 17:30 için randevu aldım ve işlemin zaman bakımından yapılabileceğini teyit ettirdim. Randevuya gittiğimde tampon sökme takma işlemini dışarıdaki kaportacılarında yaptırdıklarını söylediler ve beni oraya yönlendirdiler. Tampon takan arkadaşın yanına uğradığımda bu işlemin bu saatte yapılmasının mümkün olmadığını vs vs cevaplarını aldıktan sonra mecburen eve döndüm. Kaportacı arkadaş gerçekten sözüne güvenilir bir insandı; bana abi yarın sabah gel, öbür sabah gel, gelmeden de ara senin işini yapayım hemen ama akşam akşam karanlıkta bu iş olmaz, olsada yamuk yumuk olur dediği için arkadaşa güvendim. Ertesi gün önceden arayarak birdaha gittim ve istediklerimi beklemeden yaptırdım. Teşekkürler kaportacı arkadaş!

- Bugün Efem otomotivi arayıp kaliper kapağı kampanyasından yararlanmak istediğimi ve ellerinde kaliper olup olmadığını sordum. Kaliperin olduğunu fakat jantlarım orjinal seat 16 jantlarıysa eğer kapak takılamıyacağını söyledi telefondaki yetkili. Ben de jantlarımın 16 olduğunu ama ofset değerlerinin düşük olduğunu, jant ile kaliper arasında daha fazla boşluk olduğunu anlattım ve telefondaki arkadaştan gelin bakalım o zaman yanıtını aldım. Servise varınca SCW üyesi bir arkadaşın kaliper kapaklarını takan servis çalışanına durumumu anlattım. Servis çalışanı arkadaş jantlarımın çapını sordu ve 16'' olduğunu duyunca mümkün değil olmaz dedi. Ben de jantlarımın orjinal jant olmadığını ve bir bakması gerektiğini söyledim ve bana mümkün değil olmaz ben günde dolu araca takıyorum dedi. Durumumu yine anlattım ve telefondaki arkadaşla bu durumu konuştuğumu ve sizin bakmanız için bu kadar yol geldiğimi söyleyince arabaya bakmaya razı oldu arkadaş ve tabiki bakar bakmaz gözleriyle yaptığı hatasız ölçümden sonra takılmaz sonucuna vardı ve 16 inch jantların hiçbirisine takılmayacağı yanıtını verdi. Offset ne olursa olsun takılmazmış ona göre çünkü ne olursa olsun jantın kollarına çarparmış; hatta en son dün 16 inch jantla uğraşmış ona takamamış buna da takamazmış. Bir ölçelim bakalım dediğimde ise gerek yok ölçmeye ben görüyorum olmaz yanıtını alınca birtane kaliper talep ettim ve olup olmayacağına kendimin karar vereceğini söyledim. O andada çalışan buraya zaten olmaz ayrıca da SON kaliperi az önceki SCW üyesi arkadaşa taktık dedi. Ben ne deyim Efem otomotive. Bu serviste kurumsallık, müşteriye verilen değer ve sorumluluk değerlerinin eksik olduğunu düşünüyorum. Bir üçüncü durumu yaşamamak adına ilişkimi bugünden itibaren kesiyorum.

yaşananlar anlatılanlara göre biraz üzücü ama şu ana kadar bu tür bir davranış ve tutum hiç yaşanmamıştır efem otomotivde gidip gitmemek tabiki senin elinde

yaşananlar üzücü gerçekten. bende orjinal 16 jant var kaliper kapağı da var. 1 senedir hiç bir sorun da yok.

yaşananlar anlatılanlara göre biraz üzücü ama şu ana kadar bu tür bir davranış ve tutum hiç yaşanmamıştır efem otomotivde gidip gitmemek tabiki senin elinde

Levent ne demek gidip gitmemek senin elinde; elbette benim elimde.
Ben forumda yaşadıklarımı paylaşıyorum.
Bugüne kadar yaşanmamış ama bugün yaşandı, yaşadıklarımda insanların tutumlarıyla ilgiliydi, yapılan bir yanlıştan değil.

