Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ecclestone, Fernando Alonso, Ferrari'de Rahat Bir Sezon Geçirmeyi Beklememeli..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
35
F1 patronu Bernie Ecclestone, Fernando Alonso'nun, Ferrari'de rahat bir sezon geçirmeyi beklememesi gerektiğini söyledi.

Aylardır devam eden spekülasyonlara son noktayı koyan Ferrari, dün yaptığı açıklamada, İspanyol pilotla üç yıllık anlaşma
imzaladığını duyurmuştu.

Bugün Suzuka'da Alonso'nun İtalyan ekibine transferini değerlendiren Ecclestone, "İyi oldu. Hem Fernando için, hem Formula 1, hem de Ferrari için iyi oldu" dedi.

Massa'nın Alonso ile aynı şartlar mücadele edip edemeyeceği konusundaki bir soruya Ecclestone, "Felipe Kimi'yi idare ettiyse, Fernando'yu da idare eder. Aynı tip pilotlar, değil mi?" cevabını verdi.

Ferrari'nin Alonso'ya tam destek vereceğini söyleyen Ecclestone, buna karşın Schumacher'in yarıştığı dönemde bulduğu desteği kazanmasının da çok zor olduğunu kaydetti.

Takımın tümüyle Alonso'ya odaklanıp odaklanmayacağı sorusuna ise Ecclestone, "Hayır, kesinlike. Buna çalışabilir fakat bunu sağlamada başarılı olacağını sanmıyorum" dedi.

Kimi Raikkonen'in gelecek yıl McLaren'a dönmesini umduğunu da belirten Ecclestone, Fin pilotun İngiliz ekibine bir canlılık getireceğine inandığını da söyledi.

Raikkonen/Ferrari ilişkisinin niçin istenilen sonucu vermediği sorulan Ecclestone buna da, "Farklı kültür. Kimi muhtemelen İngiliz tipi bir takımda daha iyi" cevabını verdi.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt