Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Sorunu

burakcbe

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba,

2014 1.6 TDI DSG 96000 'deki aracım dün şanzıman hatası verdi. Bir anda frene basın dedi gaz kesti. Sağa çektim vitesler geçiyor ama D1 yazması gerekirken D yazıyor ve gaz yemiyor araç. Aracın bakımları 60 bine kadar doğuşta son 2 bakımı dışarıda yaptırdım. Şimdi dışarıda ustayla görüştüğümde Mekatronik hidrolik yağ pompasının arızalı olabileceğini söyledi ve 2000 tl fiyat verdi.

1) Sizce serviste iyi niyet garantisini zorlamalı mıyım? Baskı yapsam bakımını da yapın vs. desem yaparlar mı?(Şayet daha önce böyle örnekleri var.)
2) Dışarıda pompa değişimi yaptırmalı mıyım?

Çok acil olarak önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler..

Ustanıza güveniyorsanız dışarıda yaptırın derim. İyi niyete dahi girse aracınız, en az 1.000- 1.500 Tl işçilik bedeli alacaklardır.

Ustanıza güveniyorsanız dışarıda yaptırın derim. İyi niyete dahi girse aracınız, en az 1.000- 1.500 Tl işçilik bedeli alacaklardır.
Ben işçilik ücretine ve extra çıkartabilecekleri bakım ücretine razıyım. Dışarda usta sadece yağ pompasını değiştirecek. Olur mu olmaz mı meçhul. Bakımları dışarda yaptırdığım halde sadece parçayı ödemelerine gerisini benden tahsil etmelerine razıyım

Herkese merhaba,

2014 1.6 TDI DSG 96000 'deki aracım dün şanzıman hatası verdi. Bir anda frene basın dedi gaz kesti. Sağa çektim vitesler geçiyor ama D1 yazması gerekirken D yazıyor ve gaz yemiyor araç. Aracın bakımları 60 bine kadar doğuşta son 2 bakımı dışarıda yaptırdım. Şimdi dışarıda ustayla görüştüğümde Mekatronik hidrolik yağ pompasının arızalı olabileceğini söyledi ve 2000 tl fiyat verdi.

1) Sizce serviste iyi niyet garantisini zorlamalı mıyım? Baskı yapsam bakımını da yapın vs. desem yaparlar mı?(Şayet daha önce böyle örnekleri var.)
2) Dışarıda pompa değişimi yaptırmalı mıyım?

Çok acil olarak önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler..

Grubumuzun motor mekanik tamircisi maraz garage var Cevizlibağ sanayide gerçekten işçiliği muhteşem ve bu tür arızalarda çözemeyeceği hiçbir sıkıntı yok arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Pompa değişimi bir varsayım mı? Yoksa araç bilgisayara bağlanıp, şanzıman indirilip vs gerekli kontroller yapıldı mı? Durduk yere sorunu tam anlamadan parça değişimine gitmeyin bence. DSG ile ilgili araç birçok takip yapıyor, o hatayı vermenin dışında illa ki birkaç arıza kaydı daha atmıştır beynine.

Pompa değişimi bir varsayım mı? Yoksa araç bilgisayara bağlanıp, şanzıman indirilip vs gerekli kontroller yapıldı mı? Durduk yere sorunu tam anlamadan parça değişimine gitmeyin bence. DSG ile ilgili araç birçok takip yapıyor, o hatayı vermenin dışında illa ki birkaç arıza kaydı daha atmıştır beynine.
Araç kapalıyken "zzz" sesi geliyordu 2 saat sonra falan tekrar baktım hala geliyordu. Yakıt pompasının sesi dedi usta aracı kaldığı yerde bıraktım henüz çektirmedim bir yere. Pompa hala devredeymiş ustanın dediğine göre aküyü devre dışı bırakınca ses kesildi.

araç kapalıyken (elektrik açık, motor kapalı konumda) benim araçta da zırıltı sesi falan bir süre geliyor, ama 1-2 dakika kadar. Benim gözlemlediğim gaz kelebeğinin açılması sonunda biraz zırıldıyor, sonra kesiliyordu. 2 saat biraz anlamsız olmuş.

Para vererek yaptırmayı göze alıyorsanız yetkili servise de çektirebilirsiniz aracı, iyi niyet için belki bir şansınız olur, olmazsa da parça fiyatı zaten çok oynamaz, gerekli işlemler serviste de yapılabilir.

araç kapalıyken (elektrik açık, motor kapalı konumda) benim araçta da zırıltı sesi falan bir süre geliyor, ama 1-2 dakika kadar. Benim gözlemlediğim gaz kelebeğinin açılması sonunda biraz zırıldıyor, sonra kesiliyordu. 2 saat biraz anlamsız olmuş.

Para vererek yaptırmayı göze alıyorsanız yetkili servise de çektirebilirsiniz aracı, iyi niyet için belki bir şansınız olur, olmazsa da parça fiyatı zaten çok oynamaz, gerekli işlemler serviste de yapılabilir.
Ben de serviste yaptırmaktan yanayım ancak servis sadece hatalı parçayı değil komple mekatronik değiştiriyor. Pazartesi arabayı servise çektirip iyi niyeti değerlendireceğim. Duruma göre karar vereceğim.

Geri
Üst Alt