Başımdan geçen iki olayı anlatıyorum;

- Eski lambalarımı değiştirip mercekli lambalarımın takılması için yaklaşık 1 ay önce efem otomotivden saat 17:30 için randevu aldım ve işlemin zaman bakımından yapılabileceğini teyit ettirdim. Randevuya gittiğimde tampon sökme takma işlemini dışarıdaki kaportacılarında yaptırdıklarını söylediler ve beni oraya yönlendirdiler. Tampon takan arkadaşın yanına uğradığımda bu işlemin bu saatte yapılmasının mümkün olmadığını vs vs cevapları aldıktan sonra mecburen eve döndüm. Kaportacı arkadaş gerçekten sözüne güvenilir bir insandı; bana abi yarın sabah gel, öbür sabah gel, gelmeden de ara senin işini yapayım hemen ama akşam akşam karanlıkta bu iş olmaz, olsada yamuk yumuk olur dediği için arkadaşa güvendim ve sonra önceden arayarak birdaha gittim ve istediklerimi beklemeden yaptırdım. Teşekkürler kaportacı arkadaş!

- Bugün Efem otomotivi arayıp kaliper kapağı kampanyasından yararlanmak istediğimi ve ellerinde kaliper olup olmadığını sordum. Kaliperin olduğunu fakat jantlarım orjinal seat 16 jantlarıysa eğer kapak takılamıyacağını söyledi telefondaki yetkili. Ben de jantlarımın 16 olduğunu ama ofset değerlerinin düşük olduğunu, jant ile kaliper arasında daha fazla boşluk olduğunu anlattım ve telefondaki arkadaştan gelin bakalım o zaman yanıtını aldım. Servise varınca SCW üyesi bir arkadaşın kaliper kapaklarını takan servis çalışanına kaliper takmaya geldiğimi söyledim. Servis çalışanı arkadaş jantlarımın çapını sordu ve 16'' olduğunu duyunca mümkün değil olmaz dedi. Ben de jantlarımın orjinal jant olmadığını ve bir bakması gerektiğini söyledim ve bana mümkün değil olmaz ben günde dolu araca takıyorum dedi. Durumumu yine anlattım ve telefondaki arkadaşla bu durumu konuştuğumu ve sizin bakmanız için bu kadar yol geldiğimi söyleyince arabaya bakmaya razı oldu arkadaş ve tabiki bakar bakmaz gözleriyle yaptığı hatasız ölçümden sonra takılmaz sonucuna vardı ve 16 inch jantların hiçbirisine takılmayacağı yanıtını verdi. Offset ne olursa olsun takılmazmış ona göre çünkü ne olursa olsun jantın kollarına çarparmış; hatta en son dün 16 inch jantla uğraşmış ona takamamış buna da takamazmış. Bir ölçelim bakalım dediğimde ise gerek yok ölçmeye ben görüyorum olmaz yanıtını alınca birtane kaliper talep ettim ve olup olmayacağına kendimin karar vereceğini söyledim. O andada çalışan buraya zaten olmaz ayrıca da SON kaliperi az önceki SCW üyesi arkadaşa taktık dedi. Ben ne deyim Efem otomotive. Bu arkadaşlardan kurumsallık, müşteriye verilen değer ve sorumluluk değerlerinin eksik olduğunu düşünmüyorum. Bir üçüncü durumu yaşamamak adına ilişkimi bugünden itibaren kesiyorum.

ismail kardeşim bende kaliper kapaklarımı orda taktırdım muhtemelen senin görüştüğün kişi yasin ustadır ve bu işin harbi ustasıdır şuan kendisiyle telefonda görüştüm ve olayı dinledim onlar sana zaten telefonda 16 inç jantlara bu kapakların olmayacağını söylemişler sen ısrar edip gelincede gayet nazik bi şekilde seninle ilgilenmişler ve olmaz demişler ne varki bunda bu kadar büyütülecek anlamadım oraya scw den birçok arkadaşım gidiyor ve hiç birinden şikayet duymadım tam tersi çok memnun kaldıklarını söylediler senin davranışın tamamen fevridir bence servisin hiçbir suçu yoktur...

ismail kardeşim bende kaliper kapaklarımı orda taktırdım muhtemelen senin görüştüğün kişi yasin ustadır ve bu işin harbi ustasıdır şuan kendisiyle telefonda görüştüm ve olayı dinledim onlar sana zaten telefonda 16 inç jantlara bu kapakların olmayacağını söylemişler sen ısrar edip gelincede gayet nazik bi şekilde seninle ilgilenmişler ve olmaz demişler ne varki bunda bu kadar büyütülecek anlamadım oraya scw den birçok arkadaşım gidiyor ve hiç birinden şikayet duymadım tam tersi çok memnun kaldıklarını söylediler senin davranışın tamamen fevridir bence servisin hiçbir suçu yoktur...

hocam önce yazdıklarımı okuyun sonra yorum yapın biraz. Telefonda orjinal jantlara yapılmadığı söylendi ben de ofset değerlerimin küçük olduğundan bahsettim ve öyle oluncada gelin bakalım dediler. Büyütülecek ne mi var?;
- gittiğimde arkadaş daha jantalara bakmadan olmaz dedi, offset değeri kurtarıyorsa bal gibi olur, ustadaki göz bizde de var. Bakmak lazım.
- var dedikleri halde ellerinde kaliper kapağı yokmuş.
Siz alışkın olabilirsiniz bu tür tutumlara ama ben değilim. İnsanların sözlerine güvenerek iş yaparım çünkü, umarım anlıyorsunuzdur.

hocam önce yazdıklarımı okuyun sonra yorum yapın biraz. Telefonda orjinal jantlara yapılmadığı söylendi ben de ofset değerlerimin küçük olduğundan bahsettim ve öyle oluncada gelin bakalım dediler. Büyütülecek ne mi var?;
- gittiğimde arkadaş daha jantalara bakmadan olmaz dedi, offset değeri kurtarıyorsa bal gibi olur, ustadaki göz bizde de var. Bakmak lazım.
- var dedikleri halde ellerinde kaliper kapağı yokmuş.
Siz alışkın olabilirsiniz bu tür tutumlara ama ben değilim. İnsanların sözlerine güvenerek iş yaparım çünkü, umarım anlıyorsunuzdur.

arkadaşım ofsetle alakası yok bunun kaliperlerin boyu büyük kollara çarpar bunu herkes anlayabilse zaten ustalara gerek kalmaz ayrıca insanlar bu işten para kazanıyorlar olacak olsa niye takmasınlar tamam kabul ediyorum sana göre yaşadığın tatsız ve üzücü olaylar olmuş ama sende kabul etki bunda seninde payın var büyük boy kaliperlerde ofset önemli değil jantın çapı önemlidir ama küçük boy kaliper istersen takılır ordaki insanları ben şahsen çok iyi tanıdığımdan saygısız bir durum olacağını tahmin etmiyorum eğer istersen sana cep numaramı veriyorum beni ararsan bu durumu seni memnun edecek şekilde sonlandırabilirim ama dediğim gibi büyük boy kaliper o jantlara olmaz küçük boy taktırırz..o 532 468 88 26

.

Levent ne demek gidip gitmemek senin elinde; elbette benim elimde.
Ben forumda yaşadıklarımı paylaşıyorum.
Bugüne kadar yaşanmamış ama bugün yaşandı, yaşadıklarımda insanların tutumlarıyla ilgiliydi, yapılan bir yanlıştan değil.

İsmail öncelikle senin söyleminden yola çıkarak gidip gitmemek kararının sende olduğuna değindim,tabiki burda paylaşacaksın ancak bu güne kadar giden herkesin bende dahil olmak üzere memnun kaldığı vede her problemini itinayla çözdürdüğü servisimize hataları varsa gerekli uyarılar yapılır.kaldıki gökhanında telefonla konuşup konunun detaylarını öğrendikten sonra sendede bir yanlış anlaşılmadan kaynaklı fevrilik oluştuğunu düşünüyorum,sen gökhanla birlikte efem otomotive gidip bizzat sorununu çözdürebilirsin buna emin ol.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt